0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

ההורים לא מאמינים שתפרו לי שלילה, הם אומרים שאני לא בסדר נפשית וזה מעצבן

נמאס בן 30 | כתב את השאלה ב-04/11/19 בשעה 15:05

אספר קצת על עצמי, במשך התקופות בחיי צרכתי תרופות רק לתקופות קצרות, ב2012 ו2013 כי נפרדתי ממישהי ולא הצליח לי עם נשים. כל פעם זה היה לחודשים ספורים ואז הפסקתי כי התופעות לוואי היו בלתי נסבלות. אני זוכר שגם ב2014 לקחתי תרופות, גם אז לכמה חודשים והפסקתי מסיבה דומה. ותמיד אחרי שהייתי מפסיק לקחת תרופות לא הייתי חוזר אליהם זמן מה כי הרגשתי טוב. התרופות כמעט תמיד היו במינון נמוך עד נמוך מאוד.

קשה לספר פה על רגל אחת על ההיסטוריה שלי אבל אני בנאדם שדי נכשל בכל דבר שהוא נוגע בו. ב2016 יצאתי מאוניברסיטה בה למדתי כי היה קשה מדי אחרי השקעה ארוכה של שנים וזה היה אסון כבד עבורי. אז שוב לקחתי תרופות לחודשים ספורים. אחריהם הרגשתי טוב וניגשתי להגשים חלום ולהוציא רשיון טיס פרטי. ב2017 הגשתי טופס ירוק ללמוד על משאית כי זה גם חלום ילדות שלי להיות נהג משאית. לצערי עשיתי את טעות חיי וציינתי את עניין התרופות בטופס. וגם שאיבדתי הכרה כי לקחו לי דם בישיבה ולא בשכיבה כפי שצריך לקחת ממני ולא הביאו לי מים כשביקשתי, ושהיה לי רשרוש לב קל בילדות. הזמינו אותי למכון הרפואי לבדיקות ובסופם פסלו אותי לרשיון למשא קל, למרות שהבאתי מסמכים מרופאים שמסבירים את כל מה שציינתי. ערערתי עם עורך דין ולא עזר. רשמו עלי דברים איומים הפסיכיאטרים והפסיכולוגים שם, למרות שהפסיכולוג מטעמי רשם דברים טובים. גם רשמו שיש לי בעיות ראייה, למרות שבדיקות מטעמי הראו שראייתי תקינה. מן הסתם, לא היו מביאים לי רשיון לרכב ולאווירון אם היה אחרת. הוצאתי רשיון לסמי טריילר בקנדה אחרי הכשלון בישראל אך קשה להוציא כאן וויזת עבודה בעיקר כי אינני אזרח. החברות פה כביכול כבר קיבלו אותי (עשו ימי אוריינטציה) אך מורחים שאין וויזות כרגע וצריך לחכות. ככה אני נמרח אל האינסוף. יותר מחודש.

אני רב הרבה עם ההורים בענייני כסף כי אני גומר להם את הכסף במחייתי בקנדה. מה שמעצבן אותי מאוד זה שהם לא מבינים עד הסוף שהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים (מרב"ד) עשה החלטה לא נכונה, או כפי שאני קורא לזה- "תפר לי שלילה". אבא כל כמה זמן מתחיל לתהות שאולי הפסיכולוגים של המרב"ד החליטו נכון כי אולי אמרתי להם משהו לא במקום. והוא לפעמים אומר שאני לא בסדר נפשית. אציין שבערעור כן אמרתי לפסיכולוג מטעם מרב"ד שרשמו עלי דברים לא נכונים בבדיקה הראשונית ואמרתי לו משהו שהוא חלק מהמערכת (באווירה טובה) אז אולי הוא החליט להתנקם ולתת חו"ד שלילית. אך מבחינה בריאותית נפשית לא היה סיבה לפסולני. אבא מתקשה להבין את זה, הוא טוען שחבל שלא הקלטתי את השיחות (מסכים איתו, ככה היה שומע שלא היה שם משהו לא תקין). השאלות ששאל אותי הפסיכולוג בערעור וגם בבדיקה הראשונית (אם אני זוכר אותה נכון כי ההיא הייתה עוד לפני שנתיים) הם שאלות נורמטיביות של מה אני עושה בחיים. עבדתי במפעל ואז בשרות לקוחות בזמנו. אגב, בערעור כבר החזקתי ברשיון טיס אמריקאי ואמרתי זאת לפסיכולוג המרב"ד. אמרתי לו איזה כלים אני יכול להטיס והוא שאל למה לא מטוסים גדולים. עניתי לו שצריך עוד רשיונות ושעות טיסה וזה ים כסף. הפסיכולוג השתמש בזה כדי לרמוז בחו"ד שכנראה אני לא יכול להטיס מטוסים גדולים מסיבות פסיכולוגיות, ובכך בעצם הדבר דווקא שיחק לרעתי.
אימא אמנם מסכימה שאני לא מתאים לנהוג על משאית אבל לא מהסיבות שהמכון הרפואי רמז. אימא אומרת שזה בגלל שאני רזה ונהגים צריכים לעיתים לטפל במשאית ולהחליף גלגל ,אך המכון הרפואי פסל אותי מסיבות בטיחותיות אישיותיות, כלומר פסיכולוגי (ובעיות ראייה לטענתם).

אני מרגיש שכל פעם אני צריך להסביר להורים שהשלילה למשא קל נתפרה עלי במרמה ואיננה מוצדקת והם לא מבינים. אני אומר להם שרמז לכך, היא שהמכון טוען שאחת הסיבות זה בעיות ראייה שיש לי, וזה לא נכון. כי יש לי רשיון לפרייבט כ12 שנים ורשיון טיסה.

אני אוהב את ההורים אפילו מאוד וזה חבל שהם לא מבינים אותי. אני מניח שיש ביניכם עוד אנשים שהוריהם לא מבינים אותם ואני כן רואה ושומע דברים כאלה מפעם לפעם (שהורים של אנשים לא מבינים אותם). והעניין שכשאני מספר את העניין לאדם רגיל הוא מבין מיד שמסיבה כלשהי מרב"ד תפרו לי שלילה, או פשוט התרשלו. איך מתמודדים עם זה, איך מסבירים להורים, אולי להפסיק להסביר להם? הם אומרים שאני לא בסדר נפשית וזה מעצבן כי הכל בסדר אצלי. אולי להפסיק לנסות להסביר להם?

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (2) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מה שעובר עליי"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->