שאלה 267926
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

אני ממש קמצנית. נמאס לי. איך יוצאים מזה?

מיואשת בת 26 | כתבה את השאלה ב-15/09/19 בשעה 11:59

המשפחה שלי תמיד הייתה מתחת לקו העוני והורגלתי שאין כסף.
תמיד שהייתי אומרת נגיד: "נתתי לחברה שלי 10 שקל כי לא היה לה" תמיד הייתי חוטפת צעקות של לא נותנים לאחר אם אין לך.
מגיל 18 שיצאתי מהבית אני נותנת בלי סוף לאנשים, אני מתנדבת בהמון עמותות, משמחת, מעודדת, אני פה בשבילם. אני מנסה לשכוח את מה שההורים שלי לימדו אותי (להיות קמצנית). אבל עם הסביבה שלי, משפחה וחברות אני פשוט קמצנית. אני יכולה לצאת עם חברות ואני יודעת שמתחלקים בתשלום בסוף ואני בד"כ נגיד רוצה רק מנה אחת והן רוצות להתחלק בהרבה מנות ואז במקום לשלם את ה-50 שקל שלי על המנה אני משלמת 120 שקל כי מתחלקים. ואם אני נגיד אומרת שאני לא מתחלקת יוצא מצב שכל אחת דוחפת לצלחת שלי את המזלג שלה עכשיו בתוכי בא לי להרוג אותן כי אני במילא לא אוכלת משלכן ואני אוכלת רק את המנה שלי ולכן יש הרבה אוכל. למה אני צריכה שתדחפו לצלחת שלי ותאכלו ממנה??
או נגיד שאני עם חברה וחסר לה כסף אני תמיד אגיד לה שלא משנה ואני אשלם כבר על הכל באשראי והיא תחזיר לי, ואז שמחזירים זה כזה יש לי חצי ואז פעם הבאה אני אשלם את החצי השני ואני עונה, "זה בסדר" ואז הראש שלי ישר: לא! זה לא בסדר. אבל אני ממשיכה לחייך. ואז לא מחזירים ואז שאני לווה ממישהי כסף אני תמיד אחזיר הכל גג יומיים אחריי כי קשה לי שכסף שלא שלי אצלי. פרייארית.

עוד משהו, בגלל שאני סטודנטית חזרתי הביתה לפני שנתיים, נגיד אני מכינה אוכל ותמיד אני מכינה לבד כי אחים שלי לא מכינים ואז זה מעצבן אותי שכולם אוכלים. כי אני סטודנטית במילא ואין לי זמן להכין אוכל ובכל זאת אני מכינה! למה אף אחד לא דואג לזמן שלי? לא מתחשב בי? אני שונאת להכין אוכל! ועוד ההורים שלי מוסיפים תכיני הרבה, גם אנחנו אוכלים, ואחים שלי מוסיפים הערות של: בלי מלח, בלי סוכר, תעשי שיהיה ככה..וככה.. נמאס לי!
(בדייטים נגיד, אני תמיד מתעקשת לשלם כי קשה לי שהצד השני משלם. אולי אין לו כסף? ומפחד להגיד? זה לא נעים לי שמשלמים עליי!)

אני מפחדת שהקמצנות שלי שולטת עליי ולא אני עליה,מצטבר לי הרבה כעס ונמאס לי מזה!!!!!! איך מפסיקים להיות קמצנית? איך? זה כולה אוכל! אם הייתי רואה מישהו שאני לא מכירה והייתי בדיוק קונה אוכל והייתי רואה שהוא נזקק הרי הייתי מביאה לו ישר בלי לחשוב! גם אם לא היה לי עוד כסף לקנות עוד מנה. למה לאנשים שקרובים אליי אני שומרת טינה בגלל שטויות כאלה?
תעזרו לי!

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (4) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מה שעובר עליי"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->