0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

4 טעויות נפוצות בניהול החיסכון הפנסיוני

מערכת Ask people | הטיפ פורסם ב-05/04/21 בשעה 15:02

4  טעויות נפוצות בניהול החיסכון הפנסיוני

FREEPIK

 

 

אחת ההחלטות המשמעותיות והחשובות שאנחנו מקבלים בימי חיינו היא החיסכון לפנסיה. זהו חיסכון לטווח רחוק, שיש לו השפעה גדולה על אורח החיים שלנו ביום שאחרי הפרישה לפנסיה. למרות זאת, אנשים רבים לא משקיעים בחיסכון הפנסיוני מספיק מחשבה או תכנון מוקדם ועושים טעויות שיכולות לעלות להם בעתיד, לא מעט כסף.

 

הנה כמה טעויות נפוצות שאנשים עושים בניהול החיסכון הפנסיוני – וגם איך תוכלו להימנע מהן ולפגוע כמה שפחות בפנסיה שלכם:

 

לא ממקסמים את ההפקדות


חלק גדול מהעובדים השכירים במשק, מסתפקים בהפקדות לקרן פנסיה שמבצע המעסיק לפי החוק (בשיעור של 6% מהשכר). אבל במקרים רבים ההפקדות הפנסיוניות בשיעורי החובה לא מאפשרות לחיות בכבוד וברווחה כלכלית בתקופת הפנסיה. זה נכון בעיקר לגבי אנשים שהתחילו לחסוך לפנסיה בגיל מאוחר או שלא הפרישו ברצף בגלל הפסקות שעשו במהלך הקריירה. לכן, טוב שתדעו: לכל עובד ועובדת יש אפשרות להעלות את שיעור ההפקדות דרך המעסיק ל-7% מהשכר. כך תוכלו לחסוך יותר כסף לפנסיה ואולי גם לקבל הטבות מס מהמדינה.

 

לא עושים תכנון פנסיוני


כמו בהרבה תחומים בחיים שכדאי לתכנן מראש כדי לדעת לאן רוצים להגיע–  כך גם לגבי החיסכון שלכם לפנסיה. באמצעות תכנון מוקדם של החיסכון הפנסיוני אתם יכולים להחליט איך תרצו לחיות את חייכם בעתיד, ולפי זה לבחור באיזה מוצרים פנסיונים לחסוך. למשל, קרן פנסיה, קופת גמל להשקעה, ביטוח מנהלים, ועוד. כדאי לציין, אם לא ביצעתם מעולם תכנון פנסיוני לא עשיתם טעות גדולה מידי, אבל בהחלט מומלץ שתעשו את זה.

 

מושכים את כספי הפיצויים


פיצויי הפיטורים שמקבלים עובדים שמפוטרים ממקום עבודתם הם חלק משמעותי מהחיסכון הפנסיוני (40%). משיכת כספי הפיצויים זו טעות נפוצה, שפוגעת בחיסכון בשני מישורים – בטווח המיידי היא מקטינה באופן משמעותי את הכספים שצברתם בחיסכון, ובטווח הארוך היא מצמצמת את סכום הקצבה החודשית שתקבלו לאחר שתצאו לפנסיה. בנוסף, זה מונע מכם לקבל על כספי החיסכון, ריבית דריבית. לכן, אם אתם יכולים להסתדר כלכלית בלי למשוך את כספי החיסכון, מומלץ להימנע מזה. צריך להדגיש, משיכת כספי הפיצויים היא פעולה בלתי הפיכה, שמשמעותה היא שאתם מאבדים הטבות ספציפיות שהמדינה מעניקה לחוסכים, למשל פטור ממס רווחי הון ודחיית מס. חשוב שתדעו, טעות נוספת שאנשים עושים זה למשוך מלבד הפיצויים, גם את שאר הכספים שנצברו בקרן. במקרה כזה, הם מחויבים בתשלום של 35% מס על כל הסכום שהם מושכים ומפסידים בכך הרבה מאוד כסף.

 

חוסכים במסלולי השקעה לא מתאימים להם מבחינת הסיכון


לכל מי שחוסך בקרן פנסיה יש אפשרות לבחור באיזה מסלולים הוא מעוניין להשקיע את הכספים, לפי רמת הסיכון שלהם. יש מגוון רחב של מסלולי השקעה שונים: חלקם סולידיים, אחרים בעלי סיכון גבוה יותר וכדומה. כשמדובר בחוסכים צעירים שיש להם עוד שנים רבות לחסוך, הבחירה לנהל את החיסכון במסלול בעל סיכון יותר גבוה, היא הגיונית ומשתלמת יותר לטווח הרחוק. לעומתם, לחוסכים בגילים מבוגרים שמתקרבים לגיל הפנסיה, כדאי להוריד את רמת הסיכון כדי למזער את הפגיעה בחיסכון אם יפרוץ לפתע משבר כלכלי חמור. 

 אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת