0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

5 טיפים לטיפול טבעי באקנה

דור פרלה | הטיפ פורסם ב-30/07/19 בשעה 23:18

5 טיפים לטיפול טבעי באקנה

מחלת האקנה היא אחת ממחלות העור, מחלה דלקתית כרונית, הנפוצות בעיקר אצל בני נוער. המחלה שכיחה בעיקר באיזור הפנים, הגב והחזה. ברוב המקרים, המחלה תמצא את דרכה החוצה סביב גיל 20-21, אולם לא באופן גורף. במאמר הבאה נעלה אפשרויות וטיפים של טיפול טבעי באקנה.

 

1. תוספי תזונה / ויטמינים –  כבר ידוע אצל חברות תוספי בריאות מובילות, כי ניתן לבצע טיפול טבעי באקנה באמצעות תוספי תזונה או ויטמינים כגון ויטמין A, ויטמין E ועוד. יש לבחון היטב מה הויטמינים או תוספי התזונה אשר מתאימים לכם, לאחר התייעצות עם איש מקצוע מוסמך.

 

2. תזונה נכונה –  תזונה עשירה בחלבון, בהחלט יכולה לסייע בהפחתת האקנה ואף במניעה. חלבונים מן הבשר נוכל למצוא בעוף, מן הצומח בקטניות, וכמובן בביצים. הפחתה של סוכר ופחמימות בהחלט יכולה לסייע ולשפר את מראה העור. ירקות כתומים וירוקים גם כן מסייעים מאוד ומספקים מגוון רחב של ויטמינים חיוניים.

 

3. צמחי מרפא – לא כולם יודעים, אך ניתן לטפל באקנה באמצעות מגוון רחב של צמחי מרפא. טיפול טבעי באקנה, באמצעות צמחי מרפא, יכול לסייע באופן משמעותי ביותר להצלחת הטיפול. הנה כמה דוגמאות לצמחי מרפא אשר יכולים לסייע:

  • שמן עץ התה – מסייע להילחם בבקטריה אשר מתפתחת סביב הפצעונים של האקנה. אומנם השפעתו איטית יותר, אך הצמח בהחלט בעל סגולות ריפוי.
  • אלוורה – האלוורה ידועה כידידותית לתחום העור בכלל, ולטיפול באקנה בפרט. מריחת ג'ל אלוורה על הפנים כמו גם שתיית משקאות שמכילים אלוורה, בהחלט יכולים לסייע.
  • קמומיל – מסייע במניעת התפרצות האקנה, ניתן למרוח על הפנים חליטה של קמומיל.
  • צמחי מרפא סיניים – ניתנים בשתייה לאחר אבחון ברפואה סינית ומורידים את רמת הדלקתיות בגוף,

חשוב לזכור כי שימוש בצמחי מרפא דורש אבחנה מקצועית, בדיקת אלרגיה והנחייה מאיש מקצוע מוסמך.

 

4. דיקור סיני –  הדיקור הסיני מציע גם הוא טיפול טבעי באקנה. מסתבר כי באמצעות הדיקור, לנקודות הרלוונטיות בגוף, ניתן להשיב איזון הורמונאלי, שפעמים רבות נחשב כגורם משמעותי להתפרצות התופעה. לדיקור גם השפעה אנטי דלקתית ,גם במקרה הזה, יש לקבל טיפול על ידי איש מקצוע מוסמך ומנוסה.

 

5. הפגת מתח נפשי – אחת הסיבות להופעת אקנה יכולה להיות כתוצאה ממתח נפשי. מחקרים מראים כי הפוגה ממתח נפשי, יכולה להוריד את הופעת האקנה, וכי מתח נפשי בהחלט מגביר את הופעת האקנה. אצל בני נוער במיוחד, תקופת חיים בה מתרחשים שינויים רבים, הן נפשיים והם הורמונאליים, יש להתייחס להופעת האקנה כמעין סימן לתשומת לב וטיפול על מנת לשפר את המצב. טיפול יכול לבוא לידי ביטוי בכל אחד מהטיפים שהומלצו כאן, או גם באמצעות טיפול דרך איש מקצועי מהתחום הטיפולי. ניתן לבחון גם מטפלים בגישות יותר אלטרנטיביות והוליסטיות, על מנת לטפל במתחים נפשיים.

 

בכל מקרה של טיפול טבעי באקנה, יש לאבחן את המחלה ולקבל את הטיפול המתאים מאיש מקצועי מוסמך.

כותב המאמר הוא דוד פרלה, מומחה לטיפול טבעי במחלות עור כגון אסטמה של העור, פסוריאזיס ועוד,

ואחראי מזה 12 שנים על הרפואה המשלימה במחלקת העור בבית החולים תל השומר.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת