0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

6 טיפים איך לדעת כמה כסף לשים במעטפה?

מערכת AskPeople | הטיפ פורסם ב-08/04/18 בשעה 18:11

6 טיפים איך לדעת כמה כסף לשים במעטפה?

לבת של הבוס יש בת מצווה, קיבלתם הזמנה לחתונה של האקס, בת דודה שלכם מדרגה שלישית שרק שמעתם מהסיפורים של אמא עורכת ברית לבן שלה- ואתם נתקעתם עם קנס. איך יודעים כמה לשים? אולי עדיף מתנה? מתי חייבים ללכת? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לחשב כמה כסף לשים במעטפה.

 


1.  אין לי כסף אין לי

הדבר הראשון שצריך לקחת בחשבון הוא... ובכן, חשבון הבנק שלכם. עם כל הרצון הטוב- אם אין כסף, אין כסף. במידה וזה אירוע שאתם לא מוכנים לפספס, מתנה ריגשית ואוהבת עם הבטחה לפיצוי עתידי יכול לעבור, אבל לא בהכרח. מה שכן- אל תכנסו למינוס בגלל שמחה של מישהו אחר. זה מחטיא את המטרה.

כמה תכלס? כמעט ואין אירועים בהם מקובל לשים פחות מ-200 ₪. עדיף לא להגיע...

 

2. מה חוגגים?

כל אירוע משמח הוא סיבה למסיבה, אבל לא כל המסיבות מדורגות באותה רמת הוצאות. חתונה למשל היא אירוע (שאמור להיות) חד פעמי, מצופה שאנשים ישקיעו בה הרבה מאוד, ומהאורחים מצופה להשקיע בחגיגה גם כן. ברית לעומת זאת, היא אירוע שאנשים יכולים להתברך בו (בע"ה) מספר פעמים בחיים, לפי מספר הלידות של אותו אדם.

כמה תכלס? חתונה- לא פחות מ350 ₪, ברית/ בריתה/ בר ובת מצווה- לא פחות מ-200 ₪, חינה- לפחות 150 ₪, מסיבת רווקות/רווקים- לא פחות מ-100 ₪.

 

 3. מאיפה אני מכיר/ה אותך?

באופן כללי אנו ממליצים על גישת- שלם הרבה לאנשים הקרובים אליך, במקום לשלם קצת לאנשים מכל מיני דרגות קרבה. מומלץ לחשב את הקרבה לפי תדירות המפגשים עם אותו אדם. ככל שתפגשו עם אותו אדם פחות, אמור להיות צפוי שתשימו פחות. אם יש לכם חברות קרובה עם בן דוד מדרגה שלישית, הגיוני שתשימו יותר מאשר בן דוד מדרגה שניה שראיתם פעמיים בחיים. אם מדובר באירוע עבודה- מומלץ להתאגד עם יתר העובדים המגיעים ולתאם סכום המקובל על כולם.

כמה תכלס? אירוע עבודה- בין 250 ₪ ל-400 ₪ (בהתאם לבכירות בחברה וקרבה לאותו אדם).


4.  קרוב- רחוק

זה שהחליטו לחגוג באמצע שומקום, בלי יכולת להגיע בתחבורה ציבורית ובמרחק 4 וחצי שעות נסיעה מכם, לא אומר שאתם צריכים לספוג גם את העלות הזו. דבר ראשון כדאי למצוא שותפים נוספים לנסיעה ולהתחלק בהוצאות הנסיעה. דבר שני, זה בהחלט "קנס" שיורד מהצ'ק. חשבו את הוצאות הנסיעה והורידו אותן מהסכומים הרשומים למעלה  


5. כמה תהיו?

מספר המוזמנים באירוע הוא עניין מתסכל בפני עצמו. מצד אחד לא נעים להגיע לבד, מצד שני לא מתחשק להוציא כסף על עוד צלחת... אנחנו ממליצים לחשב את בת/בן הזוג כ-50% מהסכום שבחרתם לשים. אם הסכום לא נראה לכם מספק עבור 2 אנשים- עדיף להגיע סולו לאירוע..

 

6. צ'ק ברכה

אם מדובר באדם אהוב במיוחד, אפשר להוסיף כמה שקלים כברכה גם בתוך הצ'ק. זה יגרום לבעלי השמחה לזכור את המתנה שלכם בחיוב עוד הרבה זמן. הוספת הספרה 5 מסמלת חמסה, 18 הוא מספר המסמל ח"י שקלים, ואפשר לשחק עם מספרים באופן כללי (מספר היחידה שלכם בצבא, מספר השלוחה שלכם בטלפון המשרדי וכד')

כמה תכלס? במקום 150- 180 ₪ והנה הפכתם את המתנה ל-10 פעמים ח"י שקלים, 555 ₪ לבן דוד האהוב עליכם, אם הייתם יחד במצ"ח ונשארתם חברים טובים- צ'ק ע"ס 601.5 ₪

 

מה הגורם המכריע אם ללכת לאירוע או לא?

מצב העו"ש   0 מצב מד הדלק (ואיך ההגעה לאירוע תשפיע עליו)   0 מצב משפחתי (בדדדדדדדד אלךךךךךךךך)   0 מצב רוח   0

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה
  • בטעינה...