0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

8 טיפים לשמירה על בטיחות הילדים בבריכה הביתית

AskPeople | הטיפ פורסם ב-26/07/19 בשעה 18:30

8 טיפים לשמירה על בטיחות הילדים בבריכה הביתית

כשהקיץ בעיצומו, וטרנד הבריכות הביתיות נהיה עובדה מוגמרת בכל רחבי הארץ, חשוב והכרחי להזכיר את משמעות ההשגחה על פעוטות וילדים בקרבת הבריכה הביתית.

לצערנו, מקרי הטביעה והמוות של ילדים ופעוטות בבריכות הביתיות, כתוצאה מחוסר השגחה ותשומת לב, הוא כזה אשר דורש מכולנו לקחת אחריות ולעשות את המיטב שביכולתנו לעשות בנושא. הנה כמה טיפים חשובים והכרחיים, שיסייעו לכם לשמור על ילדיכם בבריכה הביתית.

 

זהירות סכנת החלקה

לפני שאתם רוכשים בריכה חייב לדאוג ולוודא שהרחבה והריצוף מסביב לבריכה הוא מונע החלקה, אחד הפתרונות היעלים והמומלצים למניעת החלקות הוא דק מעץ איפאה מחורץ נגד החלקה לבריכות. מלבד סכנת ההחלקה הדק לא מתחמם כמו ריצוף אחר וכך כפות הרגליים העדינות של ילדיכם יהיו מוגנות יותר מכוויות חום לא נעימות.

 

1. גדר בטיחות לבריכה

הדבר הראשון וההכרחי ביותר למניעת אסון הוא התקנת גדר בטיחות לבריכה. הגדר יכולה להיות מותקנת מסביב לבריכה עצמה, או מסביב לכל שטח החצר, לבחירתכם. מה שחשוב הוא למנוע את הגישה לבריכה באופן פתוח וחופשי, כך שילדיכם וילדי השכנים לא יוכלו להתקרב לבריכה ולהיכנס אליה, כאשר אין מבוגר באיזור. התקנת גדר בטיחות לבריכה היא אמצעי שעליכם להתקין עוד בטרם התקנתם את הבריכה, חבל לקחת סיכונים בנושא הזה.

 

2. הזזת שרפרפים ועזרים מהבריכה

במרבית הבריכות הביתיות נוכל למצוא בסמוך לבריכה עצמה כסא, שרפרף או עזרים נוספים שמסייעים לילדים קטנים להיכנס למים. כשסיימתם את הפעילות בבריכה, הרחיקו את העזרים הללו, כך שאם מגיע פעוט קטן לבריכה, הסיכוי שתהיה לו גישה ויכולת להיכנס למים, נמוך מאוד.

 

3. כיסוי הבריכה

מה שלא רואים, לא קיים... ברגע שתכסו את הבריכה, והילדים המתוקים לא יראו את המים, היא תהיה פחות אטרקטיבית בעיניהם. סיימתם להשתמש בבריכה? כסו אותה וכך גם תשמרו על בטיחות, וגם על ניקיון.

 

4. ערכת עזרה ראשונה

הקפידו לשמור ערכת עזרה ראשונה תקינה בסמוך לבריכה ולחצר.

 

5. הרחקת חומרים מסוכנים

הבריכות הביתיות נושאות בחובן גם מכשירים וחלקים נוספים, כגון כלור, וגם את אלו נרצה להרחיק מהילדים. שימרו את כל ציוד הבריכה כולל חומרים מסוכנים, במקום קבוע וגבוה, הרחק מהישג ידיהם של הילדים הצעירים.

 

6. נוכחות מבוגר

זה נשמע טריוויאלי, אולם חשוב להזכיר: נוכחות מבוגר בשטח הבריכה בזמן בו יש ילדים בבריכה, היא חובה. אסור להשאיר ילדים צעירים ופעוטות בבריכה עם מים ללא מבוגר, ולא משנה מה הסיבות. יש להיערך מראש במידת הצורך, אפשר שיהיו שני מבוגרים שיוכלו להתחלף, למשל.

 

7. לימוד צלילה

אחד הדברים שבהחלט יכולים לתת שקט להורים הוא העובדה שילדיהם יכולים להיות מתחת למים בלי לבלוע מים. עליכם ללמד את ילדיכם לסגור את האף ואת הפה, וברגע שתראו כי הם שולטים בתחום זה, הדבר ייתן לכם שקט רב. בכל מקרה, זה לא מספיק כמובן ונוכחות מבוגר חובה תמיד, אולם זה צעד משמעותי לשקט, לביטחון ולהתנהלות תקינה.

 

 

8. הצללה לבריכה

מעבר לסכנות הטביעה שמרחפות סביב הבריכה הביתית לא פחות חשוב להגן על הילדים מפני קרני השמש הלוהטות כמובן יש למרוח קרם הגנה, להמנע משעות השמש היוקדות בעיקר בשיא הצהריים, כמו כן מומלץ לדאוג לפתרון הצללה קבוע לבריכה כגון: פרגולה או רשת צל.

 

 

ההיערכות לקראת התקנת בריכה בחצר הבית צריכה להיות מקצועית ועם חשיבה מראש. ישנם יישובים קטנים, בהם הגישה לבתים ולחצרות התושבים פתוחה לכולם, בעיקר לילדים, וביישובים אלו למשל, אסור לפתוח בריכה גדולה בחצר, לפני שהותקנה גדר בטיחות לבריכה. זהו אמצעי בטיחות יעיל ביותר. כמובן שמעבר לגדר, יש להתקין שער שיהיה סגור בכל עת, וימנע כניסת ילדים לאיזור הבריכה.

אין להקל ראש בנושא, בתקופת הקיץ אנו נוהגים "לשחרר" קצת את הרסן, אולם אחד התחומים בהם עלינו להקפיד בשבע עיניים כל העת, הוא בטיחות ילדינו וילדים בסביבתנו, בבריכה ביתית.

 

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת