0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

7 טיפים איך לזהות פרופיל מזויף

מערכת AskPeople | הטיפ פורסם ב-25/02/18 בשעה 14:42

7 טיפים איך לזהות פרופיל מזויף

הרשתות החברתיות כאן, ולא נראה שהן ייעלמו אלא יתרבו! ואיתן מביאות גם לריבוי פרופילים מזויפים בפייסבוק, באינסטגרם, בוואטסאפ- המוני "חברים" בכאילו שאתם כבר לא זוכרים אם הכרתם או לא. למה הם עושים את זה? למה זה בעייתי? והכי חשוב, איך מזהים אותם? הנה כמה טיפים איך להימנע מזיופים.


1.  מי מכיר אותך?

פרופילים מזוייפים לרוב יפנו אליכם בבקשת חברות. לעיתים הם יגדירו את הפניה מראש ("היי, אני חושב שאת/ה יפה, רוצה להיפגש?"), לפעמים הם יעמידו פנים שהם "רק" רוצים להרחיב את מעגל החברים ונראיתם מעניינים. אם אדם שאתם לא מכירים פונה אליכם, מותר להיות חשדנים ולבדוק את הפרופיל שלו.

 

2. איפה אתה חי?

רוב האנשים אליהם אנחנו מקושרים ברשת החברתית יהיו קרובים אלינו (גם גיאוגרפית), כנראה שהכרנו אותם באירוע חברתי כלשהו או מצאנו תחום עניין משותף. אם הפרופיל שפונה אליכם ממקום שאינכם מכירים, עם תמונה שאינכם מכירים, כדאי לבדוק את הפרופיל עצמו ולבדוק איך הגיע אליכם. יש לכם חברים משותפים? אתם חברים באותן קבוצות?


3. איפה היית עד עכשיו?

הפרופיל מלמד אותנו הרבה על אדם, החל מאזור גיאוגרפי, דרך תחומי עניין, קריירה וקשרים חברתיים. אם פנה אליכם אדם עם פרופיל שנראה חדש, מעט תמונות ומעט מאוד חברים- יכולות להיות לכך 2 סיבות: האחת, מדובר באדם מרדן שעדיין לא נכנס לרשתות החברתיות. השנייה: מדובר בפרופיל מזויף. רוב מי שמתחבר לרשתות חברתיות מוסיף קודם כל את המכרים הקרובים לו- משפחה, חברים, עמיתים לעבודה וללימודים. אדם עם מעט חברים כנראה פשוט חיפש מי יסכים להצעת החברות.


4. צילמת לבד?

פרופילים מזוייפים לרוב יעלו תמונות שאינן שלהן. כשלוחצים על התמונה בקליק ימני ישנה אופציה לחפש אותה בגוגל. חפשו את התמונה ותוכלו לגלות אם היא של האדם בפרופיל או של מישהו אחר ממקום אחר בעולם. בנוסף, עם ריבוי התיוגים היום- אם כל התמונות שבפרופיל הן תמונות שלו לבד והוא לא מתויג עם חברים אחרים- זה קצת מחשיד. לכל אחד יש לפחות תמונה אחת שבה הוא נמצא עם עוד אנשים...

 

5. מה אתה רוצה?

לפרופילים מזוייפים תהיה תמיד אג'נדה: הטרלה (תגובות קיצוניות, תגובות פוגעניות, לצחוק על אנשים), סקס או פרסום. אם ביקשו מכם לשלוח תמונה, ללחוץ על לינק או שפנו אליכם בצורה פוגענית- כנראה שמדובר בפרופיל מזוייף. מומלץ לחסום ולדווח.

 

6. מה אתה אומר?

פרופילים פיקטיביים לא יהיו פעילים כמו משתמש רגיל. אם הפיד שלהם מלא בפרסומות של מוצר מסויים או של הרבה מוצרים- כנראה מדובר בפרופיל שמיועד לפרסם. אם הפיד שלהם ריק לחלוטין- יתכן והם נמצאים בפייסבוק רק בשביל שיחות פרטיות שמטרתן בסופו של דבר לפתות משתמשים. הציצו בפיד ובידקו את התיוגים, הצ'ק-אין והפוסטים שהפרופיל העלה.

 

7. סימני אזהרה לבני נוער

אין מה לעשות אבל יש פרופילים פיקטיביים שבעיקר נועדו לפגוע ולהטריד מינית ילדים ובני נוער. אנשים מסוג זה ינסו לרוב להיפגש איתכם לבד. הם ישאלו שאלות כמו "מי נמצא איתך עכשיו?", "מתי ההורים חוזרים?" או הערות כמו "את נראית מבוגרת לגילך…" במקרים כאלה שווה לנתק את השיחה ורצוי לדווח להורים.

 

 

היזהרו מחיקויים! ושמרו על עצמכם...

AskPeople

יצא לכם להיתקל בפרופיל פיקטיבי?

לא, לא נראה לי. אבל יש כמה חשודים   0 נתקלתי אבל חסמתי מיד!   0 כן, אבל לא אכפת לי, זה רק אינטרנט   0

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה
  • בטעינה...