שאלה 290797
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

אני לא יכולה לסבול את המשפחה שלי. מה לעשות?

נעמה בת 16 | כתבה את השאלה ב-22/05/20 בשעה 19:27

שלום. אני כבר הרבה זמן פשוט לא מסוגלת לסבול את המשפחה שלי. זה מאוד מוזר לי כי אני יודעת, לפחות ממה שאני מכירה מאצל אנשים אחרים, שההורים שלי הם בין הטובים שבטובים. רוב הזמן באמת איכפת להם ממנו הילדים והם גם מעבירים איתנו הרבה זמן.
הבעיה היא שכל כמה זמן יש breakdown כזה שבו אני פשוט לא מסוגלת יותר. הם מתחילים להתנהג בצורה מגעילה ויש מריבות ברמה שאני יוצאת מהבית לשעה או יותר. (זה לא ניראה הרבה אבל הם כאילו אומרים לי לצאת כשאני רק עם הבגדים שאני לובשת ואין לי טלפון או דברים). כאילו פעם אחת קרה שבחורף אבא שלי פשוט הוציא אותי (גרר אותי עם הרגליים) והייתי בחוץ בקור בלי נעליים ומעיל.
אני לא מבינה למה breakdowns (שהם פשוט מעליבים אותי, מוצאים אותי ואני בוכה המון) קורים. כי אני בחורה מאוד בוגרת נפשית אבל במקרים האלה אני פשוט לא מסוגלת להחזיק מעמד.

אבל הדבר זה שהם רוב הזמן באמת משפחה כמו שאין לרוב. אנחנו ממש קרובים ומבלים הרבה זמן ביחד.

אבל בתקופה האחרונה זה נהייה יותר נורא. אני גם כל הזמן רבה עם אחותי. ובשבילי קשר טוב עם המשפחה זה מאוד חשוב במיוחד בגלל שאנחנו עוברים הרבה ועברנו לפה ממש לא מזמן אז אין לי לברים טובים.

אבל בכל מקרה, לאחותי ואני בדרך כלל היה את הקשר הכי טוב בעולם. אבל בתקופה האחרונה אני לא יכולה לסבול אותה ואנחנו כל הזמן רבות. וזה באמת פוגע בי כי אני ממש רוצה את מה שפעם היה לנו וזה מכאיב לי שפשוט לא אכפת לה ממני. וגם תמיד ההורים שחי לוקחים את הצד שלה ואני פשוט לא יכולה יותר.
אני אתן דוגמא:
אז שבוע שעבר היה לי מבחן מאוד מאוד חשוב (דומה לבגרות). יום לפני המבחן הייתי בלחץ מטורף וניסיתי ללמוד ולחזור על הכל.
בשביל זה הייתי צריכה מחשב.
בהתחלה השתמשתי בלפטופ אבל הוא הפסיק לעבוד. אז הלכתי לעבר המחשב של הבית וראיתי שאחותי רואה שם סרט (רק התחילה). ביקשתי ממנה בעדינות ממש להשתמש במחשב כי יש לי מבחן מאוד גדול למחרת. והיא לא הסכימה. ניסיתי להסביר לה שאני ממש צריכה את זה ושזה יותר חשוב מסרט (והאמת שגם נפגעתי שהיא לא כיבדה ושמה לב אלי, כי כשהיא צריכה משהו אני *תמיד* באה לעזרתה). היא לא הסכימה וזה נגרר לריב עם צעקות וכו׳.
בסוף קיבלתי את המחשב אבל אמא שלי התחילה לאמר איך שזה לא היה יפה לעשות את זה. אבל ברצינות מה לא יפה?? יום אחד אני צריכה להשתמש במחשב של הבית (אני בדרך כלל לא משתמשת כי אחותי תופסת אותו). וזה גם ללימודים, שזה יותר חשוב מסתם לראות סרט אחד. אתם לא חושבים??
אחרי זה (אחרי שזה קרה- לפני שאמא שלי ידעה מזה) באתי מהר להתנצל לאחותי וביקשתי לסגור את הדברים (לא משנה מי צדק או לא- כי תמיד כל צד חושב שהוא צודק) והיא לא הייתה מוכנה. היא התחילה לקלל לדבר בצורות שלא תאמינו. ואז תמיד היא באה כזאת שנפגעה.

אבל בכל מקרה, מקרים כאלה ממשיכים לקרות שאני מרגישה שלאחותי ולהורים שלי פשוט לא אכפת ממני. וזה באמת ממש ממש פוגע בי.
זה היה ככה כבר בערך חודשיים וזה באמת באמת מעיק עלי. כשאני מנסה לדבר עם ההורים שלי הם תמיד פשוט מאשימים אותי. הם אומרים שאני זאת שלא מתנהגת טוב. הם אומרים שגם אחותי מתלוננת עלי- אבל כאילו כן מריבות קטנות תמיד קורות, אבל אני זאתי שישר אחרי שהן קורות באה כדי לסגור ולהתנצל. והיא אף פעם לא מקבלת, ממשיכה להעליב, ויוצאת כהנפגעת.

אני לא יכולה יותר עם ההרגשה הזאת. ההרגשה שלאף אחד לא אכפת ממני. אני לא יכולה לראות את אחותי אם הפרצוף המר והלא אכפתי יותר. (עוד משהו שמפריע לי זה שלה לא אכפת שלא נדבר שבוע. אני מתאמצת כדי לחזק את הקשר והיא תמיד או מתבודדת או ממש מרה ולא אכפתית). אני לא יכולה עם ההורים שלי (גם מה שקורה עכשיו, אבל גם ה ׳ברייקדאוון׳ של כל כמה חודשים. בסוף כל ברייקדוון ההורים שלי מאיימים עלי שהם יפסיקו להיות הורים כמו קודם, ״חמיד ואוהבים״ ובאמת שלא יהיה להם אכפת ממני.
ועכשיו אני פוחדת שככה זה יהיה

האם התנהגתי בצורה טובה בתקרית עם המחשב?

כן
 
11
לא
 
0
תלוי/לא בטוח
 
0

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (3) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מתבגרים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->