0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

8 טיפים לרכיבת אופנוע בטוחה

חגי אופנועים | הטיפ פורסם ב-21/07/19 בשעה 09:34

8 טיפים לרכיבת אופנוע בטוחה

כרוכבי אופנועים, אנחנו מתמחים בהיערכות נכונה לקראת נהיגה בחורף, אולם מה לגבי הקיץ? בקיץ רובצות לא מעט סכנות לרוכבי האופנועים על הכביש, חשוב לתת עליהן את הדעת ולהתכונן לרכיבה בטוחה גם בקיץ.

 

גרירת רגליים

זהו טיפ המיועד בעיקר לרוכבים הצעירים שבינכם, אך כמובן שגם רוכבים מנוסים רבים "חוטאים" וגוררים רגליים בתחילת הנסיעה, הסיבה לתופעה היא כנראה חוסר בטחון או שליטה לא טובה על האופנוע. חשוב מאד להתעקש לתרגל במהלך שיעורי הנהיגה על אופנועים וקטנועים רכיבה נכונה על אופנוע שתשפר את הבטחון שלכם בכלי וכמובן גם את השליטה, כך תהיו חשופים לפחות סכנות.

 

ליבשו בגדים שמתאימים לקיץ

עונת הקיץ מציעה לרוכבי האופנועים בגדים מותאמים לרכיבה, אשר חשובים לא פחות מבגדי החורף. בגדי הקיץ מיוצרים מבדים שמשפרים את חוויית הנהיגה והנסיעה, מסייעים ביכולת הריכוז ומונעים סיכונים מיותרים בכביש, כיוון שהם מסייעים לנדף את הזיעה, באמצעות הבדים מהם מיוצרים. למי שאין בגדים כאלו, ההמלצה היא לרכב עם בגדים בצבעים בהירים.

בנוסף, מומלץ לרכב בקיץ עם מעיל רכיבה, אומנם לא כמו זה שבחורף, אלא מעילים מחומרים דקים, עשויים בד רשת, שמסייעים במיגון הרוכב. גם כפפות אגב, אל תניחו בצד בקיץ, הן מגנות על הידיים לא פחות.

 

שימו לב לשמור על עירנות

כשהרוח נושבת בעורפנו, לא תמיד אנו שמים לב לחום אשר משפיע על העירנות שלנו. אל תשתו בחופזה בצומת או ברמזור, חשוב להקפיד במהלך נסיעות ארוכות, לבצע עצירות התרעננות, לחלץ עצמות, לשטוף פנים ולשתות המון מים. השמירה על העירנות היא אחת הדרכים הבטוחות ביותר למנוע סכנות ותאונות על הכביש.

 

מה מצב הכביש?

שימו לב לשמור על תשומת לב למצב הכביש, ולהשתדל לראות כתמי מים או בוץ, אותם קל יותר לראות בחורף, כשהשמש פחות מסנוורת. אם אתם רוכבים  בכבישים מפותלים, אל תהססו להאט ולוודא שאתם רוכבים באופן בטוח ושאינו לוקח סיכונים מיותרים.

 

הימנעות מנהיגה בשעות החמות

אם אתם יכולים לתכנן את יומכם כך שתימנעו מנהיגה ממושכת בשעות החמות (11:00-15:00 בערך) זה בהחלט מומלץ. נהיגה בשעות החמות עלולה לסכן אתכם לכדי התייבשות, ולפגוע ביכולת שלכם להישאר סבלניים, נינוחים, ולקבל החלטות באופן שקול. נהיגה ממושכת עבור רוכבי אופנועים יכולה להיות נהיגה שאורכת למעלה משעה, תלוי באילו שעות ביום מדובר, ועד כמה אתם מנוסים כרוכבי אופנועים (יש כאלו שיגידו שנהיגה ממושכת היא רק למעלה משלוש שעות). ההמלצה היא לרכב רכיבה ארוכה בשעות הבוקר, ובשעות אחרי הצהריים ועד הערב (העדיפות באופן כללי היא לרכב כמה שיותר בשעות אור יום, ופחות בחושך).

 

בדיקת צמיגים

אל תחכו לבדוק את הצמיגים לפני הטסט, מומלץ אחת לחודש לבקר במוסך ולבדוק שחיקה, קרעים, סדקים, וכמובן, זיכרו למלא אוויר לפי הנחיות היצרן. צמיגים כשרים ומנופחים כיאות בתקופת החורף, יסייעו לכם להימנע מהחלקות לא רצויות.

 

שמירת מרחק

כולנו יודעים שמצב הרוח של הנהג הישראלי בקיץ, יכול להיות לעיתים "מאתגר". אנשים ממהרים, פחות רגועים, החום משפיע על כולם. עשו לעצמכם מנהג חכם, שימרו מרחק בטוח מרכבים וכלי תחבורה נוספים, וכך תוכלו להקטין את הסיכוי לפגיעה בכם או באחרים. אל תתבלבלו לרגע במחשבה שאתם זריזים ובלתי פגיעים, כי אלו המחשבות שבסופו של דבר גורמות לנו להיות שאננים בכביש.

 

זהירות! סכנת החלקה

לא רק בחורף הסיכוי של נהגי האופנועים להחליק הינו גבוה, אלא גם בקיץ. אחת הסיבות העיקריות לתאונות של אופנועים היא החלקה על הכביש, וחשוב לשים לב ולהתייחס ברצינות לנושא זה, בחורף ובקיץ! שימו לב לפניות חדות, למהירות סבירה, לנהיגה כמה שיותר בטוחה וכמה שפחות לוקחת סיכונים.

 

 

הכתבה מאת חגי אופנועים - בית הספר הגדול והמוביל בישראל ללימוד נהיגה על אופנועים וקטנועים.

 

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת