0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

6 טיפים איך להתמודד עם כישלון

מערכת AskPeople | הטיפ פורסם ב-06/02/18 בשעה 11:47

6 טיפים איך להתמודד עם כישלון

אחד הפחדים המוכרים ביותר הוא כישלון. בין אם בדברים קטנים כמו מבחן, משימה בעבודה או טסט, עד לדברים החשובים באמת כמו אהבה, קריירה, כלכלה. אבל כישלון הוא גם לקח שאפשר ללמוד ממנו ולהתפתח בחיים. אז איך מתמודדים עם הכישלון? איך מתחילים מחדש? בקיצור, מה עושים מכאן? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לאסוף את עצמכם בדרך להצלחה.


1.  קודם כל להודות- בטעות

לפעמים אנחנו מכחישים את הכישלון הקטן שמוביל אותנו לכישלון גדול יותר. אם נוותר לעצמנו על כישלון בשאלה אחת ולא נלמד ממנה, אנו עלולים להיכשל במבחן ואז בבגרות. אם נכשלנו בפתרון ריב זוגי או חברי, אנו עלולים ליצור משקע שילך ויעמיק כל פעם מחדש. צריך להודות כי יש טעינו ולהבין את הטעות כדי שנוכל להימנע ממנה להבא.


2.  ואז להודות- לעצמכם

חלק מאתנו טועים לחשוב כי כישלון יחיד בסיטואציה מסוימת הופך אותנו לכישלון. זה לא נכון! הסתכלו על עצמכם ועל התחום המדובר ומצאו לפחות 5 נקודות להודות לעצמכם שאתם כה מוצלחים. מתקשים? נעזור גם כאן...

א.      אני מודה לעצמי ששמתי לב לטעות

ב.      אני מודה לעצמי שלקחתי אחריות

ג.       אני מודה לעצמי שיש לי את היכולת לתקן את הטעות הזו

ד.      אני מודה לעצמי שאני מעולה ב....(השלימו) וגם ב...


3. והעיקר- לא לפחד כלל

כישלון עלול לשתק אותנו ולגרום לנו לסלידה ופחד מהתחום בו נכשלנו. הקשר לא הצליח? לא תהיה לי אהבה! לא הצלחתי במשימה בעבודה? הלכה הקריירה... כמו בכל פחד אחר כדאי להסתכל לפחד בלבן של העיניים ולצחוק לו בפרצוף. נכשלתם במבחן- פתרו אותו שוב וודאו כי אינכם חוזרים על הטעות. עברתם פרידה? צאו לדייט. אולי לא תהיה מומחים בתחום ולא תצא מזה אהבת אמת נצחית אבל לפחות הפחד לא ישלוט לכם בחיים.


4.  מותר להתבאס

עם כל הכוונה הטובה והחשיבה החיובית, זה עדיין מבאס. תנו לעצמכם זמן מוגדר להתבאס. כל ההאשמות, למה עשיתי ככה ולא ככה, איך זה קרה לי, איזה באסה. בתוך התהליך הזה תוכלו להגדיר לעצמכם אם באמת ניסיתם ועשיתם כמיטב יכולתכם, אולי הפתרון יבצבץ בין כל ההתבאסות הזו. הגדירו את הזמן בו תתבאסו ואז קבעו עם חבר יציאה משחררת. זהו, הבאסה קיבלה את הזמן שלה ועכשיו היא מאחוריכם.

 

5. אתם לא לבד.... מצאו מומחה אישי

לפעמים אנחנו נתקלים בבעיה שאנחנו לא יכולים לפתור לבד, ומרגישים נבוכים ומתביישים לבקש עזרה. חשוב לזכור שהכישלון הוא רק צעד אחד בדרך שלנו להצלחה. מצאו מומחה לתחום מהסביבה הקרובה שיעזור לכם. מישהו שאפשר לבטוח בו ושיראה לכם איך הוא היה פותר את הבעיה. בעבודה זה יכול להיות קולגה, בלימודים זה יכול להיות חבר או מורה שסומכים עליו, באהבה... זה יכול להיות אפילו ה-X!


6.  מוסר השכל

למרות שהדחקה יכולה לעזור לנו בניסיונות הבאים להעז, חשוב לזכור את הטעות שעשינו, אך ורק כדי ללמוד ממנה. הכישלון הוא שיעור חשוב כל עוד מפיקים ממנו לקחים ומשתפרים לפעם הבאה.

 

 

 

יש לכם דרכים מיוחדות משלכם להתמודד עם כישלון? ספרו לנו!

מאחלים לכם תמיד להצליח

AskPeople

מה אתם עושים אחרי כישלון?

מדחיקים, לא קרה- לא כואב   0 מתבאסים ממש- מה עשיתי?!?!   0 מפיקים לקחים- זה רק רגע קטן בחיים שלמים, לא צריך לקחת ללב   0 כישלון? אני? מעולם לא חוויתי ולא אחווה!   0

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה
  • בטעינה...