שאלה 328477
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

ההורים שלי רוצים שנעבור למצפה רמון, אני לא רוצה לעבור איתם, הם יכולים להעביר אותי לשם נגד הרצון שלי?

אורטל בת 16 | כתבה את השאלה ב-12/06/21 בשעה 19:39

היי, קודם כל ממש תודה שאתם קוראים את השאלה שלי ואני אשמח אם תענו.
ההורים שלי החליטו שהם רוצים שנעבור למצפה רמון כמשפחה, ואני לא מסכימה לעבור איתם מכמה סיבות:
1. אני כבר עשיתי חלק מהבגרויות שלי (30% מכמה בגרויות), אם אני אעזוב את התיכון שלי, אני אצטרך להשלים אותן בשנה של הבגרויות עצמן, אם יתנו לי בכלל להשלים אותן, ואם לא, אני אתחיל את רוב הבגרויות שלי משבעים.

2. אני משתתפת במסלול מיוחד שמאפשר לי ללמוד לתואר ראשון באוניברסיטת תל אביב, ואם אני אעזוב את המרכז, זה יהיה בלתי אפשרי בשבילי להמשיך בתוכנית הזאת. התוכנית הזאת חשובה לי בצורה שאי אפשר לתאר בכלל, זה תמיד היה חלום בשבילי להתחיל תואר בתיכון, זה ההישג הכי גדול שלי ואני ממש לא רןצה לוותר על זה. אני כבר סיימתי את הסמסטר הקודם כמצטיינת שלו ויש לי שם כבר מוניטין טוב ואני ממש לא רוצה לעזוב את התוכנית באמצע. הם יודעים שאם אני אעזוב את התוכנית, זאת צהיה אכזבה עצומה בשבילי כי זה אחד מהדברים שאני הכי אןהבת בחיים שלי והכי גאה בהם.

3. אני נמצאת במגמה שאני ממש ממש אוהבת, ושהיא קריטית למה שאני רןצה לעשות בצבא, ובכללי, אני ממש נהנית בה וזה תחום שתמיד משך אותי. בתיכון היחיד שיש במצפה רמון, אין מגמה כמו שלי, ושאר המגמות לא מושכות אותי, ואני כנראה אלך לאחת מהן מתוך הכרח ואסבול. חשוב לי מאוד ללמוד תחומים שמעניינים אןתי, וההורים שלי יודעים כמה אני סובלת כשאין לי אתגר אינטלקטואלי ושמשעמם לי, והם עדיין התעלמו מזה.

4. אני אעזוב את כל החברים שלי מאחור, כולל בן הזוג שלי, מה שממש ישבור לי את הלב כי אני מאוד קשורה לחברים שלי, וקשה לי בלי מישהו לבלות איתו ולצחוק איתו. במקום החדש אני לא אכיר אף אחד, וכןלם כבר יהיו מגובשים ובחבורות שאני לא אוכל להצטרף אליהן כנראה. מאוד קשה לי להתחבר עם אנשים חדשים לגמרי, וההורים שלי יודעים גם אצ זה, ובוחרים להתעלם מהקושי החברתי שיהיה לי בשנתיים האחרונות בתיכון. אני אהיה בייסקלי בודדה ומרוחקת מכל החברים והבן זוג שלי.

יש עוד ועוד סיבות, אבל בגלל שאני חופרת ממש, אני אעצור כאן.

ניסיתי לדבר איתם, אבל הם מנפנפים אותי ומתעלמים ממני. אני ככ מיואשת, יש לי ככ הרבה מה להפסיד, כל העבודה הקשה שלי בתיכון פשוט תלך לפח בגלל שהם החליטו פתאום שהם רוצים לעבור למצפה רמון (אף פעם לא היה דיון על זה איתי) בלי לשאול מה אני חושבת על זה. אני באמת לא יודעצ מה לעשות. החבר שלי והמשפחה שלו אמרו שהם יסכימו שאני אגור אצלם כדי שאני אןכל להמשיך ללמוד בתיכון שלי ובאוניברסיטה, ושאני איפגש עם ההורים שלי בסופשים ואבוא לישון אצלם (כבר עברתי אליהם לכל מבצע שומר החומות כי אין לנו ממד בבית והיו לי חרדות רציניות בגלל זה, זה לא שזה קונספט חדש לגמרי). אבל ההורים שלי לא מוכנים לשמןע על זה בכלל והם אמרו שזה לא משנה, אני אהיה חייבת לעבור איתם כי אני עדיין קטינה והם האפוטרופוסים שלי.
אז רציתי לשאול, הם יוכלו להעביר אותי למצפה רמון נגד הרצון שלי? אני יכולה לעשות משהו נגד זה?
אם הגעתם עד לכאן ממש תודה וסליחה על החפירה, אני פשוט ממש מודאגת מזה ואני חייבת לקבל עצה

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (3) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מתבגרים"

חדשות במדור
אקראיות במדור

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->