0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

6 טיפים שחשוב לקחת בחשבון כשמכינים ייפוי כוח מתמשך

אביתר רגר | הטיפ פורסם ב-26/05/19 בשעה 21:27

6 טיפים שחשוב לקחת בחשבון כשמכינים ייפוי כוח מתמשך

חושבים על העתיד לבוא ומעוניינים להשאר בשליטה על ההחלטות שקשורות אליכם? חושבים לערוך ייפוי כוח מתמשך ומתלבטים? ומתי בכלל צריך להתחיל לערוך אותו? לפניכם, 6 טיפים לקחת בחשבון כשתכינו את ייפוי הכוח המתמשך.

אתם מתבגרים וחושבים על גיל הזקנה. אם יש בכם התלבטות כיצד לתכנן את שארית חייכם באופן שיבטיח שהשימוש בכספיכם יהיה לתועלת ומימוש הרצון שלכם אם תהפכו חלילה לבלתי כשירים, ייפוי כוח מתמשך נותן מענה מיטבי, מכבד וענייני לניהול כל ענייניכם, האישיים, הרפואיים והרכושיים. כך תדעו מתי לערוך אותו, ומדוע אתם צריכים אותו:

 

1.      תכננו את עתידכם!

כל אדם, ובכל גיל, עלול יום אחד ולפתע פתאום להפוך ללא כשיר. הסבירות לכך עולה ככל שאנחנו מתבגרים וחשופים יותר לתאונות, למחלות זקנה, שבץ וכדומה, שעלולים להפוך אותנו לבלתי מסוגלים לקבל החלטות בעצמנו. אם אתם רוצים שעתידכם יתנהל בדרך בה אתם בחרתם ולא בדרך שמישהו אחר בחר עבורכם תוך שימוש בכספכם, זה סימן ראשון לצורך בייפוי כוח מתמשך.

 

2.      עזרו לילדיכם להתגבר על מחלוקות!

אם קיים בכם ולו ספק קל שבקלים שבבוא העת יתגלעו חילוק דעות בין הילדים בכל הנוגע לטיפול בכם, זה הזמן לקבוע מראש את התנאים, הכללים והדרך בה תרצו להיות מטופלים. למשל, אם אתם מעוניינים לקבל טיפול בבית, בפיקוח של רופא המשפחה המוכר לכם ובסיוע מטפלת, תוכלו להכניס סעיף כזה לייפוי כוח מתמשך. גם אם לא תהיו כשירים לקבל החלטות עתידיות, יהיה תוקף חוקי לייפוי הכוח המתמשך, ועל מיופה הכוח תחול חובה לוודא שהוא מתבצע כפי שרציתם שיתבצע. בכוחכם לקבוע מראש מי מהילדים יקבע ובאיזה תחום שבו אתם סומכים עליו יותר מילדים אחרים, לקבוע את דרך קבלת ההחלטות ודרך ההכרעה במחלוקות. הנחיות מקדימות במסגרת ייפוי כוח מתמשך צריך לדעת איך לנסח.

 

3.      שמרו על כבודכם וחירותכם!

חופש ההחלטה והבחירה שנלקח מאנשים שהפכו לבלתי כשירים  לקבל החלטות, ממשיך להתקיים עם ייפוי כוח מתמשך. היכולת לקבוע לעצמכם ובעצמכם, מראש, כיצד יתנהלו חייכם, גם אם אינכם כשירים יותר, זו חירות של ממש שרק ייפוי כוח מתמשך מאפשר. אם חשוב לכם לשמור על הערכים שלכם, רוחניים, תרבותיים ואחרים, עם ייפוי כוח מתמשך תוכלו לשמו רעל ערכים ועקרונות אלו.

 

4.      בחרו את מיופה הכוח שלכם בתבונה!

בניגוד לאפוטרופסות, שבמסגרתה בית המשפט ממנה לפי שיקול דעתו, ולעתים הוא ממנה אדם זר ולא מוכר לנהל את ענייניכם, בייפוי כוח מתמשך הבחירה של מינוי מיופה כוח, אחד או יותר, היא שלכם בלבד. זה יכול להיות בן משפחה, או כמה בני משפחה וחלוקת הטיפול בעניינכם יכולה להתבצע על ידי כמה מיופי כוח, למשל אחד שאחראי על העניינים הרפואיים, אחר על הרכוש, וכדומה. אתם מחליטים מי זה יהיה ופועלים מתוך בחירה חופשית, מודעת ובשיקול דעת.

 

5.      דאגו לשקט הנפשי שלכם!

גם אם אתם כשירים לחלוטין, בריאים וצלולים, אם חשוב לכם השקט הנפשי שלכם והידיעה שכל פרט בחייכם, קטן כגדול, החל מכספים שאתם רוצים להקציב לתרומה או מתנה וכלה בהחלטות משמעותיות הנוגעות לחייכם, בכל אספקט, ייפוי כוח מתמשך מאפשר לכם לעצב מציאות עתידית כראות עיניכם, ובכך מעניק לכם שקט נפשי בכל הנוגע לעתידכם.

 

6.      התמקדו בהליך מהיר, קל ופרקטי!

כניסת ייפוי כוח מתמשך לתוקף היא מיידית. מרגע שבוצע ונערך המסמך אצל עורך דין, בתהליך קצר ויעיל, אתם יכולים להמשיך ולנהל את חייכם בשגרה רגועה, בידיעה שברגע בו יהיה צורך בהכנסה לתוקף של ייפוי הכוח הדבר ייעשה בלי סרבולים מיותרים. אם לא תקבעו אחרת, תידרש רק חוות דעת רפואית וחתימת טופס, וכך מיופי הכוח יכניסו את ייפוי הכוח המתמשך לתוקף בלי שום מעורבות של בית המשפט, בזכות היכולת שלכם להכין מראש פתרונות יעילים למקרים בהם יעלה הצורך בניהול עניינכם.

 

בשורה התחתונה:

ייפוי כוח מתמשך הוא ביטוי אמיתי ומתחשב ברצונו של אדם להמשיך ולשלוט על כל אספקט בחייו, כאשר לא יהיה כשיר לבטא רצונות אילו בעצמו. מדובר בהליך מכבד שמאפשר לכל אדם את חופש הבחירה. האדם יודע בוודאות שבבוא היום יהיה מי שינהל את עניינו בדיוק באופן בו רצה שינוהלו, לו יכול היה לבחור ולהחליט על כך בעצמו. זוהי דרך אנושית לאפשר לכל אדם לחיות את חייו על פי ראות עיניו, רצונותיו והעדפותיו.

עריכת ייפוי כוח מתמשך מצריכה בדרך כלל מפגש אחד או שניים אצל עורך דין שהוסמך לערוך מסמך ייפוי כוח מתמשך. שימו לב שלא כל עו"ד מוסמך לכך.

 

אביתר רגר, עו"ד ונוטריון, בעל הכשרה לייפוי כוח מתמשך, מזמין אתכם לקבל מידע נוסף טלפונית או במייל, או לפגישת ייעוץ והסבר בכל הנוגע לעריכת ייפוי כוח מתמשך.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת