שאלה 353304
 
הזמן
 
דווח
 
נהל
  0 אנשים צפו, 0 כתבו עצות, ו-0 דרגו את העצות.

איך אני יכולה לדעת שאני באמת ״נראית״ ומוערכת על ידי אחרים?

אנונימית בת 18 | כתבה את השאלה ב-22/06/22 בשעה 17:56

זו הפעם הראשונה שאני כותבת שאלה באתר, אשמח מאוד אם תוכלו לייעץ לי באובייקטיביות-
סיימתי תיכון והתחלתי לחשוב על זה שאנשים רואים אותי תמיד כפחות בהשוואה לחברות שלי. בחיים לא הרגשתי ואני גם לא מרגישה קנאה כלפי החברות שלי, ההפך- אני מעריכה אותן וגאה בהן מאוד
אבל אני מאוד ביקורתית כלפי עצמי, יודעת שאני לא הכי יפה ובטוחה שגם אם יש לי ציונים מעולים (כי התאמצתי בשבילם) זה לא אומר שאני הכי חכמה… חשוב לי להבין שרואים באמת את מי שאני ומבינים שכן יש לי תחומי עניין, שאני גם יכולה להגיע לדברים מסוימים בחיים… בגלל זה התאכזבתי כששמתי לב שהמחנכת שלי אמרה לכל אחד משהו אישי בסוף השנה, ולחברה שלי היא אמרה דברים מאוד ספציפיים ואישיים ויפים שמראים שהיא מאמינה בה ובפוטנציאל שלה, בעוד שלי היא אמרה את הדבר הכי קצר וכללי. המחנכת לא ממש הספיקה להכיר אותי לעומק, אבל גם לא כל כך את חברה שלי. הרגשתי שרואים בי פחות. אותה מחנכת מאוד התלהבה מעבודות שהחברה הכינה לאורך השנים בתיכון, אבל לא התלהבה באותה מידה ממה שאני עשיתי והשקעתי בו.
בנשף כולן היו יפות, וגם אני השקעתי ועדיין החמיאו לחברה שלי פי אלף יותר וממני כמעט התעלמו. גם הרגשתי בבירור שמורה אחרת מרגישה בנוח לצחוק ולדבר עם חברה אחרת שלי מאשר איתי. ואלה לא רק חוויות עם מורים… אני שקטה יחסית, ואולי תופסים אותי בעצם כמוזרה ובגלל זה מעדיפים לא לשים אותי כאופציה הראשונה לדבר איתה ולהתחבר איתה?
במקרה אחר שמעתי במקרה שהורים של מישהי מהכיתה אמרו עליי שיש לי ציונים טובים רק כי אני חברה של מישהי אחרת. למה להגיד דבר כזה בכלל? הם לא מכירים אותי, וב100% אני מגיעה לכל ההישגים שלי בעצמי ולא בגלל שאני חברה של מישהי אחרת שגם לה יש הישגים טובים. מעצבן אותי שמסתכלים עליי כמישהי שבמקרה מגיעה להישגים, שלא מספיק מעניינת ולא תגיע למשהו יוצא דופן בחיים. אני יודעת שאני לא צריכה להתרכז במה שאחרים חושבים (כשהם לא מכירים אותי כמעט בכלל) ולדעת בעצמי שאני מסוגלת להשיג את השאיפות שלי, אבל עדיין זה מציק כשזה קורה כמה וכמה פעמים לאורך הזמן…
איך אני יכולה לדעת שאני באמת ״נראית״ ומוערכת על ידי אחרים? איך אפשר להיות אדם שאנשים רוצים להכיר אותו, ולהבין באמת מי הוא? אני אמורה להתאמץ כל הזמן כדי להוכיח את עצמי לאחרים ולהראות שאני מספיק טובה ומספיק הישגית?
מקווה שהצלחתי להעביר את התחושה ושתוכלו להסביר לי למה זה קורה ואיך אפשר לשנות את זה/לא לייחס חשיבות…

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (3) כיצד להציג? מהאהודות מהפחות אהודות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מה שעובר עליי"

חדשות במדור
אקראיות במדור

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

עכשיו ב-AskPeople

עוררו עניין
חדשות