0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

אנחנו חיים בצילו של אח מפלצתי בדמות נסיך! כיצד על המשפחה להתמודד?

שלושה אחים שנמאס להם בת 25 | כתבה את השאלה ב-02/09/19 בשעה 16:11

מצויין שיש פלטפורמה אנונימית שבה אפשר לחשוף מבלי להיחשף. אנחנו כותבים את השאלה הזו כ- 3 אחים כואבים, 2 אחיות ואח, לאחר שכבר נמאס לנו ואבדו כוחותינו ופקעה סבלנותנו בצילו של אח כזה. מחשבה על שאלה כאן הביאה בתוכנו את התקווה האם מישהו זר אולי יבין מה שאנחנו לא? האם מישהו מכיר את ה"טיפוס" שאנחנו לא נתקלנו בו כל חיינו מלבד באחינו? האם מישהו יידע כיצד ניתן להגיע אליו? מאיפה עשויה להגיע התנהגות כזו?

כמו שאמרתי, אנחנו 2 אחיות ואח. האח המדובר הוא בן 28. הוא גם הבכור. מה שנרשום כאן, לא החל השבוע וגם לא לפני שנה, זה משהו שסבלנו כל החיים ופשוט שתקנו. כי לא יכולנו להתמודד מולו, כמו שאף אחד עד עכשיו לא מתמודד מולו.

אנחנו כל הזמן חושבים מה מוביל בן אדם להתנהגות כזו ונשארים ללא תשובה רציונאלית. על פניו יש לו הכל. הוא חכם בצורה בלתי רגילה (קרוב לדרגת מחונן), הוא למד מקצוע טוב יותר משאר האנשים, יש לו עבודה טובה (והוא כל הזמן מקודם עוד ועוד), יש לו משכורת פי 4 מאדם ממוצע, הוא יפה תואר, באמת, הוא נראה נסיך, לא חסרות לו בנות שרק מחכות להיות מסביבו, (כולל החברות שלנו כל השנים שהיו בקראש עליו), לא חסר לו תשומת לב בכל מקום אפשרי שאליו הוא מגיע או הולך. כל דבר שהוא רוצה הוא משיג - אז מה לכל הרוחות הבעיה שלו כשלא מדובר פה על אדם מסכן?

מה הבעיה? הוא פשוט אדם רע. הוא שוויצר. הוא נרקסיסט. הוא תופס מעצמו מינימום מלך העולם וכל מי שחושב אחרת ממנו הוא פסול. הוא גזעני. אין לו רחמים כלפי הסביבה. אין לו חברים מלבד חבר אחד כי הוא מעיף את כולם ואז מספר לאמא שלי שהחבר ההוא טיפש, וההוא עין הרע, וההוא מעצבן אותו. הוא ביקורתי כלפי נשים כי זו מכוערת, והשניה שמנה, והשלישית טיפשה, והרביעית חונקת... וזה לא נגמר. הוא לא אוהב אף אחד. הוא כל הזמן מרגיש צורך להיות בתחרות. הוא בנה לעצמו מקדש של תשומת לב ומי שלא מסתובב סביבו הוא לא בסדר. הוא כל הזמן משתולל, צועק, מקלל, מתעצבן, מאיים,אבל בסדר- זה איך לומר? בעיה שלו עם החיים שלו.

איפה זה פוגע בנו?

