0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

11 טיפים איך לשרוד את הטירונות

מערכת AskPeople | הטיפ פורסם ב-15/01/18 בשעה 18:30

11 טיפים איך לשרוד את הטירונות

הגיע היום הגדול, ארזתם תיק, נפרדתם ליד האוטובוס מאמא (אמא די לבכות) ואבא (אבא, אני אהיה בסדר). עליתם על האוטובוס והתחלתם את שרשרת החיול. עכשיו שאתם טירונים יש לכם מעמד מאוד מיוחד בחברה, יחד עם סוגיות רבות שעוד לא נתקלתם בהן. איך עוברים את זה עם כמה שפחות שפשפת? הנה כמה טיפים


1.  אל תקחו ללב

אחת המטרות של הטירונות היא לשנות את הדרך שבה אתם חושבים. אתם עצמאיים עכשיו וחייבים להפגין אחריות, להישמע להוראות כדי שתוכלו לחזור הביתה בשלום. אל תקחו ללב את המפקדים, את החיילים האחרים, את החום, את הקור, את הטרטורים או המד"ס. הכל עובר וכדאי להתייחס לזה כמו משחק תפקידים. להקשיב אבל לא להתרגש.


2.  ארזתם לבד?

רק בטירונות מתחילים להעריך את כל המותרות שיש לנו בבית: נייר טואלט, גג, מקלחת נקייה, דלת שננעלת. כדאי לארוז איתכם בתיק כל מה שלא תוכלו להתקיים בלעדיו כמו גלילי נייר טואלט, שקיות ניילון (להגנה מהגשם בחורף), מטליות לחות (למקלחת צרפתית בקיץ) מגבת עם סקוטש וכמובן- כפכפים. אל תכנסו למקלחת בלי כפכפים. עוד על מקלחת ראשונה בצבא>>
עוד פריטי אספנות שכדאי לקחת: סוללת גיבוי לנייד, פנס (פנס ראש בכלל טוב), אולר, שמיכה צוורון טיסה (בצבא אין כריות), פלסטרים (עדיף גם כאלה של ספורטאים) ומשככי כאבים.


3. פיפי ולישון

שניה לפני סיום שעת ט"ש התרוקנו. חבל על שעות השינה (גם ככה אין הרבה), ואם אתם במיטה למעלה- אתם עלולים למצוא שותף מאוד עצבני לחדר בגלל ההשכמה הזו.


4.  למטבח!

זה לא שגב אקספרס, גם לא מקדונלד'ס, אבל האוכל בצבא השתפר פלאים בשנים האחרונות. אם יוצא לכם ליצור קשר טוב עם הטבח, זה יקל עליכם מאוד בתורנויות המטבח. אולי לא תצאו עם סודות מדינה כמו מה זה החומר הצהוב הזה ששמים באוכל, אבל תוכלו להתברג לתפקידים השווים יותר ואולי גם תזכו בעוגת אסם מפנקת, אוצר במובני הטירונות.

 

5. אוכל, קדימה אוכל

אם אתם ממש בררנים הקפידו להביא איתכם בתיק אוכל שיחזיק אתכם כמו ממרחים (את הלחם אפשר להשאיל מחדר האוכל), חטיפים (בעיקר חטיפי אנרגיה ובריאות) ואפשר איזו מנה חמה או שתיים. אל תסמכו על השק"ם...שמרו את הכסף לסופ"ש.


6.  חברים לכל החיים

לא כולם ממשיכים עם החברים מהטירונות להמשך השירות, אבל יש חברים מהטירונות שממשיכים לכל החיים. באופן כללי מהרגע שהגעתם לצבא- כל אחד הוא חבר פוטנציאלי. כולכם באותו מצב. להיות נחמד זה ממש קל וחיוך זה מדבק.

7. כלי כתיבה

נכון, סיימתם בית ספר, אבל כלי הכתיבה לא סיימו את תפקידם. בימים הראשונים בעיקר יש מידע רב שמגיע אליכם, יחד עם התרגשות והלם ראשוני, אתם עלולים לשכוח כל מיני דברים. כדאי ללכת עם פנקס ועט (ככל הנראה לא יתנו לכם לרשום רשימות בפלאפון). כלי כתיבה נוסף- טוש בלתי מחיק. כתבו את השם שלכם על כל מה ששלכם- בעיקר על המטען לנייד! גם את הציוד שאתם מקבלים בצבא כדאי לסמן, חבל לעלות למשפט כי הייתם נחמדים למישהו...

 

8. שעון עם סטופר

בטירונות הכל נעשה בהקראת זמנים. כדאי שיהיה לכם שעון (זה הצמיד על היד שמראה מה השעה.. נכון כמו בטלפון) וכדאי שלשעון הזה יהיה סטופר. בנוגע לכיסוי לשעון (שינסו למכור לכם בוודאות)- הצבא מספק היום הכל, אין צורך לא במשחות לשפשפות, לא בוזלין לשפתיים ולא בדיסקיות.

 

9. השקיעו במד"ס

אם הטירונות שלכם לא קרבית, השקיעו לפחות במד"ס ובפעילות הגופנית. יש נטייה להשמין מעודף חטיפים, ממרח חלווה, פריסות לילה, שבת שסוגרים, שעמום והשמן באוכל הצה"לי. אם המדים מתאימים לכן עכשיו, שמרו על פעילות גופנית כדי שלא תגיעו למצב של החלפת מידה (מביך...)

 

10. יש לך עודף?

מה שכן כדאי להביא- כסף קטן למכונות שתיה. זה הזמן לפרוט!

 

11. רוח התנדבות

תמיד התנדבו לשמור ראשונים (כך תמנעו מהשכמות וגם יראו בכם כאנשים עם ראש גדול וזה תמיד נחמד. ככל שתתנדבו ראשונים למשימות (המשימות הקלות יהיו בהתחלה והמעצבנות בסוף) ינדבו אתכם פחות לעשות דברים שלא בא לכם. ואם יש התרמת דם- התנדבו! גם עשיתם מעשה טוב, וגם קיבלתם כמה שעות של שקט...

 

יש לכם שאלות שלא ענינו עליהן?

שאלו את אח שיודע!

 

 

מה הכי מלחיץ בטירונות?

המפקד! כמה הם קשוחים?   0 האוכל... איפה האוכל של אמא?!   0 המקלחת... מה אם כולם יסתכלו עלי?   0 השינה... איפה הדובי שלי :(   0 מי מפחד? רעל בעינייםםםםםם   0

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה
  • בטעינה...