0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

הפסקתי להגיע לאירועים משפחתיים לאחרונה. מה לעשות?

דתייה כללית בת 31 | כתבה את השאלה ב-22/05/20 בשעה 12:22

אני מרגישה שבבית אמא שלי אחראית ראשית לסכסוכים. היא אוהבת את אחים שלי הגדולים יותר מכולם. אנחנו בסך הכל משפחה גדולה כמה אחים ואחיות.. לא כזה מעט בשביל משפחה דתייה..

ודבר שני לאמא שלי יש בעיות תקשורת שנולדה איתם מפה ועד הודעה חדשה והבעיות האלה ביחד עם הבעיות של אבא שלי - שבכלל לא לוקח אחריות במצבים כאלה - יוצרים באלגן שלם. זה גרם לנו בין בני המשפחה/ גיסים/ אחים/ אחיות לריב בתוכו. כי הם תמיד איכשהו סכסכו יותר.

אני כבר הלכתי כמה שנים לכמה גורמים מקצועיים והם לא כזה עזרו. פעם התייעצתי גם אנונימית ואז אנשים הגיבו לי שאני צריכה לפתור את הבעיה בעצמי. אבל אני לא יודעת איך. הלוואי וידעתי. אני קוראת ספרים, אני בחורה אקדמית. אני ב''ה ביום יום מאוד שמחה, פעילה. ובשנים האחרונות הצלחתי לחזק קשרים משפחתיים עם רוב בני המשפחה - בצורה מעוררת התפעלות.

אבל עדין יש לי עננה עם עוד כמה אחים/יות שאני מרגישה סוג של ''אלימות שקטה'' כלפי. למשל לא לדבר איתי או לפרסם את השם שלי לרעה בקרב דודים לא בקטע רע - אבל זה מה שהם חושבים וזה פשוט יוצא החוצה. כבר קבלתי מכמה בני משפחה ''מחמאות'' דרכם. אני יודעת שאני לא מדמיינת. וגם בעיקר תנועות הגוף שלהם ממש אלימות כלפי מבחינת ההתייחסות כשהם מגיעים. אני פשוט הופכת להיות הכי לא אני!! וזה משגע אותי כשאני פוגשת אותם פעם בחודש וחצי בערך בממוצע!! אבל בכלל לדעת שיש לי קשר משפחתי כלשהו לכאלה אנשים.


כבר הייתי בטוחה שאחותי גם ביקשה מגיסי לא לדבר איתי אבל היא לידו נקרעה עלי מצחוק - רק כי הזוגיות שלה לא הכי נוצצת אבל היא בחיים לא תשתף בנושאים כאלה רק כדי לצאת ''בסדר'' ליד כל הדודים וכו'. הרגשתי איזה חוסר רגישות יש לה אפילו בלי לשים לב. היא חושבת שהיא חכמה כי היא אקדמית והיא לא מכירה לצערי את החסורנות של עצמה אלא רק אומרת לאנשים כמה חסרונות יש להם..


המצב כרגע שלמשל אחות אחרת שלי.. שעושה לי ''טובה'' והיא בטוחה שהיא בסדר או לפחות חלקית בסדר
אומרת לי שלום - היא התחתנה עם ילדים ואני עדין לא .. אז היא חושבת כנראה שאני עדין מקנאה בה. ומזמן אני לא שם..
הקטע שאני מרגישה קול קר ממנה ולא דיבור בגובה העניים אז אפילו לא מרגיש לי ''שווה'' לענות לה, זה מרגיש שהיא עושה את זה רק כדי למצוא חן בעיני .. או בעיני המשפחה. אני מרגישה קצת צורך לשמור על המקום שלי בכל זאת. אני פשוט עונה לה באותו טון.. ,

אין לי גם מה לדבר עם בני משפחה האחרים כי אף אחד מבני המשפחה שלי לא מבין אותי. ולא מעונין לפתוח את הנושא..

זה סיפור אורך ויומיומי. אבל בשגרה אי אפשר להרגיש אותו אלא פשוט אני חיה אותו. עסוקה בסידורי וכו'.. בעבודה קריירה וכל זה.
באירועים משפחתיים אני לא מגיעה - כי אני לא מרגישה 'מקום' ראוי לכך. וגם האמת לא באמת מוזמנת.. או לא מרגישה ככה.

הקטע שניסתי באמת מלא אנשי טיפול הוצאתי אלפי שקלים אם לא עשרות אלפי. אבל לאף אחד אין פתרון קסם. אני שומעת שיחות הרצאות..

למשל הרצאה שאומרת שאם יש לך אבא שאתה לא מתחבר לאופי שלו - אז זה בא ללמד אותך לעתיד לא להיות אבא כזה.

בעיני זה מסר ענק. אבל שורה תחתונה לא פותר באמת את ''הבעיה'''.

חשוב לי לשתף שאני מרגישה ב''ה מצוין. ממשיכה בחיי בעשיה ברוכה, מאמינה ושמחה בד''כ. אבל יש לי איזה צער מהתנהלות כזו. במיוחד שכמה שנים טובות מחיי בעבר השקעתי הרבה יותר ממה שצריך.. אם יש דבר כזה.. בקשר המשפחתי.

יש לי אופי חברתי וזה מצער עלי שככה אנשים בתוך ביתי מתנהגים. צר לי שלא מספיק טוב להם בחיים.. כנראה. הרי אני אומרת לעצמי אם היה להם באמת טוב אז הם היו יותר מאירים.

יש לי גיסה מדהימה היא מתייחסת לכולם כל הזמן בכבוד - כשהיא באה אני מרגישה את הדם זורם לי בגוף בצורה אחרת - רגועה ושמחה - היא לא מעוררת קנאה או משהו למרות שהיא צעירה ממני והתחתנה לפני.. ובקיצור מוזר לי שהיא יותר טובה מבני משפחה אחרים שאני יותר מצפה מהם לקשר מכבד.

יש מלא דברים טובים בבית והמצב משתפר - אבל זה כבר סיפור של הרבה שנים. ואני תוהה מה לעשות באירוע הבא. איך להתייחס אליו. הרי אני לא רוצה ללכת ולשבת לבד.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (4) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "הורות ומשפחה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->