הוא חייב תמיד להיות במרכז אצל ההורים שלנו. אם הוא לא במרכז, אז הוא מתחיל להשתגע ולתקוף. זה אומר שאם הוא מדבר עם אמא שלי, שהוא עושה את זה בערך 98% מהזמן הפנוי שלה, ומישהו מגיע לשאול אותה שאלה או אני סתם להניח עליה את הילדה שתשמור עליה רגע כי אני צריכה ללכת לשירותים - הוא מתחיל להשתולל ולהתעצבן ולהתרתח שעכשיו הוא מדבר עם אמא שלו ושאני אזוז כי אני מפריעה לו. ובכלל אסור לאף אחד לנשום לכיוון אמא שלי כשהוא מדבר איתה מבלה איתה. כשהולכים לטיול, או אפילו למקום הכי פשוט למסעדה, הוא חייב תמיד להיות זה שבוחר את הטיול, או המסלול, או המסעדה אליה נלך ואם הוא רוצה מקום מסויים הוא יעשה מהפכות ויעשה להורים שלי את המוות עד שבסופו של דבר נלך לשם. כשהוא לא רוצה, אז אף אחד לא יילך, כי ככה המלך החליט. ואם נלך אז נקח בחשבון שההורים שלי לא באים. כנ"ל עם קופסאות אוכל שאמא שלי מבשלת, הוא חייב לקחת הכל ואסור שיישאר לאף אחד. ואם הוא מגיע לאמא שלי בשבתות ורוצה לדוגמא לנוח בסלון ולהחליט לישון שם, הוא יעיף את כולם כולל הילדים וכולל האחים ומי שיעשה לו רעש הוא פשוט יישאג עליו. ואם מישהו רק יגיד לו בטעות ללכת לחדר הוא ייפצח עליו במטר של איומים או קללות או ירידות ואפילו מכות.

אמא שלי תמיד אומרת לנו לא לעצבן אותו. וכל פעם שהוא רק מתחיל להתרגז היא תכף אומרת לנו להיות בשקט. ובסופו של יום, היא מעודדת את ההתנהגות הזו אצלו. כי אם לא היא נותנת לו את התחושה שמגיע לנו הכל, אנחנו לא היינו תחת טרור קפדני.
אבל זה ברור שאליו יש לה רגש אחר. פעם חשבנו שהיא בסך הכל מפחדת ממנו, אבל זה לא כך, מאחר והיא ממש מפלה בצורה נחרצת ממנו לשאר האחים, לדוגמה כשבאים לקידוש במקרר יש 3 סירים שהם רק שלו. זה אומר שהיא מכינה אוכל שהוא אוהב והוא ביקש ורק לו מותר לגעת בזה. כשאנחנו מבקשים משהו לרוב היא אומרת שהיא תכין משהו קטן ואו שנאכל מה שכולם אוכלים. היא שולחת לו מידי בוקר הודעות של "בוקר טוב ילד שלי" ועוד כהנא וכהנא... בקיצור היא ממש מאדירה אותו על פנינו ולכן הוא מרגיש מהודר מאיתנו.

ההורים שלנו התגרשו לפני 5 שנים ומאז הוא פשוט עושה לאמא שלי ולאבא שלי את המוות. הוא רוצה שנעשה עדיין חגים ושבתות ביחד והוא פשוט משגע אותם וחופר להם ומציב להם עובדות. ורק בגללו אבא שלי בא.
בחתונה שלי ההורים שלי לא הסכימו אפילו להצטלם ביחד. אבל חודשיים אחרי, הוא לקח את אמא שלי ואבא שלי ואותו לאיזשהו ספא והם העלו סלפי ביחד של שלושתם מחייכים. למרות שאני יודעת שהוא שיגע אותם על מנת שיצטלמו, או בכה להם או רב איתם או וואטאבר אחד מהבלאגנים שהוא עושה להם, זה עדיין צובט בלב שכשזה מגיע אליו הם כן יכולים להתאחד.

