0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

6 טיפים איך לדעת שאנו מוכנות לסקס?

מרפאת לוינסקי | הטיפ פורסם ב-11/02/18 בשעה 15:58

6 טיפים איך לדעת שאנו מוכנות לסקס?

כשאנו מתחילות לחשוב על הפעם הראשונה שנעשה סקס, עולות המון שאלות: האם אני רוצה בכלל לעשות סקס? מה אני יודעת על סקס? האם סקס מרתיע או מושך אותי? האם עלי לעשות סקס רק כי לוחצים עלי? האם אני רוצה לעשות סקס כי כולם כבר עשו את זה לפני? ועוד הרבה שאלות. כאן ננסה לתת כמה שיותר תשובות, כדי לעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה עבורך.

 

1. אז.. מה זה סקס

סקס, או קיום יחסי מין, הוא האקט הפיזי המבטא את המשיכה המינית שאנחנו חשות. הכוונה למגע אינטימי מכל סוג שהוא. לא חייבת להתבצע חדירה כדי לקרוא לזה סקס (אוננות משותפת היא סקס, מין אוראלי, מין שמתבצע ללא הורדת בגדים - סקס יבש). כדי להיות מוכנות לסקס מכל סוג, כדאי לחפש כמה שיותר מידע, ממקורות שאנו סומכות עליהם ומרגישות נח להשתמש בהם. בין אם מההורים (אם את מרגישה בנוח), חברות מנוסות יותר וגם באתר שלנו. כל סוגי הסקס חדשים לנו בפעם הראשונה ולכן כל ניסיון חדש מעורר שאלות.  גם אם קיימת סקס יבש, לא בהכרח תהיי מוכנות לסקס עם חדירה, לסקס אוראלי או אנאלי ולהגשמת פנטזיות פרועות. אל תפחדי לבדוק במה מדובר ואם את מרגישה לא בנוח- לתת ברקס.

 

שליף מונחים:

  1. סקס יבש- מין המתרחש עם בגדים תחתונים.
  2. מין אוראלי- עינוג איבר מין על ידי הפה
  3. חדירה ואגינאלית- חדירה לתוך הנרתיק
  4. חדירה אנאלית- חדירה לפי הטבעת

2. חרמנות לא שווה מוכנות- היי יד ימין

אנחנו לרוב חרמניות מגיל צעיר ובדיוק בשביל זה יש לנו ידיים...  בעיקר בגילאים צעירים (ובינינו, גם מאוחר יותר) אנחנו נדע לספק את עצמנו טוב יותר מכל אחד אחר. אנחנו נדע בדיוק מה נעים לנו, מה הקצב שלנו, מה מדליק ומה מכבה. ההיכרות עם הגוף שלנו תעזור לנו מאוחר יותר לכוון את הפרטנר המיני כדי להפיג הנאה מרובה יותר. חוסר הכרות עם הגוף עלולה לגרום לנו לפספס הנאה מסקס כי לא נדע לכוון את הפרטנר ומה שנעים לאחת לא בהכרח נעים לאחרת. 

 

3. תחושת הבטן תמיד צודקת- הקשיבי לה

אין תקופת זמן מוגדרת, אין נהלים או כללים, אין חוקיות- כשתהיי מוכנה לסקס- את תדעי ותרגישי. חוסר ניסיון של הצד השני יכול אפילו לגרום לחוסר הנאה ובכך אנחנו עלולות לפספס את כל הערך המוסף של סקס עם אדם אחר. אם את בשלב בו מספיקים לך חיבוקים, נשיקות, ליקוקים וגירויים נוספים ללא חדירה – לגיטימי להמשיך בכך. חשוב לזכור כי קיום יחסי מין, כלומר אינטימיות פיזית עמוקה, עם אדם שלא סומכים עליו, לא תגרום להנאה והרי סקס עושים כדי ליהנות!

 

4. ההבדל בין התפקידים במיטה- איך הגוף שלנו פועל

המוכנות קשורה בחלקה גם להבדלי התפקיד שאנו לוקחים במיטה, כלומר מי שמבצע את החדירה ומי שמקבלת את החדירה. חשוב להבין ולכבד כל צד ואת התפקיד שלו. לעיתים המוכנות לחדור מגיעה מוקדם יותר מהמוכנות שלנו "לארח" אדם זר בתוך הגוף שלנו. כדי שהחוויה תהיה נעימה וכיפית חשוב שתהיי מוכנה נפשית, מה שיעניק לך רוגע וכך יהיה קל יותר לבצע את האקט עצמו. לחץ לרוב יגרום להתכווצות (מה שעלול לגרום לכאב) או לצד השני לחרדת ביצוע. חשוב שתדעי לדבר עם הפרטנר ותרגישי בנוח להגיד מה את מרגישה. ככל שילחיצו אותך יותר כנראה תהיי מוכנה פחות, אז הרגישי בנוח להגיד Back off!

 

5. מצרך חובה- בגרות מנטאלית

לרוב אנו שומעות על בעייתיות בקיום יחסים בגילאים מוקדמים, ויש לכך סיבה טובה. אינטימיות כוללת בתוכה מצבים מביכים, כואבים ובגיל צעיר אנחנו לפעמים לא יודעות לקבל את עצמנו, בטח ובטח לא את האחר. חשוב להבין שחדירה עלולה לכאוב, שזקפה יכולה ליפול ושהחשק יכול לעבור. אם המטרה שלך היא עינוג עצמי- חזרו לסעיף 2 וענגו את עצמכן. בגרות מנטלית היא גם לקיחת אחריות, הצד השני לא יכול לקרוא את המחשבות שלך ואם את אומרת שאת מוכנה הוא מאמין לך. חשוב לבטא כל חשש כדי לא להגיע למצב לא נעים לשניכם.

 

6. מצרך חובה #2- אמצעי מניעה

אם את מרגישה מוכנה, חשוב להתכונן כמו שצריך ולעולם אל תשכחי אמצעי מניעה. חלק מהמוכנות (והבגרות מהסעיף הקודם) כוללים לקיחת אחריות על המעשים שלכן. חשש מהריון או ממחלות מין הוא תוצאה של חוסר מוכנות לאקט מהנה ונפלא שבידיים הלא נכונות יש לו תוצאות בעייתיות. אם את רוצה להיות מוגנת מכל הבחינות והמובנים, יש להשתמש בקונדום המגן מהריון, ממחלות מין ואיידס.  אמצעי המניעה יבטיח לכן שתגיעי למיטה משוחררות באמת ושניכם תוכלו ליהנות מהסקס בלי חרדות מיותרות.

 

 

אם אתן רוצות להתייעץ איתנו רגע לפני, אנחנו מחכות לכן במתחם Safe Sex!

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה
  • בטעינה...