שאלה 335178
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, 0 השתתפו בסקר ו-0 דרגו את העצות.

גר עם האמא החולה שרוצה לרכוש את דירת העמידר שלה אך יש חששות ופחדים

מיואש ונואש בן 36 | כתב את השאלה ב-05/09/21 בשעה 11:40

אתחיל מזה שיש לי סיפור חיים ארוך ומייסר (אני שוקל לכתוב אותו פה אבל בעתיד...)

אני רווק וחי אצל האמא (ההורים היו גרושים, האבא נפטר לפני מספר שנים...)
(אל תשפטו אותי... יש לי סיפור חיים מורכב ביותר, אדם אחר כבר היה דופק את ראשו בקיר בכל הכוח... אבל אני לא אעשה זאת כי האמא צריכה אותי יותר מתמיד...)

ההורים התגרשו לפני כ 30 שנה... ומאז אני גר עם האמא...
(יש לי עוד שני אחים גדולים שאני מסוכסך איתם ומתעב אותם וגם הם אותי... סיפור ארוך, לא אחפור לכם על זה... בכל אופן הם לא יעזרו לי ואני גם לא רוצה את עזרתם, והם בסכסוך גם עם האמא... מסובך מאוד...)

אני גר עם האמא בדירת עמידר, לפני כעשור רצינו לרכוש את הדירה במחיר מציאה! אבל זה לא יצא לפועל מכל מיני סיבות טכניות (בדיעבד אני מצטער שלא התעקשתי לעשות זאת בכל הכוח...)

השאלה שלי היא, האם נוכל לרכוש את הדירה במחיר סביר (הדירה שווה כ 900,000 ש"ח במחיר שוק ללא הנחות וכו' וזו הערכה שלי...)

האמא בשנות ה 70 שלה, והיא חולה ואני סועד אותה (יש לה מטפלת מהביטוח הלאומי, אבל בגלל הקורונה אני כמעט ולא נותן לה להיכנס, ולצערי היא גם חלתה פעמיים בקורונה ורק בנס היא לא הדביקה אותי ואת האמא...)

אני חי בדירה הזו מאז שהאמא גרה בה (כ 30 שנה) ואנחנו מעוניינים לרכוש אותה, האמא וגם אני חוששים לפנות לעמידר, אולי הם יכולים להערים קשיים נוספים?!
(יש לנו הנחות על השכירות) ואני חושש שאם נפנה אליהם בנושא הרכישה הם יתחילו להקשות עלינו את החיים עוד יותר (לצערי, בגלל סיפור החיים שלי אני כמעט ולא סומך על אנשים ותמיד רואה את הצד הפסימי, ו"בונה" תמיד את התסריט הגרוע מכל,ולכן תמיד חושש לעשות מהלכים, ולכן די "קפוא" תמיד... די קפוא מפחד...)

אנו רוצים לרכוש את הדירה, אבל פניה לעו"ד עלולה לגרום להם לחשוב שאולי יש לנו כסף, והם עלולים להעלות את מכיר השכירות (מאז שאמא חולה ואני סועד אותה, הוצאות הבית עלו באופן ניכר ואנחנו בקושי רב עם הראש טיפה מעל המים, כל סכום נוסף עלול למוטט אותנו ו"להטביע" אותנו סופית... אנחנו חיים על הקשקש ממש...)

יש דרך לפנות לעמידר ולשמור בכל מקרה על הזכויות הקיימות, ומצד שני להגיש בקשה לרכישה?

ועוד שאלה, מכיוון שאני סועד את אימי 7\24 וחושש מאוד מהקורונה ושהמטפלת תדביק אותנו (אנו לא מחוסנים בהמלצת רופא המשפחה שלנו שהמליץ לא להתחסן לעת עתה בגלל המחלות שלנו, ובעיקר של האמא...)
אם האמא תידבק בקורונה אני לא אסלח לעצמי לעולם! גם ככה אני די מיוסר מכל הצב העגום הזה... האם קיימת האפשרות שאני אהיה המטפל של האמא ואקבל את המשכורת מהביטוח הלאומי? כי אני לא יכול לצאת לעבוד (אני איתה 7\24) והיא סומכת רק עלי, והיא חוששת מהקורונה, אני מאוד זהיר ועוטה תמיד מסכת N95 במקומות סגורים, (מבקר רק במקומות שאין ברירה... סופר, דואר, ומשרדים ממשלתיים שונים... ומנסה בכל דרך לצאת משם הכי מהר שניתן...)
המקצוע שלי הוא שיווק ומכירות, ומאז המקרה של האמא אני ללא ביטחון ולא יכול לעבוד במקצוע שלי (מי שלא מבין מדוע, כנראה לא יבין לעולם, ואני לא מאחל לאף אחד להיות בסיטואציה שאני נמצא בה... אבל נסו לפתוח את הראש ולהבין את המורכבות...) לעבוד אני לא מסוגל בסיטואציה הנוכחית... אז למה שהביטוח הלאומי לא יאפשר לי להיות המטפל של האמא? מבחינת החוק זה אפשרי? (אני שואל כאן באנונימיות כי כמו שכבר ציינתי, אני "קפוא" מפחד ולא מעז לשאול באנונימיות אפילו בטלפון, לצערי לא סומך על אף אחד כמעט במדינה הזאת...)

אני והאמא מעוניינים בריכשת הדירה עם כל הזכויות והוותק אבל שלא יתחילו פתאום להתעמר בנו כי אנחנו כבר תשושים מכל השנה וחצי של הקורונה הזאת, ולא רוצים עוד בעיות... בלב כבר עומד להתפוצץ... עוד צרה ועוד צרה עלולה לרסק אותי ואז לא יהיה מי שיטפל בה! (גם ככה, בלי כל הצרות שמסביב אני על סף קריסה פיזית ונפשית, ורק העובדה שאין מי שיעזור לה אם אתמוטט מחזיקה אותי בכוח על הרגליים למענה!)

אנא הציעו לי מה הדרך הסבירה ביותר לצאת מהפלונטר הזה?

המצב ה"אידיאלי" זה שיעניקו לי את האפשרות להיות המטפל שלה (כך אהיה שקט מהבחינה הפיננסית) ושיאפשרו לנו לרכוש את הדירה עם כל הזכויות (יש חוק שעבר שהגדיל את טווח הזמן לרכישה, אבל כמו שציינתי אני "קפוא" מפחד, חושש לעשות כל מהלך בנושא, ומנסה לשמור על פרופיל נמוך ככל הניתן)

אני מוסיף כאןן סקר, ואני מקווה שתבינו אותי ולא תשפטו אותי לחומרה... אני רק מבקש לחיות חיים שקטים שיאפשרו לי להעניק לאמא חיים שקטים וטובים ככל הניתן, שלא יערימו קשיים, ולא תהיה יותר מידי בירוקרטיה, כי אני לא מסוגל להתעסק עם כל זה, אני מרוכז ב 100% בטיפול באמא...

תודה מקרב לב למי שקרא הכל, וגם למי שקרא חלקית...

מה לעשות בסיטואציה המורכבת?

אתה חייב לצבור ביטחון עצמי ולעמוד על זכויותך, פנה לעו"ד!
 
7
נראה לנו שאתה יכול לפעול לבד ללא עו"ד, אתה בסה"כ יודע להתנסח
 
1
אתה ואמא בבעיה מורכבת,עדיף להשאיר את המצב "קפוא" ולקוות לטוב
 
4
ממה אתה פוחד? הלו! יש לך ולאמא זכויות במדינה! אל תפחד! פעל!!
 
12

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (7) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "פיננסי וכלכלה"

חדשות במדור
אקראיות במדור

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->