0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

7 טיפים - איך מורידים סוכר גבוה?

אורון אופק | הטיפ פורסם ב-19/05/19 בשעה 10:43

7 טיפים - איך מורידים סוכר גבוה?

סוכר בדם, מוכר כגלוקוז הוא הדלק העיקרי לתאים בגוף. אולם כשרמת הסוכר עולה מאד, הלבלב משחרר כמות אינסולין גדולה. שחרור גדול לאורך זמן עלול לגרום למצב הקרוי תנגודת אינסולין, מה שמוביל לסוכרת סוג 2. כדי למנוע מצב כזה של עמידות לאינסולין ובעקבותיו סוכרת (גם סוג 1) חשוב לשמור על רמות מאוזנות של סוכר בדם, ואם הן כבר גבוהות, להוריד אותן.

לפניכם מספר עצות ושיטות טבעיות שיסייעו לכם להבין איך מורידים סוכר גבוה:


1.      שלבו חלבונים בארוחה

זמן העיכול של חלבון הוא ארוך יותר מאשר פחמימות. מסיבה זו, השפעת החלבון על רמות הסוכר בדם מתרחשת באופן מתון יותר, בטווח של כשעתיים עד חמש שעות. החלבון מסייע בעיכוב ספיגת הגלוקוז לכן עליית רמות הסוכר בדם תהיה מאוחרת ואיטית יותר. כמו כן חלבונים תורמים לתחושת שובע רבה יותר מאשר פחמימות. חלבונים מצויים במוצרים מן החי כמו עוף, דגים, ביצים ומוצרי חלב, ובמוצרים מהצומח, כמו שעועית, חומוס, עדשים ועוד.

 

2.      אכלו שומן בריא

שומן איכותי מאט את קצב ספיגת הגלוקוז לזרם הדם. הוא מונע גם עלייה חדה – או ירידה חדה – ברמות הסוכר בגוף. שומן איכותי גם תורם לתחושת שובע ממושכת, ולכן עשוי לעזור לשמור על המשקל, או לירידה במשקל. מומלץ לשלב שומן איכותי במיוחד בארוחות המורכבות מפחמימות. שומן איכותי מצוי בשמן זית, שקדים ואגוזים, טחינה משומשום מלא ועוד. למרות היתרונות המובהקים שלו, חשוב לצרוך שומן במתינות, מאחר וככלות הכל, מדובר בשומן.

 

3.      אכלו ארוחת בוקר

לארוחת הבוקר יש חשיבות רבה, אפילו אם היא קטנה. ארוחת הבוקר מספקת אנרגיה לתחילת יום חדש, משביעה ומרגיעה, ומאפשרת להתנהל בחצי הראשון של היום בצורה טובה יותר מבחינת ערנות ורוגע. לא מומלץ לוותר על ארוחת הבוקר, ובמיוחד אם אתם סוכרתיים.

 

4.      סגלו שגרת שינה איכותית

מחקרים מצאו את הקשר בין הפרעות שינה, או שעות שינה מעטות לבין רמות סוכר גבוהות בדם, במנגנונים שונים. הקפידו על שינה רציפה ועם מספר שעות שינה המומלץ לגילכם (למבוגרים מומלצות לפחות שבע שעות שינה בלילה), ללא הפרעות ומסכים מרצדים.

 

5.      אל תוותרו על הפעילות הגופנית

מרכיב מהותי בטיפול בסוכרת, בנוסף לתזונה הוא פעילות ספורטיבית. היא מסייעת לשלוט על רמות הסוכר בדם, מפחיתה את לחץ הדם, מעלה את הרגישות לאינסולין (כדי שלא תיווצר תנגודת), מסייעת לירידה במשקל, מפחיתה את רמת השומנים בדם ומשפרת את מצב הרוח ואיכות החיים. שואלים את עצמכם איך להוריד סוכר בדם? עשו ספורט! כמובן שהפעילות הגופנית צריכה להיות מותאמת ליכולות שלכם, מצבכם הגופני ופרמטרים נוספים בהם יתחשב הרופא שלכם.

 

6.      היו ערניים לגופכם

אתם מכירים טוב יותר מכולם את הגוף שלכם ואת הסימנים המתריעים על מצבים בעייתיים שיאותתו לנו שזה הזמן לחשוב איך להוריד רמת סוכר בדם. למשל, אם אתם חשים סחרחורת, הזעה מוגברת, או חולשה בזמנים שבין הארוחות, יכול להיות שאתם סובלים מרמות סוכר נמוכות בדם (היפוגליקמיה), בעוד שתחושות של אי שקט אחרי אכילה, במיוחד אחרי פחמימות, דפיקות לב מואצות ותחושה כללית של אי נוחות, יכול להיות שמדובר ברמות סוכר גבוהות בדם (היפרגליקמיה). ניתן לבצע בדיקה באמצעות מד סכר לניטור רמות הסוכר בדם. בדיקה זו מומלצת גם ללא סוכרתיים, או במצב של טרום סוכרת, כדי להבין את תמונת המצב ולראות אם יש תנודות חדות בעלייה, או בירידה של הסוכר. הבדיקה מסייעת להבין את המגמות של הסוכר והזמנים בהן הן מתרחשות, ולטפל במצב בהתאם לממצאים.

 

7.      חשבו חיובי

מצבים של מתח נפשי וסטרס גורמים לשחור הורמונים ש"מסייעים" לעלייה ברמות הסוכר. ניהול רגשות שליליים ומתחים יסייעו מאד באיזון רמות הסוכר בדם. השתמשו בטכניקה המתאימה לכם להרפיה ורוגע, למשל תרגילי נשימות, מדיטציה, התעמלות, שיחה עם איש מקצוע או חבר טוב, האזנה למוזיקה, הליכה בחוף הים, ועוד.

 

איך להוריד סוכר באופן טבעי?

כל הדרכים שנמנו לעיל הן דרכים טבעיות להורדת רמות הסוכר. בנוסף תוכלו לקבל עזרה משמעותית מצמחי המרפא שבפורמולה הטבעית לאיזון הסוכרת 'קונטרול'. פורמולה זו נבדקה רבות והיא בעלת איזון טוב של הצמחים השונים.

במקרים מורכבים יותר, ניתן להיעזר בדיקור סיני והמלצות על תזונה המותאמת לכם אישית. 

זכרו שיש חשיבות לשמירה על רמות סוכר מאוזנות בדם, הן לחולי סוכרת והן לאנשים ללא סוכרת. סוכר יציב ומאוזן מקטין את הסיכון לפתח סיבוכי סוכרת, מפחית את התשוקה לפחמימות וסוכרים ואף מסייע לירידה במשקל ושמירה על המשקל הקיים.

נכתב על ידי אורון אופק, בעלים ומנהל קליניקת נטורל סין, מטפל בכיר ברפואה הסינית בחולי סוכרת.

 

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת