0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

5 טיפים לטיפול באין אונות

ד"ר דניאל דריי | הטיפ פורסם ב-16/06/19 בשעה 08:34

5 טיפים לטיפול באין אונות

מתקשים להגיע לזקפה, או לשמר אותה? איכות חיי המין שלכם נפגעת ואיתה גם הבטחון העצמי? לפניכם 5 טיפים לטיפול באין אונות, שעשויים לשפר את המצב ולחזק את הדימוי העצמי שלכם.

פתרונות אפקטיביים לבעיה שכיחה

אין אונות, מוכרת גם בשם אימפוטנציה היא תופעה שכיחה שגברים רבים סובלים ממנה. הרקע למצב זה נובע ממספר גורמים, וברגע שמאתרים את הגורם, קל יותר לטפל בתופעה ביעילות. בין הגורמים השכיחים לאין אונות: מצב נפשי, כמו דכאון וחרדה, עודף משקל, נטילת תרופות מסוגים שונים, לחץ דם גבוה, מחלות , למשל סוכרת, ואחרים.

אין אונות מאופיינת בקושי להגיע לזקפה, או לשמר אותה לאורך זמן, מצב שיכול להוביל לשפיכה מוקדמת, או לחוסר יכולת לסיים את האקט המיני. הדבר מוביל לחוסר סיפוק, תסכול ופגיעה קשה בדימוי העצמי.

הבשורות הטובות הן שיש פתרונות, ואפילו אפקטיביים, אך לפני שבוחרים את דרכי הטיפול לבעיות זקפה חשוב להתייעץ לפני עם רופא סקסולוג כדי לאבחן את המקור לאין אונות ורק אז מחליטים איזה טיפול צריך לעשות: תרופתי, גלי קול או סקסותראפיה.

 

1. ספורט

עד כמה שהדבר נשמע פשוט, יש לספורט השפעה ישירה על אין אונות. עיסוק קבוע בפעילות גופנית מסייע לאספקת דם סדירה בכל חלקי הגוף, כולל באיבר המין, נתון שמסייע לבעיה. מעבר לכך, ספורט גורם לשחרור אנדורפינים, דבר שמשפר את מצב הרוח ומומלץ לסובלים ממתחים וחרדות ולבעלי עודף משקל ולחץ דם גבוה, שני גורמים שיש להם השפעה ניכרת על האין אונות. ספורט מומלץ מאד גם לחולי סוכרת כאמצעי יעיל לאיזון רמות הסוכר בדם, ובכלל, לכל מי שרוצה לסגל לעצמו אורח חיים פעיל ובריא.

סגלו לעצמכם אורח חיים שמשולבת בו פעילות גופנית סדירה, לפחות  פעמים בשבוע, למשל חצי שעה לפחות.

 

2. תזונה

לתזונה יש השפעה ניכרת ומשמעותית על בריאות הגוף. בעוד שישנם מאכלים שמשפיעים באופן ישיר על כלי הדם ומצרים אותם (דבר שפוגע בכלי הדם באיבר המין, בין היתר), הרי שתזונה מאוזנת, עשירה בסיבים וכמה שפחות מעובדת, תשפר את מצבכם ללא ערוך. גם שתייה מרובה של אלכוהול יכולה לגרום לאימפוטנציה, בשל הפגיעה בכבד ובחילוף ההורמונים הגבריים. אספקת הדם לאיבר המין במצבים של שתייה מופרזת או אכילת מאכלים עתירים בשומן רווי וכולסטרול, עלולה לגרום לאימפוטנציה. בעת שכרות למשל, מצב שכיח הוא שפיכה מוקדמת או חוסר זקפה בכלל.

מומלץ להתייעץ עם תזונאי/ת או מטפלים מהרפואה הטבעית ולקבל המלצות לתזונה שיכולה לשפר את המצב, מה מומלץ לאכול ומאילו מזונות רצוי להמנע, או לפחות להפחית את צריכתם.

 

3. נטילת תרופות

סעיף זה הוא מעט כמו הביצה והתרנגולת. מחלות שונות דורשות נטילת תרופות כדי לטפל בהן, ואילו התרופות עלולות לגרום למצבי אין אונות. בחלק מהמקרים המחלה עצמה היא הגורמת לאין אונות ודווקא התרופות משפרות את המצב. מחלת הסוכרת למשל, פוגעת כשלעצמה בתפקוד המיני, ואילו תרופות המשמשות לאיזון הסוכר בדם, משפרות גם בעיית האימפוטנציה.

במקרים של תופעת אין אונות שמתרחשת בסמוך לנטילת תרופות לטיפול במחלות שונות, חשוב להיוועץ עם הרופא המטפל, שימליץ על תרופות חלופיות, או יספק תרופות שמאזנות את תופעות הלוואי של התרופות למחלה.

בנוסף, קיים טיפול תרופתי שמטפל בבעיית אין אונות. תרופות אלו מאופיינות בהרגעת מערכת העצבים והקטנת הרגישות במערכת העצבית של איבר המין, כך שניתן יהיה לשמר זקפה לזמן רב יותר וליהנות מהאקט המיני.

לעתים, כהשלמה לטיפול התרופתי, יינתנו גם פורמולות המבוססות על צמחי מרפא, ו/או תוספי תזונה ותוספים להורמון הגברי ולטסטוסטרון.

חשוב לקבל את כל המידע מהרופא המטפל, שיחליט על סוגי התרופות ועל המינונים, בהתאם להיקף הבעיה ולמצבכם הבריאותי.

 

4. טיפול רגשי

כאמור, חשוב מאד לנסות ולאתר את הגורם לבעיה (הסימפטום), מאחר ולכל גורם ישנן דרכי טיפול שונות. אם הרקע לאין אונות הוא מצב נפשי, כמו דכאון, סטרס וחרדה, מומלץ לקבל ליוויו ותמיכה רגשית. בחלק מהמקרים עשוי המטפל להמליץ על נטילת תרופות לטיפול בחרדה, או מתן פורמולות ייעודיות מצמחי מרפא, המסייעות בשיפור מצב הרוח.

בנוסף לטיפול הרגשי, חשוב לסגל אורח חיים רגוע יותר, לנסות ולהפחית בלחצים, באמצעות פעילות גופנית, יוגה או מדיטציה, תרגילי נשימה וכל מה שפשוט עושה לכם טוב. הקפדה על תזונה מאוזנת ומופחתת בסוכר לבן וקמח לבן, שומן טראנס ומונוסודיום גלוטומט, תסייע אף היא רבות לשיפור מצב הרוח, לתחושת נמרצות וחיוניות.

 

5. טיפול בגלי קול

טיפול בגלי הלם לבעיות זיקפה ואין אונות היא שיטה חדשנית, מצליחה ויעילה. מדובר בטיפול ביו תרפיסטי, שמטפל בכלי הדם המצויים סביב איבר המין, באמצעות גלים שמשודרים בתדר נמוך. הטיפול בגלי קול, מוכר גם בשם גלי הלם, מעודד כלי דם נוספים בגוף להזרים דם לאיבר המין. שיטה זו אינה פולשנית, אינה כואבת ונטולת תופעות לוואי. חשוב לוודא שאת הטיפול מעניק רופא בעל נסיון והיכרות עם שיטת טיפול זה ובהשגחה מלאה. משך כל טיפול הוא כחצי שעה, וכבר לאחר מספר טיפולים מדווחים המטופלים על שיפור משמעותי בבעיה.

 

לסיכום, כדי לטפל בבעיית אין אונות במדויק, חשוב מאד לערוך בירור מקדים על מנת לשלול מחלות של כלי הדם והעורקים, ולאתר את הגורם העיקרי לבעיה, נפשי או פיזיולוגי, על רקע מחלות או לא, וכדומה.

הכתבה בחסות ד"ר דניאל דריי רופא סקסולוג עם אלפי מטופלים מרוצים שחזרו לשגרה בחדר המיטות ורזומה עשיר בטיפול באימפוטנציה, אין אונות ובעיות זקפה הודות לשיטת טיפול חדשנית המטפלת במקור הבעיה, על מנת לטפל בה ולמצוא פתרון אפקטיבי ויעיל לטווח הרחוק.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת