שאלה 271751
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

בהריון מתקדם וכבר חוששת לעתיד הילד עוד לפני שנולד. אני אמורה לדאוג?

לינדה בת 22 | כתבה את השאלה ב-29/10/19 בשעה 21:43

אני בחורה צעירה (מאורסת) ונמצאת בהריון מתקדם (שבוע 16, חודש רביעי). זה הריון ראשון וברור שאני חוששת להיות אמא. יש לצידי את המשפחה שלי, את הארוס שלי שהוא גם האב של העובר והמשפחה שלו.
ברור שאחת הדאגות הגדולות של כל הורה הן לגדל ילד שיוכל להיות בעתיד עצמאי ושיוכל לדאוג לעצמו ולאהוב את עצמו ואת מה שיש לו. אלו דברים שכל הורה צריך להתמודד איתם ואני מודעת לכך, אני יודעת שאני לא הראשונה ולא האחרונה שדואגת לשמור על בטיחות הילד וכנראה שאני קצת אהיה מגוננת מבלי לשים לב. (למרות שאני מדברת בלשון זכר, עוד לא ידוע אם זה בן או בת).
על כל מקרה, השאלה שלי לא מתמקדת בדברים האלו כי אני בטוחה שאוכל ללמוד על הדרך ולחזק את עצמי ואת הילד\ה יחד בכל מצב שנהיה בו.
האמת היא שאני יותר חוששת מהצד של המשפחה של הארוס. הייתי קצת כנה לגבי החששות אך לא הרחבתי בפניו כי ראיתי כמה זה פוגע בו אז אמרתי לו בסוף שהוא כנראה צודק ואני מגזימה עם החששות שלי ואלו פחדים שיעברו עם בואו של התינוק.
יש היסטוריה של סמים ואלכוהוליזם במשפחה שלו ולא רק עם קרוב משפחה אחד (אני מדברת על המשפחה המצומצמת, הורים, אחים ואחיות) והיו ועדיין יש לפעמים אלימות קשה שנגמרת בדם ואפילו היה מקרה של חניקה. יש עבר פלילי לאחד מהאחים שלו (זה שהוא הכי מחובר אליו) ואני יודעת שהם חלק מהמשפחה ואני לא יכולה להפנות להם עורף. אני מכבדת אותם מאוד ועם כל הקשיים שהם מביאים איתם ואפילו הכניסו אותי כמה פעמים למצב נפשי לא קל, אני מבינה שאני לא יכולה להחליט להרחיק את הילד מהם ואני פשוט אצטרך לדבר איתו (עם הילד\ה) ולהגיד לו מה נכון ומה לא.
אפשר להבין את הדאגה שלי או שאני באמת מגזימה?

עדכון מלינדה, שואלת השאלה 2019-10-30 10:13:17

היי, יצא לי לחשוב לא מעט על כל המצב הזה. במיוחד אחרי שלא מזמן בילינו עם שניים מהאחים של הארוס שלי והם היו שיכורים והתלמו קצת. אני משתדלת לבלות יותר בקרבת המשפחה שלי ועם הארוס שלי. כשאני בסביבת המשפחה שלו, אני מנסה להתרחק מעט.
יש לו אחות שאני דווקא ממש מחבבת (כך שלא הכל שחור ולבן) ואני באמת מנסה לראות את הדברים החיובים מתוך זה...
כשאני חושבת על המשפחה שלו, אני חושבת מה הילד שלי יכול כבר לראות. אז סביר להניח שהוא ישמע המון קללות וצעקות מגיל צעיר (מהצד של המשפחה של הארוס) אבל הוא לא יראה את זה כל יום והוא גם יראה את המשפחה שלי אז הוא יוכל לעשות השוואות עם עצמו ולראות שכל אחד מתנהג ומתנהל שונה. כולנו למדנו דברים בחיים בדרכים לא הכי קלות ואם אני אנסה להקל עליו כל הזמן, יהיה לו רק יותר קשה להתמודד עם מצבים בעתיד. אני חושבת שכל עוד אני אשגיח עליו ואראה את מה שהוא רואה, אני אדע מה להגיד לו.
אני באמת רוצה שהילד או הילדה יגדלו להיות טובים ונחמדים וידעו בעתיד איך להסתדר בחברה באופן עצמאי. אני יודעת שזה לא יהיה קל, במיוחד עם המשפחה של הארוס שלי ואני עדיין בטוחה שאוכל להיות שם עם הילד. בכל זאת, מדובר בילד שלי וגם אם למשפחה של הארוס יש את הזכות לראות את הילד, לי יש את הזכות לכעוס ולהעיר להם אם הם עושים טעות מול הילד ואני יודעת שגם הארוס יעשה את אותו דבר אם יתקל במצב בו למשל אם אחד מקרובי משפחתו יהיה שיכור מול הילד אז ברור שהארוס שלי ירחיק את הילד ממנו ויכעס עליו. אולי אני גם קצת נסחפת כי הילד יגדל וגם הם יגדלו ומי יודע מה יהיה העתיד.
אני יודעת שיהיו לי המון ריבים מצד אחד ההורים של הארוס (אם אני אעיר הערות בעתיד לגבי המצב וארחיק את הילד מהם) כי ההורים של הארוס לא באמת רואים את הבעיה הנמצאת וגם חושבים שאני מגזימה.
בכל מקרה, אני אצטרך להתמודד עם מה שיהיה. תודה למי שהגיב ותרם את חלקו.
שמור עדכון

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (4) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "הורות ומשפחה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->