0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

איך לתבוע מישהו שעשה לך נזק

מערכת Ask people | הטיפ פורסם ב-01/01/21 בשעה 20:28

איך לתבוע מישהו שעשה לך נזק

אחד התחומים במשפט שהוא תחום משפטי מסועף המתייחס לנזקים שנגרמים לגופו או רכושו של אדם הוא תחום נזיקין. אם אדם נפגע באופן גופני או אם רכושו נפגע כתוצאה מעוולה או פגיעה אישית, האדם יכול לדרוש פיצוי כספי ממי שהזיק לו. תביעת נזיקין איננה קשורה רק לנזק פיזי אלא גם לנזקים נפשיים. בין התביעות הנפוצות ביותר שניתן למצוא כיום בתחום הנזיקין הן: תביעות בגין רשלנות רפואית, תביעות בגין נזקים שנגרמו בתאונת דרכים, נזק שנגרם למבנה על ידי קבלן שיפוצים, נזקים נפשיים או פסיכולוגיים שנגרמים לאדם כתוצאה ממקרים שונים ועוד. לא פעם תביעות מעין אלה יהיו בגין פגיעה במוניטין.

 

מהן תביעות נזיקין?

כאשר מדברים על נזיקין מתכוונים לסוגים שונים של נזקים שנגרמים כאמור ממקרים שונים כגון: סיטואציות רפואיות שונות שבהן הייתה רשלנות, תאונת דרכים ואף לשון הרע שפוגע במוניטין של האדם, בעסק שלו ועוד. ניתן לתבוע תביעת נזיקין גופים ממשלתיים, חברות ביטוח, בתי חולים ואף אנשים פרטיים. בתביעות נזיקין יש להוכיח 51 מהוכחת התביעה וזאת בכדי שהתביעה תתקבל במלואה ובכדי שהקורבן יפוצה. הפיצויים הכספיים בתביעות נזיקין יכולים להיות תשלום על אבדן שכר של האדם, על פגיעה בתפקוד הגופני שלו, על הוצאות רפואיות ועוד. הפיצוי הכספי שיתקבל הוא בעצם פונקציה של מידת הנזק שנגרמה. הפיצוי הכספי יתייחס בעצם לשני ראשי נזק. ראש נזק מימוני שמשמעותי הנזק הכמותי שנגרם לתובע. הסוג הנוסף הוא ראש נזק לא ממוני, כלומר נזק שאיננו מוחשי כגון: עוגמת נפש או פגיעה באיכות החיים.

 

מדוע חשוב לבחור עו"ד נזיקין עבור תביעות מעין אלה?

אם אתם מעוניינים להגיש תביעת נזיקין ויש לכם עילה לכך, על מנת לעלות את אחוזי ההצלחה של התביעה חשוב מאוד להביא את כל האישורים הנחוצים בכדי להוכיח את הפגיעה. האישורים יכולים לכלול: חוות דעת רפואיות, מסמכי אשפוז, קבלות על הוצאות רפואיות ולא פעם גם הסתכלות רפואית פרטית שמטרה היא להגדיל את הסיכויים להוכיח את העוולה שנעשתה. עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום הנזיקין ידע איזה מסמכים חשוב להביא וכן, יסייע לכם באמצעות המסמכים הללו להגיש את התביעה בצורה הטובה ביותר ולהוכיח את הנזק שנגרם לכם. כמו כן, חשוב מאוד לדעת שיש חשיבות לתזמון שבו מגישים את התביעה כיוון שלפעמים לוקח זמן עד שחוזרות בדיקות רפואיות או עד שמגיע דוח משמאי. חשוב מאוד לדעת שאנשים רבים חוששים מתביעה של גופים חזקים שכן הם חוששים שהם יפסידו בה, אולם חשוב מאוד לדעת שכאשר בוחרים עורך דין נזיקין מקצועי ומיומן ניתן להגיש תביעה כנגד כל גוף ולהשיג ממנה את המקסימום.

 

כיצד בוחרים עורך דין נזיקין?

בכדי לבחור עורך דין נזיקין שיסייע לכם להגיש את התביעה בצורה הטובה ביותר ולסייע לכם להשיג באמצעותה את הפיצוי הכספי המגיע לכם, חשוב מאוד לחפש היטב עורך דין מקצועי, מומחה, מנוסה ובעל מוניטין בתחום הנזיקין. על כן, חשוב מאוד להתייעץ עם אנשים שנעזרו בשירותיו של עורך דין נזיקין כזה או אחר והיו מרוצים. כמו כן, כדאי מאוד להגיע לפגישת ייעוץ עם עורך הדין בכדי לקבל חוות דעת מעורך הדין. השירות והזמינות של עורך הדין גם הם דברים חשובים ועל כן, יש לבדוק האם מדובר על עורך דין אדיב ומקצועי, המציע את שירותיו בצורה הטובה ביותר ובזמינות מלאה.

לאחר שבוחרים עורך דין נזיקין מקצועי ומנוסה, ניתן להגיש תביעת נזיקין בצורה הנכונה והטובה ביותר.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת