0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

5 טיפים שיעזרו לכם לגלות האם אתם חווים התקף לב

עמוס זיו | הטיפ פורסם ב-30/05/19 בשעה 09:21

5 טיפים שיעזרו לכם לגלות האם אתם חווים התקף לב

תסמינים של התקף לב אינם ברורים או מוחלטים, ואף משתנים מאדם לאדם. אנשים רבים אינם מודעים לכך שהם במהלכו של אירוע לבבי, גם אם הופיעו תסמינים, ואפילו אם כבר לקו בהתקף לב בעבר. נוסף על הקושי הבסיסי לזהות התקף לב, ישנה מודעות נמוכה לסימפטומים פחות שגרתיים של אירועי לב, וכן חוסר מודעות להבדלים בין סימנים להתקף לב של נשים לבין אלו של גברים. הסימנים שמרביתנו יכולים לדקלם בעל פה – מופיעים בדרך כלל בהתקפי לב של גברים. הסימנים בקרב נשים פחות "טיפוסיים", ופעמים רבות משויכים לבעיה אחרת. במקרה כזה, חל עיכוב בפנייה לטיפול, והמצב עלול להחמיר ואף להסתיים במוות. הנתונים עשויים להפתיע – הסיכון למוות מהתקף לב, וגם הסיכון לאוטם חוזר, גבוה בקרב נשים פי שניים מאשר בקרב גברים. כמו כן, בתוך שנה ממועד קבלת התקף הלב – יותר  נשים מתות מגברים.

על כן חשוב להכיר את התסמינים השונים להתקף לב, את הסימנים הייחודיים להתקף לב אצל גברים לעומת סימנים להתקף לב של נשים, ובכל מקרה של חשש או חשד  – יש לפנות בדחיפות לטיפול רפואי.

 

טיפים לזיהוי סימנים להתקף לב אצל גברים

 1. התקף לב מתבטא בדרך כלל בכאב חזק במרכז החזה עם נטייה צד השמאלי . מופע אחר יכול להיות תחושת לחץ בחזה בעת מנוחה. התקף לב יכול להופיע במספר צורות: כאב עמום או לוחץ, כאב חד ודוקר, כאב מלווה בצריבה או הקרנה ולחץ – לאזור הכתף, היד השמאלית, השכמות או הלסת. ישנם מקרים שבהם הכאב מופיע בכתף או בזרוע, אך לא בבית החזה. מי שחוו אירועי לב מתארים תחושה מאד מעיקה ולא נעימה, שמקשה על התפקוד ושלא ניתן להתעלם ממנה
 2. לעתים מופיעה צרבת או תחושת שריפה בחזה או בין הבטן העליונה לאזור הלסת.
 3. סימנים נלווים נוספים, שעלולים אף להופיע לבדם כוללים: קוצר נשימה, בחילה וצורך להקיא, חולשה כללית או הזעה פתאומית ומרובה.
 4. אצל חלק מהאנשים מופיעים בימים או שבועות שלפני ההתקף – תחושות אי נוחות בחזה, חולשה או כאבים שבאים וחולפים, עם החמרה במהלך מאמץ פיזי. עם זאת, ישנם אנשים שהתקף הלב שלהם מופיע באופן פתאומי וללא כל סימן מקדים. על כן, במקרה של חשד לאירוע לב, דרושה תשומת לב ופעולה מהירה ויעילה.
 5. החרפה של תסמינים במאמץ פיזי והפחתה של תסמינים במנוחה הינו אחד המרכיבים החשובים ביותר בזיהוי מוקדם של תסמינים הקשורים להתקף לב פעיל או התקף לב מתקרב.

טיפים לזיהוי סימנים להתקף לב אצל נשים

נשים שמצויות בהתקף לב חוות לעתים את התסמינים השכיחים והמוכרים שפורטו לעיל. עם זאת, יש נשים שחוות רק חלק מהם או אף לא אחד מהם – אלא תסמינים שונים לחלוטין. התסמין השכיח ביותר להתקף לב הוא כאב, לחץ או אי נוחות בחזה. נשים בדרך כלל יחוו גם סימנים שאינם נחווים כקשורים לכאבי חזה, וביניהם:

 • אי נוחות באזורי הצוואר, הכתפיים, חלקו העליון של הגב  או בין השכמות
 • אי נוחות ברום הבטן.
 • קשיי נשימה או קוצר נשימה.
 • בחילות והקאות.
 • עייפות קיצונית ובלתי מוסברת.
 • הזעה מוגברת.
 • סחרחורות.
 • התעלפות.
 • חרדה או עצבנות שאינן שגרתיות.

מאחר והתופעות הללו פחות מזוהות עם אירוע לבבי, נשים עלולות לחשוב שמדובר בצרבת, בעיית עיכול, מחלה אחרת כלשהי, תשישות או מתח נפשי. על כן, חשוב להכיר את התסמינים הייחודיים, ובכל מקרה של חשד – לפנות מידית למיון ולטיפול רפואי. פעולה זו עשויה להציל חיים. במקרים שבהם כבר אירע התקף לב, על מנת להפחית את הסיכוי להיארעות של אירוע לבבי נוסף, מומלץ לפנות לטיפול ולשיקום לב. הרפואה הסינית מציעה טיפול טבעי ואינטגרטיבי שמשולב בטיפול הרפואי, ומסייע להתמודד ולטפל בשיקום הלב.

 

עמוס זיו הינו מטפל ותיק ברפואה סינית, בעל שנות ניסיון רבות וידע נרחב בשיקום לב ובטיפול במחלות לב ומניעת הישנות התקפי לב.

חווית אירוע לב? נמצאת בסיכון ללקות בהתקף לב? פני לקליניקה של עמוס זיו לשם אבחון והתאמת טיפול טבעי ומיטיב. 

 

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת