0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

נפלתי במיונים לחיל המודיעין וזה ריסק אותי. איך להתמודד? מה לעשות?

someone בן 17 | כתב את השאלה ב-05/12/19 בשעה 13:20

אני תמיד חשבתי שאני חכם. תמיד אמרו לי שאני ילד חכם ומיוחד, ושאין הרבה כמוני.
יש לי קליטה מאוד מהירה מאז שאני זוכר את עצמי, אני תמיד הייתי זה שלא מגיע כל השנה למתמטיקה ואז מגיע לשיעורים האחרונים ומוציא 100 בבגרות (למרות שתמיד שמתי קו ברור בין ציונים לאינטיליגנציה), או זה שאתה מכיר לו משחק מחשב והוא נהיה טוב ממך למרות שהוא רק התחיל. אז תמיד האמנתי בזה.
שאני חכם ואני יעשה משהו משמעותי גם בצהל. יש לי הפרעות קשב וריכוז, דבר שממש דופק לי את היכולת להתרכז בדברים שאני לא מתעניין בהם, או סתם בכללי לא יכול להתרכז בכלום. בצו הראשון עשיתי בחינות לא מותאמות כי הם רצו טפסים שלא היה לי מושג מה הם, וקיבלתי בסופו של דבר דפר 70, ותמיד שיקרתי לעצמי שלא קיבלתי ציונים גבוהים יותר בגלל שזה היה בחינות לא מותאמות והחלק של הבנת הנקרא היה לא אפשרי כי יש לי בעיות עם טקסטים גדולים (במיוחד כאלה משעממים) .

(אני מגיע מרקע מחשבים אבל לא יודע לתכנת, לא יצא לי להתעסק עם זה)

כשקיבלתי זימונים למיוני גאמא חשבתי שזה הולך להיות קלי קלות, שאני הולך להרשים אותם עם ההיגיון שלי ולקבל תפקיד מאוד רציני וזה אפילו לא הולך להיות קשה. היו שאלות הגיון והרוב היו שאלות על ידע קודם בתכנות.
יומיים אחרי זה (שאני דרך אגב הייתי ממש ממש לחוץ לגבי תוצאות) קיבלתי תשובה שנמצאתי לא מתאים, ושוב פעם, אני משקר לעצמי ולכל מי שאני מכיר שלא קיבלו אותי כי אני לא יודע לתכנת ולא כי נפלתי בהגיון (אני תמיד הייתי מאוד בטוח בתשובות ההגיון שלי). והיום קיבלתי טלפון שבו נאמר לי שאין צורך שאגיע לשאר המיונים של מודיעין מאחר שהבדיקות יהיו דומות לאלו של גאמא ושלא עברתי, כרגע כבר לא נשאר איך לשקר לעצמי, פישלתי במבחן ואני לא מצליח לעכל את זה. מבחוץ אני מאוד שקט וביישן,רק החברים הקרובים שלי יודעים שאני מחזיק הרבה מאוד מעצמי, ושאני חושב שאני הרבה יותר מאחרים, אבל כל הדיבורים הגדולים האלה הם רק מחביאים פחדים פנימיים מלהיות פחות טוב מאחרים, וכרגע גוף צד שלישי (צהל) פשוט נכנס באמצע החיים שלי ואומר לי שאני לא מספיק טוב, שיש יותר טובים ממני, ובהרבה. וזה ריסק אותי. אני כבר לא יודע מה לחשוב ואני מרגיש כאילו חייתי בשקר.
מה נשאר לעשות? הגשתי בקשה למיונים לחיל התקשוב, אבל כל הביטחון הלך לי.
אני מפחד מעוד כישלון (דבר שלא היה אפשרות ממקודם), מה אני עושה?
אני מרגיש שזה יותר פריקה מאשר שאלה ואני מתנצל.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (6) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מהבקו"ם... ועד מתי?!"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->