שאלה 273742
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

המשפחה של בן הזוג שלי מנצלת אותו! זה מחרפן אותי! להגיד לו? מה לעשות?

נעמה בת 24 | כתבה את השאלה ב-22/11/19 בשעה 17:22

שלום אני אשמח מאוד לקבל את עצתכם בנושא.
לבן הזוג שלי יש שלושה אחים גדולים, הגדול בן קרוב ל40 האמצעית בת 35 והקטנה בת 30. הוא בן 27.
כל האחים שלו (ולפעמים גם ההורים) מנצלים אותו וכל הזמן מבקשים ממנו לעשות דברים לא הגיוניים.
בן הזוג שלי עבר מאזור באר שבע לתל אביב, כל סוף שבוע הוא חוזר הביתה ואז האחות הבינונית שלו (היא בת 35) מבקשת ממנו להסיע אותה לכל מיני מקומות רחוקים כי היא בלי רכב, האח הגדול מבקש ממנו שיבוא ויעשה בייביסיטר לילדים שלו כי הוא ואישתו רוצים לטייל- מה שאומר שיש סופשים שהוא פשוט חוזר הביתה בשביל לשבת שעות בהשגחה על ילדים בני 5 ולעשות הסעות לאחותו הגדולה ואז הוא לא יכול לבוא להפגש איתי/ החברים שלו. בנוסף אחותו הקטנה החליטה להתפטר מהעבודה שלה כי היא רוצה ללמוד משהו אחר אז חבר שלי מעביר לה כל חודש איזה 4-5 אלף שקלים כדי שהיא תוכל להמשיך להתקיים.

ברור לי שלעזור למשפחה שלך זה טוב ומבורך, אבל זה פשוט חצה את גבול הטעם הטוב כבר מזמן. אני איתו כבר קרוב לשלוש שנים ואני גם רואה איך הבקשות שלהם נהיות יותר ויותר דורשניות. כאילו הוא חייב להם משהו.
כשהתחלנו לצאת זה קצת הפריע לי אבל ידעתי שהוא יעבור למרכז וקיוויתי שאחרי שהוא יצא מהבית הם יניחו לו. כמו שבוודאי כבר הבנתם, קרה ההפך והם מטרטרים אותו כל סופש בחזרה לדרום בשביל לעזור להם. ואם הוא אומר להם שהוא רוצה בסופש להפגש איתי או עם חברים שלו הם מתחילים לעשות לי רגשות אשמה ולהגיד לו משפטים בסגנון של ״מה המשפחה שלך לא חשובה לך?״

ניסיתי לדבר איתו על זה פעם אבל הוא ממש התעצבן. מבחינתו המשפחה זה ערך עליון ומשפחה צריכה לעזור אחד לשני, הוא פשוט לא מצליח לראות שלאט לאט זה נהפך מעזרה לניצול.

אני רואה איתו חיים משותפים בעתיד ואנחנו כבר מדברים על לעבור לגור ביחד, אבל איך אני יכולה להקים משפחה חדשה עם אדם שכל הזמן חוזר הביתה לעזור להורים ולאחים שלו?
ושוב- ברור לי שזה טוב לעזור למשפחה ואין שום בעיה עם להסיע את האחים או לשמור על אחיינים או כל דבר אחר. הבעיה שזה פשוט נהיה דבר קבוע והוא לא מסוגל להגיד להם ״לא״. זה פשוט מגיע למצב שאני רואה אותו משאיר אותי יום שלם בבית לבד בהריון או עם תינוק כי אחותו מבקשת שיבוא לשמור על הילדים שלה (כבר קראו מקרים שהייתי צריכה אותו והאחים שלו עשו לו רגשות אשמה בשביל שיבוא לעזור להם והוא השאיר אותי לבד)

אני מאוד אוהבת אותו ורואה איתו עתיד, לכן אני מבקשת את עזרתכם- לדבר איתו שוב? ואם כן- עכשיו או אחרי שנעבור לגור ביחד ויהיו דיבורים ממשיים על חתונה?
ובכללי מה אתם מציעים לי לעשות?

תודה רבה

האם לנסות לדבר איתו על זה שוב?

כן, עכשיו
 
12
כן אבל רק אחרי שתעברו לגור ביחד
 
0
לא זה לא עניינך
 
0

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (3) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "זוגיות"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->