0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

6 טיפים איך לחזור לתזונה בריאה אחרי הצבא

מערכת AskPeople | הטיפ פורסם ב-14/08/17 בשעה 00:20

6 טיפים איך לחזור לתזונה בריאה אחרי הצבא

המטבח הצבאי ידוע בחיבתו לשמן ופחמימות, והאוכל אליו הורגלתם בשנים האחרונות הבריח אתכם בעיקר לשק"ם. מעכשיו הגוף שלכם ברשותכם, ומדי הב' לא יסתירו את הרפיסות והגיע הזמן לחזור לעצמכם. הנה כמה טיפים לתזונה בריאה שתחדש את המצבורים שלכם לחיים אזרחיים מוצלחים.


1. לא לשכוח ארוחת בוקר

לא סתם אומרים שארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביותר ביום. מעבר לעובדה שהיא מונעת רעב, היא גם משפרת את הריכוז, משפיעה מעולה על הלב ועוד. בעולם ללא  מסגרת (כי עכשיו אתם עצמאיים), ארוחת הבוקר היא טקס שמתניע את היום ומונע כניסה לשגרת בטלנות.

 

2. תעשו כבוד לפירות ולירקות

הידעתם? ירקות כוללים יותר מאשר עגבניה ומלפפון! בעולם האזרחי תגלו כי קיים מגוון רחב של ירקות ופירות, מכל הסוגים, המינים והצבעים. הירקות והפירות מפוצצים בויטמינים ומעניקים אנרגיה לכל היום. שימו לב – לא מומלץ לאכול יותר מ-3 מנות פרי ביום, אבל עם הירקות – אתם מוזמנים להתפרע :)

 

3. הנשנושים החדשים

אם התרגלתם בשירות הצבאי להתפנק מדי פעם בחטיפים, שוקולדים או נשנושים אחרים, נצלו את האזרחות כדי להחליף את הנשנושים האלו למזונות הרבה יותר בריאים. ירקות חתוכים, אדממה, כוס פופקורן ביתי או יוגורט עם פרי. תתפלאו כמה תרגישו קלילים, רעננים וערניים.

 

4. אוכלים בחוץ

חלק בלתי נפרד מחגיגית החיים שאחרי הצבא הוא החגיגה במסעדות. אם גם אתם חלק מחבורה שאוהבת לבקר במסעדות חדשות ומתפנקת כמה פעמים בשבוע במנות שחיתות שמצטלמות מעולה באינסטגרם כדאי שתתחילו לאזן את ההרגל הזה. נסו לארגן כמה שיותר ארוחות ביתיות ותהנו ביחד (זה גם טוב לכיס). אתם לא חייבים לוותר על ארוחה בחוץ, אבל אפשר להגביל לפעם בשבוע השתדלו ללכת על מנות מושחתות פחות...

 

5. לועסים ולועסים

למרות שהתרגלתם לאכול מהר כדי להספיק את הפסקת הצהריים הקצובה בזמן השירות הצבאי, אבל החיים האזרחיים נראים אחרת לגמרי.

עכשיו אתם יכולים להתרגל לאכול לאט, ללעוס את האוכל כמו שצריך ולתת לו להתעכל כראוי.

 

6. מה תשתו?

אם גם אתם התרגלתם לחיות על קפה וזירו- הגוף שלכם כנראה לא נהנה מההזנה המינרלית שהוא צריך. גוונו את השתיה שלכם מעט יותר. הוסיפו שתיית כוס מים לפני כל ארוחה, החליפו כוס קפה אחת בתה ירוק ולכו על תוספות מגניבות למים כדי לשדרג את בקבוק המים – פרוסות מלפפון, פלחי תפוז או אפילו חתיכות תות.

 

 

8

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה
  • בטעינה...