שאלה 270736
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

אבא שלי שמן, מעשן ולא מקפיד על הבריאות. איך לעזור לו לפני שיהיה מאוחר מדי?

אנונימי בן 21 | כתב את השאלה ב-20/10/19 בשעה 13:16

מאז שאני זוכר את עצמי אבא שלי מעשן ובעודף משקל. גובהו 1.68 מטר ומשקלו כיום הוא 110 ק"ג. ערך ה-BMI שלו הוא 39(!) - עודף משקל קיצוני. הוא אוכל הרבה אוכל לא בריא, לרוב בעבודה, מנשנש בין הארוחות ובחופשות משפחתיות אני שם לב שהוא אוכל בלי הכרה. בשנים האחרונות נוספו לו בעיות בריאותיות כמו חלבון בשתן וסכרת שעליהם הוא "מפצה" בכדורים שהוא לוקח יום-יום. מלבד זאת, הוא גם מעשן בתדירות די גבוהה. משהו כמו קופסה ביום. יש לו את כל הסיבות להיות מודאג, ועדיין הוא ממשיך בשלו.

בניגוד לאמא שלי שהרזתה בצורה די משמעותית ושומרת על כושר גופני מצוין כבר 15 שנה, אבא שלי עם אופי חלש. הוא טיפוס שנוטה להתמכר לדברים (עישון, אכילה) ולא יודע לשים לעצמו גבולות. הוא די מחפף בהליכה לחדר הכושר, הוא סובל מבעיות שינה למרות שהוא ישן עם מכונת נשימה שאמורה לסייע לו לישון, הוא עצבני כשהוא לא מעשן זמן מסוים ויש עוד הרבה תופעות בעייתיות נוספות. אמא שלי ניסתה לקבוע לו מספר פעמים פגישה עם דיאטנית, שבהתחלה הלך אליה אבל אחר כך התחיל להבריז לה ומאז לא מגיע לפגישות איתה.

לא עוזרים הדיבורים מהמשפחה ומסביב. בכל פעם שהנושא עולה הוא מנסה לשנות נושא, או פשוט אומר "בסדר בסדר" והנושא יורד, וכדי להרגיע את עצמו הוא פשוט רק מעשן יותר. אני אובד עצות.. לא יודע מה כבר לעשות. איך אפשר להכריח בן אדם בן 52 לעשות משהו (או יותר נכון, לא לעשות..). אמא שלי אומרת שזה צריך לבוא רק ממנו, ואני מסכים, אבל אני פוחד שהוא לא יזכה לראות נכדים...! איך לזעזע אותו היטב? איך להפחיד אותו ככה שלא יעז להכניס סיגריה לפה? איך לגרום לו לשלוט בעצמו?

אשמח לעזרתכם ולעצותיכם.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה
כשזה מגיע לבריאות... העצות שלנו יכולות לעזור, אבל לא מחליפות ייעוץ רפואי

עצות הגולשים (3) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "שומרים על הגוף"

חדשות במדור
אקראיות במדור

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->