0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

דרכים לצאת מהבור - שלילה שנתפרה לי בארץ וקשיי מציאת עבודה בקנדה

נמאס בן 30 | כתב את השאלה ב-14/11/19 בשעה 21:56

אני ידוע כמשקיען אך גם כאדם שנכשל חזק בכל מה שהוא מנסה כמעט, אחרי שניסה יותר מכולם. כך למשל, בשנות ה20 לחיי הייתי מנסה פיק אפ ולא הלך לי, התחלתי עם אלפי נשים והיו תוצאות זעומות. השקעתי גם כסף רב בעניין (קורסים נסיעות וכו'). הייתה לי חברה ונפרדתי ממנה מה שגרר רגשות אשם קשים ופגיעה חזקה.
בשלהי שנות ה20 לחיי התחלתי ללמוד באוניברסיטה יוקרתית וידועה בארץ. אחרי שנתיים וחצי פרשתי כי היה קשה מאוד ובכך הגשמתי את הסיוט הכי גדול שהיה לי בזמנו- לצאת מאוניבסיטה אחרי השקעה של שנים בלי שיש תואר ביד. סיוטים בלילות ומצב נפשי ירוד ומחשבות התאבדות זה מה שהופיע אחר כך.

קמתי גם מהכשלון הזה ,אחרי כמה חודשים התחלתי לעבוד וניסיתי לחסוך כסף, לא הצליח לי. בכל מקרה הוריי שילמו עלי שאטוס לארהב ואעשה קורס טיס פרטי. מדובר היה בהישג ענק עבורי ובין ההצלחות המשמעותיות היחידות בחיי השחורים יחסית, וכן ביום המאושר בחיי.

בנוסף, ב2017 הגשתי טופס ירוק ללמוד נהיגה על משאית קלה. 2 התחביבים שלי הם נהיגה וטיסה, ולכן רצוני להשקיע בשניהם. בקצרה, המשרד לבטיחות בדרכים תפר לי שלילה, כלומר טען שאני לא מתאים בלי סיבה ממשית. ערעור עם עורך דין והשקעה של עשרות אלפי שקלים לא עזר.הפוסט עם פירוט על מצב זה הוא:
https://mobile.askpeople.co.il/question/272235

מזל גדול שיש לי הורים שאכפת להם והם מימנו לי גם נסיעה לקנדה כדי להוציא שם רשיון על סמי טריילר. כי אני מתעקש לעבוד כנהג. אבל לצורך כך צריך טופס אימות רשיון מהארץ, ובו מופיע שיש לי שלילה למשאיות. בתחילה חשבתי שזה יעשה לי בעיות גם בקנדה ואבי ניסה לדבר בארץ עם פקידים של משרד הרישוי ללא הועיל. הפעם מחשבות ההתאבדות היו ממשיות יותר , אני זוכר שהייתי מסתובב בתחנות המטרו בסידורים שלי ומתאר איך חבל חונק את צווארי במרתף, ובגיל 29 זו לא הרגשה שאני מאחל לאף אחד . לשקול התאבדות כי המדינה תפרה לי משהו.

אך התברר שהשלילה בארץ לא עשתה לי בעיות בקנדה! הוצאתי שם רשיון פרטי ואז רשיון למשאית בלי קושי רב יחסית. הייתי ממש שמח.

אבל עכשיו אני שוב על הפנים, כי קשה למצוא פה עבודה. יש לי חזות של חסר בטחון (אני לא) רק כי אני רזה וקיבלתי גנים נוראיים מאבי שהוא אדם מאוד חבר בטחון ותבוסתני. אמנם הסיבות הרשמיות שאני לא מקבל וויזת עבודה הן שונות, למשל קורס נהיגת חורף שלא הלך לי, מחסור בוויזות, וכדומה. בגדול הקשיים הם כי אני לא אזרח קנדי, שהרי אם הייתי אז הייתי מתחיל לעבוד בקנדה מיד כנהג ולא הייתי צריך להיות תלוי בוויזת עבודה.

חשבתי שאצליח להתחמק מהשלילה שתפרו לי בארץ אך זה לא פשוט. עוד חודש, בדצמבר אני יכול להבחן שוב במכון הרפואי. אבל:
1. אני מפחד שיתפרו לי שלילה שוב
2. התהליך לוקח כמעט שנה עד שמביאים תשובה (בדרך כלל חצי שנה אך לי לקח כ9 10 חודשים)