הוא כל הזמן יורד ומקניט את אח שלי שהוא אפס ושלמה אין לו עבודה נורמלית. לי הוא אומר שאני חייבת דיאטה (בזמן שהייתי בהריון! בהריון!!) ולאחותי שבצבא הוא לא מציק לי כי היא כבר לא מדברת איתו. את אמא שלי הוא כל הזמן מחבק ומנשק ושם ונמרח עליה, ואם מישהו יפריע לזמן האיכות הזה הוא פשוט ידרוס אותו. הוא נותן לאמא שלי המון כסף, ומכאן רואים שכשהוא רוצה הוא כן טוב-הוא לא תמיד אכזרי -לאמא הוא טוב מאוד, למה אלינו ולכל שאר בני העולם הוא כזה אנטיפט? כשאחותי חזרה מהצבא אחרי 21 ימים היא מאוד רצתה שאמא שלי תשאר בבית, ומה אמא שלי עשתה? השאירה לה סיר במקרר ואמרה לה שהיא הבטיחה לאחי שהיא תלך לישון אצלו. כי פעם בכמה זמן היא באה אליו והוא עשה לה שם חדר שינה והם רואים סרטים או וואטבר. ולמרות שאחותי התחננה היא בשום שלב לא חשבה להגיד לו שאולי תבוא מחר. עד שלבסוף אחותי הגיעה אליי. כי לא כיף לחזור אחרי 21 יום לבית ריק.
וכמובן שהיא לא הייתה מוזמנת לאחי כי אחי מסוגל להגיד לה בפנים שהיא לא תבוא.

ועכשיו הוא אומר לה שאולי תשכיר את הבית שלה הוא יביא לשם דיירים ויהיה לה כסף והיא תעבור לגור אצלו והם כל היום יהיו יחד. והיא אשכרה שוקלת את זה ברצינות, כשהמשמעות היא שלנו לא תהיה כניסה לבית הזה, כי הוא מן הסתם לא ירצה שנבוא. והיא אומרת שהיא אוהבת את הבית שלו ויש לו בית יפה וחצר גדולה, אבל מה איתנו? הילדים? הנכדים? הוא לא מסתדר איתנו, איך נבוא? ומה גילינו, בערבים האלה שלהם, הוא קורא הרבה פעמים לאבא שלי, והם יושבים בחצר, מעשנים סיגריות שותים יין רואים סרטים וכו.. ילד לבד עם שני ההורים שלו, ואנחנו איפה? כשאנחנו יחד ההורים בנפרד! כבר חשבנו שהוא אשכרה מכשף אותם.

אני כבר לא מדברת על זה שבתור ילד הוא קיבל הכי הרבה מהם. אם זה רכב חדש איך שהוא הוציא רישיון, מימון של התארים שלו כשלנו מימנו רק חצי, נכון שגם חצי הם לא חייבים לממן, אבל לו הם מימנו את הכל, כי הוא כל הזמן איים עליהם שאם לא יהיה לו אוטו אז הוא לא יילך לצבא והוא יהיה נפקד ויהיה בכלא ואז הוא יינתק איתם קשר, ואם לא יהיה לו תואר אז הוא יישב בבית ולא יעבוד כי הוא לא יעבוד בחיים בתור איזה מוכר. הכל איומים איומים ועוד איומים אבל זה גרם לנו לגדול עם רגשי נחיתות.

לאחרונה אמא שלי יצאה עם מישהו שחשדנו שמנצל אותה ולא בכסף, הוא לא ידע מזה כי היא לא רצתה שנספר לו, פחדה שהוא יעשה בלאגן, אני ואחותי ואחי ניסינו להוריד אותה מזה וזה לא עזר, כמה דיברנו ומה עשינו, בסוף בלית ברירה הלכנו וסיפרנו לו כי ידענו שאם הוא יידע את זה.. אז זה יהיה הסוף של הקשר שלהם. ואכן שלוש שעות אחרי שהוא גילה את הקשר שלהם הסיפור עם הגבר ההוא נגמר, מאז הוא לא מדבר איתנו בכלל כי הוא טוען שהשארנו אותו בחוץ ולא סיפרנו לו מהתחלה, ועכשיו הוא יותר נדבק לאמא שלי כי הוא לא מוכן שתצא עם גבר אחר אז הוא עומד על המשמר!ומאיים שירביץ לכל מי שייצא איתה, כי היא לטענתו צריכה להיות עם אבא שלו, וכל הידבקות שלו לאמא שלי, משמע התרחקות שלה מאיתנו.

יום אחד אחותי קבעה לשמור על הכלב של חברה שלה וזה היה שבת הוא היה בבית של אמא שלי והוא קבע שהכלב לא ייכנס גם לא למרפסת, למה? כי הוא לא אוהב כלבים. אבל זה בית של כולם, לאמא אין בעיה עם כלבים, לאחותי אין, ואם הוא לא אוהב כלבים אז הכלב יהיה במרפסת ולא יתקרב אליו, אחלה פתרון לא? אבל הכלב פשוט לא נכנס, לא משנה כמה פתרונות ניסו להביא לו, בסוף אחותי ישבה עם הכלב למטה. כי כשהוא מחליט שהוא לא אוהב משהו אז המשהו הזה לא יהיה בזווית הראייה שלו לא משנה מה.

ושלא יישתמע, אנחנו לא מקנאים בו, כי חוץ מהעבודה שלו והמראה שלו אין לו כלום - אין לו חברים כי הוא ניתק קשרים עם כולם, אין לו בנות כי הוא חושב שהוא איזה מר מושלם ושכולן ברמה פחותה ממנו, אין לו אף אחד בעולם מלבד אבא שלי ואמא שלי ואולי עוד חבר אחד או שניים שגם הם משקשקים ממנו וחברים שאומרים לו אמן על כל דבר כי הם יודעים שהוא יעיף גם אותם, ועל כל השאר הוא שם קצוץ. ככה שזה לא מקנאה, אלא שאנחנו פשוט לא סובלים אותו או את הנוכחות שלו.

ואחותי הכי מסכנה, כי היא עוד גרה שם והיא מתה לברוח (רק בגללו) אבל אין לה כסף ולי אין מקום לאכלס אותה אצלי. אז היא לפעמים בורחת לאחי, כי כבר נמאס לה. עכשיו מתקרבים החגים, ושוב הוא החליט כבר איפה נעשה, (כלומר לאמא שלי), עם מי נעשה, החליט שאבא שלי יבוא, החליט מי לא יבוא, הכל, הוא החליט. ובסוכות הוא החליט שהוא רוצה לנסוע עם אמא ואבא שלי לחו"ל, כי זה מה שבא לו, כרגע אבא שלי מתנגד, אבל זה כבר צפוי שקצת בלאגן והם יטוסו כמו גדולים, וכמובן שאף אחד לא יכול להצטרף, כי לאף אחד אסור להצטרף אליהם וחלילה לגנוב לו את הפוקוס.

ברור שיש לנו אופציה להתפצל כל אחד למקומות אחרים, אבל גם אנחנו רוצים אמא! וגם אנחנו רוצים אבא! וגם הילדים שלי רוצים סבא וסבתא! האם הגיוני שאדם אחד ייתפוס תשומת לב של שלושה אחים? הוא מתנהג כמו תינוק שצריך את אמא שלו. אם מישהו ייראה אותו הוא לא יאמין שמאחורי הדמות המצליחה והגברית והחכמה וזה שמנהל אנשים כרוך אחרי הסינר של אבא ואמא שלו! ומשתגע אם מישהו אחר מדבר איתם

ובכלל רע כלפיי כל מי שהם לא ההורים שלו. רע לאחים שלו, רע לאנשים שהוא מכיר, לאנשים שהוא לא מכיר, לאנשים זרים, לאנשים שהם חברים שלו, רע לכולם! פשוט גוש רוע מהלך שתלטן וחסר רחמים, הוא ממש מזכיר את דמות הנסיך שמתחבאת בתוכו מפלצת.

אני ממש מצטערת על החפירה. אתם קראתם פה תסכול של עשרות שנים שיצאו על הדף. אם למישהו יש פתרון...

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (7) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "הורות ומשפחה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->