שאלה 272459
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

גיוס לשב"ס ולבטים אחרונים, איך לצלוח את כל החששות ופחדים הללו?

ג'וני בן 24 | כתב את השאלה ב-09/11/19 בשעה 18:32

שלום אנשים יקרים!
אני בחור בן 24 יש לי שאלה לאנשים ששירתו בשב"ס או מכירים מקרוב את המערכת.
אני אמור להתגייס בקרוב לשב"ס בתור סוהר ביטחון.
למען האמת אני די שמח ומופתע שעברתי את כל השלבים, (בעיקר את הגיבושון) כי ממש השקעתי שם ואף יצאתי מאיזור הנוחות שלי. אך לאחרונה קיבלתי מעט רגליים קרות ואני שואל את עצמי אם להתגייס או לא בעקבות ראיון שהיה לי עם מפקד הכלא.
לאחר ראיון שהיה לי איתו הוא ממש שקל בכובד ראש אם לקבל אותי או לא (בסוף הוא קיבל) כי לטענתו אני נראה "איכותי, רך, בן אדם טוב וכד') וקשה לו ליראות אותי עובד בכלא אלא הוא יותר רואה אותי עובד בהייטק רופא (מסכים אם זה שיש לי חזות עדינה כי יש לי בייביפייס). בהתחלה זה גרם לי להתעצבן(בלב) כי אמרתי איך עברתי את כל השלבים מיון והוא אומר לי דבר כזה? אבל לאחר שנרגעתי ושמתי את האגו בצד שאלתי את עצמי אולי הוא ראה משהו שהמעריכי שטח והפסיכולוגים פספסו? כי הוא לא אמר לי את זה בצורה מזלזלת. וזה טיפה עירער לי את הביטחון. הוא נתן לי תחושה כזאת "תראה אני מקבל אותך אבל קח בחשבון שאין לי יותר מדי ציפיות ממך, תפתיע אותי"
מבחינת אופי אני מודה שאני לא מרגיש אסרטיבי ברמה שראיתי שם את הסוהרים אך מצד שני אני גם לא מישהו פראייר שאפשר "לערבב אותו" הייתי מגדיר את עצמי באמצע. אני מודה שמבחינת תעסוקה לא יצא לי לעבוד בעבודה בעמדות ניהול/הובלה כך שזה תהיה העבודה הראשונה שלי בזה. ואני לא מתבייש להודות שאני חושש קצת.
ולכן אני שואל את עצמי בימים האחרונים "האם כדאי לי להתגייס?" "האם לא אעשה צחוק מעצמי?"
הרי בכלא הדבר הכי גרוע שסוהר יכול לעשות זה להראות פחד, אז איך צולחים את הימים הראשונים שכן יש פחד כי הכל חדש? בתור מישהו שלא רגיל לדבר מול קהל פתאום לדבר מול קבוצה של אסירים ולהוביל אותם בניגוד לעבודות אחרות אין לי כאן אופציה להיות גלוי ולהגיד ש"אני מתרגש טיפה.." ואז להמשיך. וכל הדברים האלה גורמים לי ללחץ. כי אחד מהדברים שלמדתי בחיים שאם יש פחד כלשהו עדיף להודות בו ולהשתחרר מאשר לשמור אותו ולשחק אותה כאילו אני איזה מאצ'ו מן.
מצד אחד אני מאוד רוצה להתגייס ולהצליח אך מצד שני קשה לי לשמור את כל התחושות חשש הללו כי אסור להראות פחד בכלא. ויש רגעים שפשוט בא לי לבטל את הגיוס שלא אעשה צחוק מעצמי.
הייתי שמח לשמוע מה הדיעה של סוהרים אם יש כאן ואיך לצלוח את כל החששות ופחדים הללו.
תודה מראש ומקרב לב לעונים ⁦❤️⁩⁦❤️⁩

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (2) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "עבודה וקריירה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->