0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

6 טיפים לשמירה על חיית המחמד שלכם בקיץ

ד"ר אלון שיינר | הטיפ פורסם ב-21/05/19 בשעה 10:02

6 טיפים לשמירה על חיית המחמד שלכם בקיץ

בישראל, כמו בישראל, הקיץ פשוט מופיע בבת אחת וללא הרבה הכנה מוקדמת. וכשהוא מגיע חם. מאד חם. בעוד שאנחנו יודעים איך לטפל בעצמו ולהתמודד עם החום, חיות המחמד שלנו תלויות בנו לחלוטין וחשוב שנוודא שהחום המעיק לא גורם להם נזק.

בית החולים הווטרינרי מציע לכם טיפים לשמירה על חיות המחמד בקיץ, וגם כמה מיתוסים שהגיע הזמן להפריכם.

 

1.      מים - בדיוק מה שחשבתם

אין צורך להכביר במילים על חשיבות שתיית מים, בכל עונות השנה, ובקיץ בפרט. קערת המים של חיית המחמד שלכם צריכה להיות מלאה כל הזמן במים טריים וצוננים. לעידוד שתייה תוכלו להוסיף כמה קוביות קרח. אם אתם יוצאים לטיולים ממושכים דאגו שבאזור הטיול יש מים לשתייה, ואם לא, הביאו איתכם.

טיפ: כדי לבדוק אם הכלב התייבש געו בחניכיים שלו. האצבע נדבקה לחניכיים? הכלב מצוי בתהליך התייבשות. הכלב מתנשף? אל תתנו לו לשתות והמתינו במקום מוצל עד שיחזור לנשום כרגיל. הסיבה לכך היא ששתייה בזמן התנשפות חזקה עלולה לגרום להיפוך קיבה. אחרי שנרגע וחזר לנשום כרגיל, הגישו לו מים.

 

2.      קרציות, פרעושים וכל החבר'ה

עונת הקיץ מביאה איתה הרבה דברים טובים, אך היא גם מאופיינת בפעילות ערנית ומוגברת של טפילי עור למיניהם. פרעושים וקרציות מתמקמים להם על העור והפרווה, מציקים, מזיקים ועלולים אף לסכן את חיי חיית המחמד שלכם. אם בכל השנה אתם מקפידים על אמצעים לנטרול הטפילים, בקיץ יש לפעולה זו חשיבות רבה עוד יותר. קיימים היום שלל תכשירים וקולרים מיוחדים להרחקת טפילי עור. במקרים בהם הגרוד כבר בלתי פוסק וחיית המחמד חסרת מנוחה, גשו לווטרינר ללא דיחוי. עצה זו תקפה גם במקרה של עקיצת דבורה, ובמיוחד אם התרחשה בתוך הפה של כלבכם הסקרן שניסה לצוד אותה.

 

3.      מכוניות סגורות – לעולם לא!

אין שום הבדל בין סבל של ילד או מבוגר במכונית סגורה ורותחת לבין סבל של בעל חיים. לעולם אל תשאירו את כלבכם בתוך מכונית סגורה, בכל השנה ובקיץ בפרט. הטמפרטורה בחודשי הקיץ מטפסת למימדים של תנור עוצמתי שיכול להרוג! אין שום דרך מילוט מהחום הנוראי והשורף, גם אם השארתם חריץ קטן בחלון. זכרו שאם אנחנו סובלים סבל נוראי במכונית סגורה, הכלב שלנו יסבול עוד יותר, בשל היותו רגיש עוד יותר מבני אדם לחום. בשורה התחתונה: לא משאירים כלב במכונית סגורה גם לא לדקות ספורות בלבד, אחרת הוא עלול למות!

 

4.      תספורת – לא מה שחשבתם

בהגיון של בני האדם, אם חם, זה הזמן לתספורת שתקרר את הראש ותרענן את העורף. אבל כלבים אינם בני אדם והפרווה שלהם, בניגוד למה שאולי חשבתם, היא יעילה מאד בימים חמים. למעשה הפרווה היא אמצעי שמבודד חום וקור. תספורת לכלב תגרום לחשיפת העור ולסכנה של פגיעות שמש. זה לא אומר שלא ניתן לספר את הכלב, גם כדי לצמצמם נשירה ולאוורר קצת את הפרווה, אולם במקרה כזה חשוב להמנע מגילוח עמוק מדי כדי למנוע גירוי בעור או פגיעת שמש.

עוד חשוב לזכור כי ישנם כלבים, מגזעים מסוימים, שאחרי תספורת הפרווה שלהם לא תגדל שוב בצורה מלאה, למשל כלבי האסקי, סמואיד ופומרניאן, וארוכי שיער אחרים.

 

5.      אוכל

קיץ, חם, לא תמיד מתחשק לאכול הרבה. גם בני אדם אוכלים פחות בקיץ אוכל שמחמם ומכביד. הכלבים שלכם יאכלו כשיהיו רעבים אבל אם יאכלו פחות וימשיכו להיות עליזים וחיוניים אין שום סיבה לדאגה. פשוט חם מדי לאכול, גם בהגיון הכלבי. יחד עם זאת, אם מגמת הצום ממשיכה והכלב אינו חיוני ואדיש, זה הזמן לפנות לווטרינר ללא דיחוי.

טיפ: הכינו לכלב קרטיב. גם אתם נהנים מאוכל מקרר ואין סיבה שכלבכם לא ייהנה גם הוא. בכוס חד פעמית הוסיפו לכמה גרגרי אוכל מעט מים והקפיאו אותם. לאחר שקפאו הסירו את הכוס החד פעמית והגישו לכלב את הארטיק. זה טעים, זה מקרר וזה גם עיסוק נהדר.

 

6.      טיולים

נעים לכם לטייל תחת השמש הקופחת? סביר להניח שלא, ואתם עוד נעולים בנעליים או סנדלים. זכרו, יש שעות בהן המדרכות והאספלט של הכביש פשוט רותחים. טיול בשעות הצהריים באזורים כאלו עלולים לגרום לכוויות בכפות הרגליים של כלבכם. הקפידו לקיים את הטיול הארוך בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות הערב לאחר השקיעה, בעוד שבשעות המאד חמות הוציאו אותם לסיבוב קצר בלבד ובמקום מוצל.

 

ביחד נעבור את הקיץ בשלום

חשוב לזכור שחיות המחמד שלכם תלויות בכם לחלוטין ולכן חשוב שתתנו להם את ההגנה הטובה ביותר מפני נזקי הקיץ. היו ערניים לשינויים בהתנהגות בעל החיים האם הוא אפאטי מהרגיל, חסר תיאבון וחיוניות, או כל סממן אחר השונה ממה שאתם מכירים אצלו. יכול להיות שהתייבש, יכול להיות שנעקץ, או סיבות אחרות שחשוב לוודא אצל הווטרינר.

המאמר בחסות ד"ר אלון שיינר מנהל המרכז הרפואי לחיות.

 

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת