שאלה 271398
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

התמודדות עם משקע מהעבר הווה עם המשפחה והחיים, מה לעשות?

דתייה כללית בת 31 | כתבה את השאלה ב-28/10/19 בשעה 14:55

אני בת 31 ואנחנו בל''ע משפחה גדולה.. אני במיקום האמצעי. מעבר לעובדה שהיו לנו כל מיני בעיות לא פשוטות בבית הבננו כולנו שההורים שלי קצת איבדו 'שליטה - סמכות הורית' עלינו מגיל צעיר. כתוצאה מחוסר ידע. קיצור גם היו לי אחים עם בעיות קשב וריכוז וכו' וגם כאלה שלא למדו וכו'. ועוד כל מיני בעיות שהתווספו למשפחה - עד לכאן זה רקע כללי.

הסיבה שאני כותבת זה כי אחותי הבכורה הפסיקה לפני כמה שנים אחרי שהתחתנה לשוחח איתי. היא גדולה ממני ב2 וקצת. היא פשוט כתבה לי באחד הפעמים הודעה שרק מעצם הכתיבה אני עדין בוכה למרות שעברו מלא שנים 'ככה היא כתבה ''לא הבנת את הרמז עד עכשיו שאיני מעוניינת לשוחח איתך?'' מילים מתנשאות כמו שמתאים לה וכו'. משהו מזעזע. הכי עצוב בכל הסיפור שהיא בחרה מכל בנה''ב להטיפל אלי. אין לי מושג עד היום למה.

כשאני מנסה לנתח את הנושא - אז אני קולטת שההורים שלי הטילו אליה בתור בת בכורה מלא מטלות והיא הייתה בעצם נראה לי עד היום איכשהו סוחבת את זה.

מעבר לזה, כשאני מסתכלת על כל יתר בנה''ב אין לה באמת למי להיטפל כאילו אני פשוט הקורבן. עשיתי תואר דומה לשלה. ונראה לי זה מתסכל אותה כי היא מרגישה שאני כאילו מתמודדת איתה לעומת האחים שלי שממילא בקושי למדו ולכן היא לא מרגישה אתגר.

חוץ מזה, שהיא נתנה השראה ליתר האחים שלי כאילו ''אני הלא בסדר''. חשוב לי לציין שהיא הקימה משפחה ונותנת לילדים שלה יחס יוצא דופן יותר מאשר לעצמה.. בקיצור היא יודעת לתת יחס למי שרוצה ולמי שצריך. אבל אלי היא מתנהגת בשנים האחרונות בלי אפילו ''מילה''. גם כשהיא מגיעה להורים שלי עם הילדים שלה..

-- הלכתי לטיפול מקצועי והוצאתי עשרות אלפי שקלים!! והרגשתי ששום מטפל לא מסוגל להתמודד עם זה כי זה לא תהליך אחד.. יש הרבה דברים ושלבים כך שנותרתי מכל הסיפור הזה ועוד דברים שקרו בבית בלי פרוטה..

ואין לי כסף ללכת לטיפול מקצועי. במיוחד שהתאכזבתי מכמה מטפלים.

-- הסיבה שאני כותבת פה כי יש פה ושם מקרים שקשה לי להתמודד בחיים ואז צפים לי 'תמונות' עם התמודדויות איתה ופרצופים ועיונות שלה כלפיי... עד כדי כך שאני חולמת חלומות מביעתים!!! ממש מלחצים שהיא משפילה אותי לפני כל המשפחה וכל מני כאלה..

בעבר נסיתי לכתוב לה ולדון אותה כל הזמן לכף זכות וכל מיני כאלה.. וזה פשוט לא עזזר.

אני מנסה להתמודד עם דברים אבל לא תמיד תחום העיסוק שלי מצליח להיות מלא ברמה שלא אחשוב על זה.. זה צף כי אני עדין נאלצת לגור שוב עם המשפחה שלי ויותר קשה לי

אשמח לכל עיצה.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (6) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מה שעובר עליי"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->