0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

האם עדיין קיימת גזענות למזרחים?

עשירון בן 22 | כתב את השאלה ב-21/03/20 בשעה 19:42

אהלן, גדלתי ביישוב קטן באזור השפלה. במשך השנים קיבלנו פידבק שהאוכלוסיה שלנו היא מאוד איכותית ובמשך שנים הייתי בטוח שאנחנו משתייכים בכלל למעמד הגבוה. תמיד חינכו אותנו לשים לב לחברה, ערבות הדדית, לא להתנשא מעל אנשים שיש להם פחות וכדומה..

במשך השנים האחרונות פגשתי בלא מעט אנשים (בעיקר מגוש דן) שמעבר לכך שהם טוענים שהשפלה (אזור רחובות) היא פריפריה הם גם תפסו אותי כערס או אפילו קראו לי לואו סוסיאטי. אני מודה שאני לא העשירון העליון, במשך השנים ההורים שלי נעו בתוך מעמד הביניים אבל גרנו ביישוב של אשכול 8.

משום מה הרבה אנשים שגדלו בגוש דן מדברים אליי בזלזול, וכשהם כן רוצים להתחבר הם מבקשים שאקח אותם לחומוס או משהו כזה (שיא הרצינות).

למי שלא הבין אני מזרחי, עם שני תארים מהאוניברסיטה ביד, יש לי אוצר מילים רחב יחסית והרבה מדעותיי משתייכות לשמאל המתון. אני בכלל גם גיי. בשנים האחרונות אני לא מתבייש במזרחיות שלי (בניגוד מוחלט לכך שגדלתי בניתוק כמעט מוחלט מכל סממן מזרחי תרבותי) וחזרתי לשמוע שירי עומק במזרחית, קורא יותר על ההיסטוריה המזרחית וכדומה.

בבית הספר נחשבתי כחכם מאוד, אנשים לעולם לא פיקפקו בי או זלזלו בדבריי. ההרכב האתני אצלנו היה מגוון ומעולם לא חשנו באיזושהי גזענות מופגנת כלפי אף עדה. לכן גם מידיי פעם התבדחנו על כך.

לצערי מחוץ ליישוב אנשים סילפו דברים והפכו אותי למתעלל בחיות, מרביץ לרוסים. אנשים מתלאביב החליטו שאני לא לובש מותגים רק כי אין לי כסף לזה. אני קצת מרגיש שעולם הערכים שלי נמצא במלחמה קשה כי במקום שאני גדלתי בו בנאדם שלובש מותגים או שאומר "חבל" כשאומרים שהכניסו גם את שואת יהודי צפון אפריקה לחובה בתוכנית הלימודים - נחשב בנאדם מאוד מאוד רדוד. אבל מצד שני, הם באמת משתייכים לעשירונים ואלפיונים גבוהים יותר, ולא שכסף זה הכל בחיים אבל מנכל של מפעל כלשהו צריך גם להיות עם הרבה יכולות.

מה קורה פה? מי צודק? האם אני חי בסרט שהאוכלוסיה בישובים הקטנים (קיבוצים, מושבות, יישובים קהילתיים) איכותית יותר או שגוש דן צודקים ומי שאיכותי יש לו יותר כסף והוא גר בסוף במגדלים.

בתפיסה שגדלתי עליה, ללבוש מותגים, לשבת כל יום בבית קפה ולעשן מריחואנה כמו קטר זה נחשב דווקא אנשים מאוד רדודים שמתעסקים בחיצוניות.

איפה נמצאים האנשים האיכותיים?

הישובים הקטנים המטופחים
 
9
גוש דן
 
5
צפון
 
2
גרמניה
 
4

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (8) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מה שעובר עליי"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->