אני יודע שלאנשים באתר ובכללי קצת קשה להבין את המצב שלי כי השאלות שלי הן לא פשוטות של בחורה שנפרדתי ממנה או שאני מרגיש לבד וכו'. תנסו להבין שמה שמעניין אותי זה רק נהיגה וטיסה. וישראל לקחה ממני את מה שהכי חשוב לי מבחינת אהבה למקצוע ולחסוך כסף- הזכות ללמוד נהיגה על משאית. התוכנית שלי בחיים הייתה להיות נהג משאית (בקנדה או בישראל, זה לא משנה כל כך) ובכסף שחוסך להמשיך להשקיע ברשיונות טיס. אך ישראל ריסקה לי את החלום. מחשבות התאבדות התגברו עד מאוד, אבל אציין שכרגע אין לי אומץ לעשות כך וגם אני שוקל אופציות שיוציאו אותי מהמצב הזה:
1. אבי הציע שאבוא לארץ ואמצא עבודה על רכב פרטי והוא ישלים לי ל7 אלף בחודש, שזה השכר נטו של נהגי c1 (אני יודע שיש כאלה שמרוויחים הרבה יותר אבל הצבתי 7, גם כי זה נטו וגם כי מחוז צפון). אבל הייתה תקופה בארץ שחיפשתי עבודה כנהג פרטי ואף חברה לא ספרה אותי וחיפשתי במחוז צפון ומרכז. בנוסף, רבתי עם אבא לא מזמן, אחר כך דיברתי איתו אך לא יודע אם ההצעה בתוקף
2. לעבוד כנהג מונית או שליח עם קטנוע, במידה ומכון הרישוי לא יעשה לי בעיות. החשש שהוא עכשיו ישלח אותי למכון הרפואי על כך רשיון שאגיש. כך אוכל לעבוד כנהג , אמנם לא על משאית אך זה גם משהו שאני יאהב ומגדיר לפחות ככזה. (קטנוע פחות).

אני מרגיש שקיבלתי גנים לא טובים ושהעולם גדול עלי. היריעה קצרה מלפרט כל כך הרבה מקרים של חוסר צדק שהיה לי בארץ:
-תלונה למשטרה עם עורך דין על מישהי שחדרה לי לתיק הרפואי. החוקר נטפל אלי ורצה שאביא אליו מחשב שלי ללא סיבה ממשית וכסירבתי סגר את התיק מחוסר ראיות.
-קבלן שעבדתי אצלו ויש תיק הוצל נגדו ולא שילם לי עד היום למרוץ שאני עדיין מתנהל בתיק לעיתים
-מקרים נוספים דלא עולים לי לראש כרגע

בגדול אני מושך אש רק מאיך שאני נראה, גם אנשים הטובים יחסית ינסו לנצל אותי או להפריע לי. חשבתי שרק בתחום הזוגי אני לא מוצלח, אך מתברר שגם בתחום הקריירה אני נכשל בכל צעד אליו אני פונה. מדובר בהשפלה מטורפת שלא מספיק שנכשלתי באוניברסיטה, ישראל מונעת ממני רשיון למשאית שזה נחשב משהו פשוט וזול יחסית. הדברים שכתבו עלי במכון הרפואי גם הם משפילים ביותר ויכולים לגרום לאדם נורמטיבי למהר אל חבל התלייה.

אני שולח מכתבים לכל מיני אנשים רמי דרג בארץ אך לא נראה לי שזה יעזור. אני עדיין מחפש עבודה בקנדה אך זה עשוי להכשל. יש גם דוח מהירות פה שבקרוב יירשם וזה יקשה עלי עוד יותר וכמעט יסגור לי את השערים לעבוד כנהג בקנדה לשנתיים. בבקשה כיוון.

עדכון מנמאס, שואל השאלה 2019-11-18 02:41:17

אני מבין שקשה לכם מאוד להבין מה הולך, בכל זאת באינטרנט אין הרבה מידע על תיקים של המרב"ד (ניסיתי בזמנו לחפש ורק מצאתי משהו על מישהו עם פיגור שיכלי ששללו לו רשיון לפרייבט ואז הוא ערער וניצח, כלומר אפילו אנשים כאלה מצליחים ואני לא). בנוסף זה נושא שלא שומעים עליו הרבה ולכן אין לכם ממש מושג מה אני רוצה ממכם.

בכל מקרה במידה והחיפוש בקנדה לא יצלח, אני מקווה שישראל תיתן לי לפחות לעשות רשיון לקטגוריה אחרת כמו מיניבוס (בלית ברירה), ובכך אני בעצם חושב שמצאתי דרך יציאה מהמצב. אלא אם כן ישראל תיתפל אלי ותשלח אותי למרב"ד על כל בקשה לרשיון שאגיש, לא משנה באיזו קטגוריה (התברר שהיא כן תעשה בעיות). כמו כן מקווה שההגשה מחודשת לc1 תצליח (אני יכול להגיש שוב בדצמבר) אך התהליך יקח כמעט שנה, ולא מן הנמנע שתיתפר לי שוב שלילה למרות שהכל תקין. בודק אופציות של תושב חוזר.
שמור עדכון

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (7) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מצבים ואנשים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->