שאלה 273381
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

לא מצליח ללמוד פשוט לא מצליח לגרום לעצמי ללמוד. מה לעשות?

אנונימי בן 18 | כתב את השאלה ב-18/11/19 בשעה 10:05

אני לא מצליח ללמוד קשה לי לפעמים לשבת בכיתה ולא לדבר או לעשות את עבודת הכיתה וזה מבאס אותי כי ההורים שלי רוצים שאני אוציא תעודת בגרות ואני גם בשנה האחרונה האחרונה שלי וחבל שאני אזרוק הכל.
כתבתי שההורים שלי רוצים שאני אוציא תעודת בגרות בגלל שאת האמת אני עושה את זה בשבילם לא בשבילי, אני לא רואה את עצמי מצליח או לא מצליח מהסיבה שיש לי או אין לי תעודת בגרות. יכול להיות שחלקכם יגידו: "טוב אתה לא מצליח להכריח את עצמך ללמוד כי אתה לא רוצה לעשות את זה ואתה עושה את זה בשביל ההורים שלך, הרי ידוע שכשאתה עושה דברים בשביל עצמך אתה עושה אותם הכי טוב ובדרך כלל גם מצליח בהם" אבל את האמת שזה לא כל כך נכון כי אני כן רוצה להצליח בלימודים ואני אומר לעצמי שדי עם השטויות אלה כמה חודשים שאני צריך להשקיע בהם וזהו סיימתי עם זה ולא השארתי אף אחד מבואס (גם חברה שלי מתבאסת שאני לא כל כך משקיע ובצדק).
אם אתם תוהים, בכיתה י' אני השקעתי את הנשמה שלי הוצאתי ציונים שאף מורה לעולם לא חשב שאני מסוגל, עבדתי ולמדתי למבחנים ואת האמת שלא סבלתי הרגשתי עם זה טוב בלי קשר לציון פשוט הרגשתי טוב עם זה שאני משכיל עוד ועוד.
בכיתה יא' כבר ירדה המוטיבציה ופחות השקעתי אבל כן עשיתי את כל הבגרויות והעבודות שהיו לנו ולא הרגשתי שאני נהנה כמו בכיתה י' אבל בסדר אמרתי לעצמי שאני יכול להחליק את זה. עכשיו בכיתה יב' אני פשוט מרגיש שאני סובל שאני נחנק כבר, כבר מתחילת השנה יש לי מעל 70 ההעדרויות, הציונים שלי לא טובים וקשה לי להקשיב בשיעורים, בבית שאני מנסה להתרכז וללמוד אני לא מצליח פשוט קורא ושום דבר לא נכנס לראש ואני פשוט לא יודע מה לעשות, הנה לדוגמה יש לי מבחן במתמטיקה עוד ארבעה ימים ואני לא כל כך סבבה בחומר ובמקום ללמוד אני יושב וכותב את זה.. אני במשך תקופה מנסה להגיד לעצמי "די עזוב את זה, תלמד מה אכפת לך תעודת בגרות לא תעשה לך רע ולההפך יכולה רק לעזור וזהו תסיים עם זה, זה קטן עליך" אבל למרות כל העידודים שאני מנסה להגיד לעצמי בכל זאת אני אומר טוב אני אלמד יותר מאוחר ויותר מאוחר עד שכבר מאוחר מידי ואני לא לומד בכלל.
בקיצור אני יודע שאני לא התלמיד הראשון וכנראה גם לא האחרון שלא מצליח להתרכז או שהוא יורד משמעותית בלימודים ואני כן מאמין שאני יכול להעלות בחזרה למעלה אבל אני פשוט לא יודע איך...

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (1) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מתבגרים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->