0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

להתגייס או לא להתגייס? זאת השאלה, 3 שנים שכנראה יעברו די בסבל

היוש בן 16 | כתב את השאלה ב-08/11/19 בשעה 14:37

היי, אני בן 16, עוד חודש צו ראשון.
סובל מחרדה חברתית, והתיק הרפואי שלי מוכתם במחשבות פחות אופטימיות (שעברו! אני בטיפול ועל תרופות!), ככה שיש סיכוי לא רע שיכולים לשחרר אותי על נפשי, תלוי באיך אהיה בצו הראשון.
מצד אחד כן יש בי רצון להתגייס. אני מאמין שזו יכולה להיות חוויה מסויימת ששווה לנסות לעבור, ובכל מקרה, מהכרות עם הציבור הישראלי, אם לא עשית צבא מסיבה כלשהי.... אתה די לא קיים/משתמט מסריח/כפוי טובה, ואני יודע שצבא יכול לפתוח לי יותר דרכים בעתיד.
מצד שני, יש בי צד שממש לא בטוח בזה. בקרבי אני בטוח לא אהיה - אין לי כושר מספיק לקרבי והפרופיל שלי בודאי לא יהיה קרבי. אבל אני לא יודע אם אני מתאים למסגרת הזו. המסגרת של צהל מאוד תובענית - היה לי השבוע גדנע, והיה נחמד, אפילו הצלחתי להשאר עד סופו, אבל אני לא רואה את עצמי מצליח לשרוד יותר מ3 ימים של ההצגה הזו. וטירונות היא יותר מ3 ימים של יחס מזלזל מהמפקד, סדר מופתי והתנהגות מופתית במאה אחוז. זה גם אומר להתקלח עם אנשים אחרים במקלחות פתוחות (בגדנע לא התקלחתי כי אפילו בגד ים בלי חולצה אני לא יכול ללבוש), לישון עם אנשים למשך ימים ארוכים ובקיצור - קשה. כמובן שזה כלום לעומת טירונות קרבית, אבל בשבילי סה באמת מעל ומעבר.
לאחר מכן יש גם 3 שנים שכנראה יעברו די בסבל - כי זה לא נשמע שמישהו באמת נהנה מזה. וזה לא שאני יכול לתרום ממש - אני יודע שזה די כפוי טובה אבל אני מרגיש שבלי צבא זה נותן לי 3 שנים להתקדם עם עצמי - במיוחד כשאני לא אהיה בתפקיד קרבי, כלומר, ככל הנראה, תפקיד שאפשר להסתדר בלעדיו (הימורים על קוסם צהל או פותח ממטרות?).
ובגלל זה זה גורם לי ממש לחשוב, כי אני מפחד שלא להתאים למסגרת הזאת, כי אני יודע שלא כולם מתאימים לה.
אבל שוב יש את היחס של המשפחה שבעד שאהיה בצבא ואפילו סבתא שלי מתרגשת מזה שאהיה בצבא - ואני מפחד ממש לאכזב. ובגלל זה אני לא יודע אם עדיף לי שלא להתגייס, אם תינתן לי האופציה, או שעדיף לי לצאת על נפשי.
אשמח לעזרה ולפרספקטיבות שונות!

האם כדאי לי להתגייס?

כן
 
7
לא
 
8

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (5) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מהבקו"ם... ועד מתי?!"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->