0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

5 טיפים שיעזרו לכם לשמור על העיניים בחום הלוהט של הקיץ הקרוב

איתי שרף | הטיפ פורסם ב-02/06/19 בשעה 00:38

5 טיפים שיעזרו לכם לשמור על העיניים בחום הלוהט של הקיץ הקרוב

גם מי שאוהבים את הקיץ, היו שמחים לוותר על כמה חלקים קצת פחות מהנים בו, שכוללים בין היתר כוויות שמש, הזעה מוגזמת, סכנת התייבשות וכאבי ראש. כשאנחנו מדברים על הסכנות הבריאותיות שבקיץ, חלק מהאנשים דווקא נוטים להתעלם מהאיום של החום הכבד והשמש החזקה על אחד האיברים החשובים לנו ביותר – העיניים. אז בואו נבין איך להישמר מפני הסכנות המפחידות ביותר שמזמנת העונה החמה לראייה שלנו:

 

1. נתחיל בלהבין למה אסור, בשום מצב, לוותר על משקפי שמש

מגיל קטן מלמדים אותנו כמה חשוב להרכיב משקפי שמש כדי לשמור על העיניים, אך האם אתם מבינים למה ההמלצה הזאת כל כך חשובה לבריאות שלכם? כפי שרוב האנשים כבר הפנימו שחשיפה של העור לשמש ללא הגנה מתאימה עלולה להגביר את הסיכון לסרטן ולמחלות נוספות, כך חשוב להבין את עומק הסכנה שעומדת גם בפני העיניים שלנו בחשיפה אליה.

כשאנחנו יוצאים לשמש ללא הגנה מתאימה, אנחנו מגבירים את הסיכון לגידולים שפירים וממאירים בעיניים, גורמים להזדקנות מואצת יותר של הקרנית, חשופים יותר לדלקות בעיניים וכן מצויים בסיכון מוגבר לסבול ממחלות עיניים כמו קטרקט וניוון רשתית שקשור בגיל.

ואם נעזוב לרגע את המחלות המבהילות האלו, חשוב להבין שכמו שהעור שלכם יכול להיכוות מהשמש, כך אתם יכולים גם לסבול מכוויות בעיניים, תופעה לא נעימה בכלל שקל להישמר מפניה באמצעות הגנה מתאימה

 

2. הקפידו לשחות עם משקפת בבריכה

כן, אנחנו יודעים שבעיני רבים מדובר באביזר לא אופנתי במיוחד ואפילו די מביך, אך המשקפת תעזור לכם להפחית את הסיכון לזיהום בעיניים. מחקר מ-2008 מצא כי חשיפה של העיניים לכלור עלולה לפגוע באפיתל הקרנית. זוהי שכבה שמגנה על קרנית העין מפני זיהומים שעלולים לחדור אליה וכן מונעת שחיקה מוקדמת שלה. לכן, בייחוד אם אתם שוחים בבריכה באופן קבוע, מומלץ שלא לוותר על אמצעי ההגנה החיוני הזה.

 

3. ותרו על עדשות המגע כשאפשר

אנשים שמרכיבים משקפיים באופן קבוע בדרך כלל נוטים לוותר עליהם כשהם הולכים לבריכה או לים כדי לא להתעסק איתם כל כך הרבה לפני ואחרי היציאה מהמים.

ברור לחלוטין למה נוח יותר להרכיב עדשות בבילויים שכוללים רחצה במים – אך חשוב להבין כי הפעולה הנפוצה הזאת עלולה להעמיד אתכם בסיכון. שחייה עם עדשות מגע מגבירה את השכיחות של זיהומים בעיניים וכן פגיעות קלות עד קשות בקרנית, אשר חלקן עלול ליצור נזק ארוך טווח. בנוסף, בים קיים סיכון נוסף של כניסת חול לעיניים – עוד גורם שעלול לזהם את העדשות ולגרום נזק לראייה.

 

4. רחצו את הידיים אפילו יותר מבדרך כלל

רחיצת הידיים עם סבון כמה שיותר פעמים ביום היא הדרך הטובה ביותר למנוע מחלות. אנחנו יודעים שאנחנו לא מדהימים אתכם עם הנתון ה"מפתיע" הזה – אך זו ההזדמנות להדגיש שבקיץ ההמלצה הזאת מקבלת משנה תוקף. למה? כי בעונה החמה אנחנו נוטים לבלות יותר בבריכה ובים, לטייל בטבע או לשרוץ באזורים אחרים שהסיכוי שהם מזוהמים ומלוכלכים עולה במידה ניכרת.

איך כל זה קשור לעיניים? כי לכל אורך היום, אפילו בלי שנשים לב, רובנו נוטים לגעת בעיניים או לשפשף אותן. זו הדרך הקלה ביותר להעביר לאיבר החשוב הזה חלקיקים מזוהמים והבעיה היא שרבים מאיתנו עושים זאת בצורה לא מודעת. לכן, אל תגידו לעצמכם שפשוט תשתדלו לא לשפשף את העיניים – אלא נסו להימנע מהסיכון לזיהום באמצעות שטיפה של הידיים – בייחוד אחרי בילוי מחוץ לבית.

 

5. תשתו כוס מים עכשיו – ועוד המון לכל אורך היום

כמו סעיפים אחרים ברשימה הזאת – שתיית מים חשובה לא רק להגנה על העיניים, אלא בהחלט מהווה מרכיב חיוני ביותר גם בתחזוקה השוטפת של האיבר החיוני הזה. בקיץ, אנחנו מאבדים נוזלים בקצב מהיר בהרבה מבשאר ימות השנה ומגבירים את הסיכון להתייבשות.

לצד הפגיעה המסוכנת של המצב הרפואי הזה במערכות נוספות בגוף, בהיבט של העיניים, זה גם עלול לגרום לפגיעה בייצור הדמעות, מה שמוביל במקרים רבים לעיניים יבשות ומגורות וכן לשיבושים בראייה. שתייה מספקת של מים לאורך היום – גם כשאתם לא מרגישים צמאים, תסייע להימנע מהנזק הזה ולשמור על הגוף במגוון היבטים נוספים.

 

הכותב הוא איתי שרף, מחלוצי המטפלים בישראל ברפואה סינית לטיפול במחלות עיניים. הוא סיים בהצטיינות לימודי רפואה סינית בקמפוס ברושים שבאוניברסיטת תל אביב ואף למד בארה"ב ובסין מטובי המומחים בתחום.

 

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת