שאלה 337704
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

כאבים בזרת ברגל ימין, איך ממשיכים מכאן?

מישהו בן 34 | כתב את השאלה ב-11/10/21 בשעה 18:44

אני אוטוטו בן 34 ובלילה בין שישי לשבת האחרונים בערך בשעה 03:00 הלכתי יחף בבית וקיבלתי מכה באצבע בכף רגל ימין. הכאבים אינם כאבי רצח ואני יכול פחות או יותר לדרוך על הרגל, ואכן מאז הלכתי לא מעט וגם עליתי הרבה במדרגות ( אני גר בבית עם קומות בתוך הדירה ). כרגע נראה שהאצבע התנפחה, אך אין שטף דם פנימי, היא לא חמה ויש רק נקודה שחורה קטנה עליה. האנשים שאני יקר להם אומרים לי שאין בעיניהם דחיפות לגשת לקופת החולים, אלא רק אם הכאבים יימשכו עוד כמה ימים. מה הסיכונים אם מדובר בשבר, שבר פריקה, פריקת אצבע או כל נזק חמור אחר שאיננו מכה בלבד שהוא לא מטופל כראוי ? הרי זו רק אצבע, זה לא שבר בכף היד, שבר ביד ובטח לא שבר ברגל שאנשים זקנים יכולים גם למות ממנו, אם כי אבא שלי המנוח אמר לאחותו בשנת 2001 כשהיא נפלה על אצבע כף היד שלה ולא הלכה לצילום שהיא יכולה לגרום לעצמה לנזק בלתי הפוך. איך אפשר לטפל בינתיים בכאבים ? בינתיים רק שמתי מדי פעם קרח וקשרתי קצת את הרגל. יש עוד טיפול לבינתיים ? מה אסור לי בינתיים לעשות ? האם מותר לי לדרוך על הרגל ? האם מותר לי לסחוב דברים ? בקרוב גם יש לי משחק באולינג - ללכת אליו במידה והכאבים לא עוברים ? על פי איזה קריטריונים אתה ממליץ לי לגשת לקופת החולים אם מאובחן שבר או יש פריקה מה הוא הטיפול ? באיזה מקרים צריך לעבור ניתוח ?

עדכון ממישהו, שואל השאלה 2021-10-12 18:54:56

אז ככה, שלשום גם הופיעו לי כתמים סגולים על האצבע הזו ואתמול בבוקר כבר חשבתי שזה כמעט עבר אבל אז קמתי בבהלה ב- 7 בבוקר מהשינה מהמיטה ואוייש... נפלתי שוב על אותה האצבע וזה כאב ברמות ! תוך כמה שעות הכאבים חזרו להיות לכל היותר ברמה בינונית וגם אני חשבתי שאין לי כלום או מקסימום פריקה באצבע. ואז אני הולך לצילום ומגלים לי שבר קטן. אבל לא קיבעו לי, רק שמו לי תחבושת תומכת. הרופא גם מרשה לי לעשות כל דבר שלא גורם לי לכאבים ושנוח לי איתו , לדעתי הוא אפילו היה נותן לי לטוס לחו"ל ככה. אתם חושבים שאני יכול ללכת לעבודה ככה ? אתם חושבים שאני יכול לצאת לאכול גלידה ליד הבית ? אתם חושבים שאני יכול לקנות בסופר מרקט ? הרי במחשבה שנייה, אפילו אנשים עם שבר ברגל ובטח ביד יוצאים החוצה ועושים כרצונם. הרופא במוקד גם אמר שאם בטעות יותר מדי מאמצים את האצבע אז אין סכנה שהשבר יתרחב ובטח שלא להזדקק בניתוח. לדעתכם הוא צודק ? אתם חושבים גם שאני יכול לקחת אדוויל לשיכוח הכאבים כמה שארצה ? וברור לי שאף אחד עדיין לא מת ממשהו באצבע...

השטף דם הוא רק באצבע , ממש לא הגיע עד רחוק מאוד ברגל...

כנראה שזה שבעבר - בשנת 2000 שנפלתי על האצבע ביד והכאבים עברו בעצמם בלי קיבוע או ללכת לצלם וכנ"ל בשנת 2004 באותה אצבע ובשנת 2006 באצבע אחרת ברגל אז היה לי מזל ועכשיו לא !

חחח תמיד כשאני חולה או נחבל יש לי את הפחד הילדותי הזה מהאבחון אז אני מעדיף לא ללכת להיבדק... פעם לפני 10 שנים לא רציתי לבדוק את החום כי פחדתי שהוא יהיה גבוה ושזה יבאס אותי אז אבא שלי אמר לי שאני ילדותי.

אתם חושבים שאני יכול להגיע לעבודה שלי שהיא לא פיזית ? ללכת למקומות כמו בית המרקחת ליד הבית שלי ? לצאת לדייטים - כי הרבה זמן לא יצאתי לדייטים ? ולכל מקום שאצא מהבית אצא עם מונית ספיישל, זה לא טוב ?

וזה נורא שאני לא מקפיד כמה שיותר לשכב על המיטה כרגע ובטח שלא להרים את הרגל כמומלץ ?
שמור עדכון

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה
כשזה מגיע לבריאות... העצות שלנו יכולות לעזור, אבל לא מחליפות ייעוץ רפואי

עצות הגולשים (6) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "שומרים על הגוף"

חדשות במדור
אקראיות במדור

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות

-->