שאלה 272655
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

יכולים להכריח אותי להישאר במגמה שאני לא רוצה?

אנונימית בת 16 | כתבה את השאלה ב-09/11/19 בשעה 12:06

היי,
אז אני בכיתה י״א ויש לי שתי מגמות, שאני רוצה לפרוש מאחת מהן (מדעי המחשב) ופשוט להישאר עם מגמה אחת.
בכיתה י' ממש רציתי להישאר ופחדתי שיוציאו אותי מהמגמה כי היו לי ציונים ממש גרועים (בסביבות 50 ו-30) וכל הזמן השקעתי במקצוע הזה. לקחתי שיעורים פרטיים והם לא עזרו לי. גם החברים במגמה עוזרים לי מלא ואני פשוט לא מצליחה.
אפילו בקיץ האחרון עשיתי מבחן קיץ שחרשתי עליו מתחילת החופש וקיבלתי בו 57, ובסוף החליטו להשאיר אותי.
בתחילת שנת הלימודים, המורה למדעי המחשב (נקרא לה יעל) קראה לי ולאמא שלי לשיחה אישית, והיא אמרה שאם השנה אני ארגיש שזה יותר מדי בשבילי אז אני יכולה לפרוש והכל בסדר, בחרתי להישאר.
אז היום החלטתי שזה יותר מדי בשבילי, והמקצוע הזה פשוט תוקע לי את כל היום ומוריד לי מאוד מהממוצע, שאני זונחת מקצועות אחרים כמו מתמטיקה כדי להשקיע בזה, לכן, החלטתי שאני רוצה לפרוש ולהישאר רק עם המגמה השנייה (תיאטרון אם זה משנה, יש לי כבר יחידה מדעית אז העניין של מקצוע אחד מדעי זו לא בעיה).
דיברתי עם הרכזת (שהיא גם המחנכת שלי, נקרא לה רונית) והיא אמרה לי שאי אפשר להוציא אותי מהמגמה בשלב הזה והיא התנגדה לזה ממש, היא טענה שאחרי שכל כך נלחמתי על המגמה אני לא יכולה פשוט לפרוש, ושאפשר לקבוע החלטות כאלה רק בישיבות פדגוגיות (זה אמור להיות בקרוב לפי מה שהבנתי) ושהיא צריכה לשמוע מה יעל אומרת, ושתלמידים שנשארים עם מגמה אחת אלה רק מי שהם חלשים בלימודים. בכיתי לה במשרד והייתי כל כך היסטרית, בחיים לא ניסיתי לשכנע מישהו לעשות משהו, זו הייתה הפעם הראשונה כי הייתי כל כך שלמה עם ההחלטה הזו ולקח לי יותר מדי זמן להשלים עם זה.
התקשרתי לאמא שלי בהיסטריה והיא שלחה הודעה לרונית, אחר כך היא קראה לי לחדר המורים לדבר איתה ועם יעל. יעל אמרה לי שיש לי פוטנציאל ושעברתי דרך מאוד ארוכה והן ממש ניסו לשכנע אותי למה אני צריכה להישאר, ושכיתה י״א זה תמיד קשה, והן רוצות לעשות לי תגבורים. הסברתי שאין לי זמן אפילו לאכול ולישון וללמוד למבחנים אחרים בגלל המגמה הזאת והן אמרו לי שצריך לשבת איתי כדי לנהל את הזמן שלי נכון. הן אמרו לי לסמוך עליהן ואני לא יודעת מה לעשות.
אני לא רוצה שההורים שלי ישבו להן על הראש עכשיו, כי אני לא רוצה שהן יפרשו את זה כאילו אני לא מעריכה את זה שהן דואגות לי או כועסת עליהן או משהו, בעיקר אחרי שהבטחתי שאני סומכת עליהן. אני פשוט רוצה לצאת כבר מהמגמה הזאת ולא יכולה לחכות לישיבות הפדגוגיות... מה לעשות?
תודה לעונים...

יכולים לחייב אותי להישאר?

כן
 
0
לא
 
6
אחר
 
1

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (3) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מתבגרים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->