0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

סירוב למשכנתא בבנק בגלל דירוג אשראי - מרטין בוקסדורף יסדר!

יח"צ | הטיפ פורסם ב-07/02/21 בשעה 18:36

סירוב למשכנתא בבנק בגלל דירוג אשראי - מרטין בוקסדורף יסדר!

 

הסיבה עיקרית שבגינה אנשים הופכים להיות מסורבי משכנתא היא מה שאנחנו קוראים לו BDI שלילי, מה שגורם לירידה משמעותית בדירוג האשראי. מרטין בוקסדורף מסביר מה לעשות.

 

מרטין, מה ההבדל בין BDI לבין דירוג אשראי?


מרטין: אין כאן עניין של הבדלים. אלו שני דברים שונים שהאחד גורם לשני. הבי די איי זה למעשה דוח של עשרות עמודים רבים שמפרט לעומק את כל הדברים הטובים והרעים שהיו לבן אדם בשלושת השנים האחרונות.

המידע כל כך מפורט עד שאם חזרה למישהו הוראת קבע אחת לפני שלוש שנים, זה כתוב בדוח, אם היה חודש אחד פיגור בהלוואה לפני שנתיים- זה מופיע בדוח, בקיצור לעניין כל דבר שהיה, אם היה - זה מופיע בדוח.

הבעיה שהדוחות האלו הם בני עשרות רבות של עמודים ולפעמים מאות עמודים. הבנקאי הממוצע בסניף, פשוט לא יודע לקרוא את כל זה. בתור מי שמטפל בעשרות רבות של מקרים של אנשים שהם מסורבי משכנתא, הדוחות האלו- זה כלי העבודה העיקרי שלי.

 

ומה זה דירוג אשראי מרטין?


אז בהמשך לאותה בעיה של הבנקאים, שהם לא מצליחים לקרוא את הדוחות- בנק מדד פשוט מאוד של 1-1000. כל בן אדם מקבל ציון פשוט אחד וכך הבנקאים יכולים בקלות רבה להבין מי זה הבן אדם שעומד מולם.

לפי המספר שמדרג אתכם, אתם יכולים בקלות רבה להבין מה הסיכוי שלכם לקבל משכנתא. מה אומרים הדירוגים?

900-1000- אם זה הציון שלכם, זה אומר שאתם לקוחות מעולים וכל בנק ישמח לתת לכם משכנתא. אתם תהיו מבוקשים מאוד בבנקים.

800-900- אתם עדיין לקוחות טובים מאוד, אבל צריכים להסביר מה בדיוק הבעיות שהיו. ככל הנראה דברים קטנים ולא משמעותיים ממש, שלא עולים להפריע לכם לקבל משכנתא בבנקים.

700-800- עדיין ציון סביר. אבל זה כבר מצב שצריך לתת הסברים. זה ציון סביר, אבל זה כבר לא ציון טוב. זה אומר שככל הנראה היו בעיות או שיש בעיות וצריך לבדוק לעומק מה בדיוק הסיפור.

פחות מ700- ציון לא טוב. מצריך הרבה מאוד הסברים. זה כבר לא מצב טוב כל כך.

 

אז מרטין מה עושים כאשר הבנק מסרב לאשר משכנתא?


מרטין: הדבר הראשון שצריכים לעשות זה לקבל את אותם הכלים שיש לבנק. כלומר אם הבנק מזמין דו"ח נתוני אשראי ובודק את הדירוג אשראי- אנחנו צריכים שיהיה לנו את אותם הכלים בדיוק. אז השלב הראשון הוא להזמין דוח נתוני אשראי.

ברגע שיהיה לי את דוח נתוני האשראי, אני יכול להבין לעומק מה הבעיות שהיו ואיך אני יכול להתגבר על הבעיות. אבל דבר ראשון הוא להזמין את הדו"ח כדי להתחיל ולהבין את הבעיות שיש.

 

ומה הלאה מרטין?


מרטין: מכאן זה כבר החלק שלי. אני יוצא לנצל את הקשרים שלי בבנקים ואת הידע המצטבר של 15 שנה, כדי לצאת ולהשיג לכם משכנתא. אני אעבור על כל הבנקים ואת כל המנהלים שיש בבנקים, עד שאני אמצא מישהו שיסכים לאשר את המשכנתא ולתת לכם את ההזדמנות לקנות את הבית שלכם.

 

סיבות נוספות לסירוב, שהן לא bdi:


דירות עמידר- אני חייב לציין של כל המשכנתאות שמקבלות סירוב בבנקים הן בגלל bdi יש גם הרבה סיבות נוספות. אחת הסיבות היא משכנתא לדירת עמידר שהבנקים לא אוהבים להתעסק איתן, בגלל הסכומים הנמוכים מאוד.

בעיות של הכנסות נמוכות או הכנסות לא יציבות- הכוונה היא לאנשים שלא מרוויחים מספיק כסף או אין להם את הוותק המתאים כדי לשלם את המשכנתא הנדרשת מהבנק.

בעיות בנכס הנרכש- הכוונה היא למצבים שבהם יש חריגות בנייה בדירה או הבית שקונים. רישום לא תקין בטאבו או במנהל מקרקעי ישראל.

 

אודות מרטין בוקסדורף:

מרטין בוקסדורף הוא מומחה עם 15 שנות ניסיון בטיפול במסורבי משכנתא. לכל פנייה או שאלה ניתן לפנות. מרטין- 0508116397 או maratbok@gmail.com

 

 

 

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת