0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

5 טיפים לחתימה על הסכם ממון בין בני זוג - תהליך מחזק זוגיות ולא הסכם אסונות

מערכת AskPeople | הטיפ פורסם ב-09/09/19 בשעה 13:13

5 טיפים לחתימה על הסכם ממון בין בני זוג - תהליך מחזק זוגיות ולא הסכם אסונות

 מזל טוב ! אתם לקראת הפיכה לזוג "רשמי" לא רק בעיני הסביבה, אלא גם בעיני הממסד. מבחינה כלכלית, אתם נכנסים לשותפות עם בני זוגכם, שאמורה להימשך לשארית חייכם. להלן מספר טיפים מקצועיים בנושא חתימה על הסכם ממון בין בני זוג, טיפים שיסייעו לכם לחוש ביטחון ולהבטיח זוגיות יציבה ומשגשגת.

 

 

1. טיפ ראשון: אל תחושו נבוכים.

בני זוג מגיעים מרקעים שונים, ממשפחות עשירות ולעיתים עשירות במיוחד, עם רכוש וזכויות מלפני הנישואין במקרקעין, עסקים משפחתיים וכד'. נישואין מקנים לבני הזוג זכויות מסוימות בנכסי האחר. במקום בו ההון מנוהל על ידי אנשי מקצוע, קיימת בקשה להסדרת מעמד בני הזוג החדשים בנכסים וזכויות שמקורם מלפני הזוגיות. כאן וכך נולד "הסכם ממון", ואם אי פעם אתם מתבקשים או מבקשים ממישהו לחתום עליו, היו גלויים וכנים. זהו נושא עובדתי ועסקי שאינו רלוונטי לעובדה שהכרתם והתאהבתם.

 

2. טיפ שני: הסכם ממון בין בני זוג לביסוס הזוגיות.

למרות דימויים הוליוודיים שליליים, הסכם ממון עוסק בדברים טובים: אם אתם מתבקשים לחתום על הסכם ממון, סביר ש"התחתנתם טוב" ועם סוג של רשת ביטחון כלכלית שאולי תסייע לכם ולדור הבא לחיות ברווחה. בשונה מהסרטים, הסכם ממון הוגן אינו מקפח או מנשל את הצד העשיר פחות: זכויותיו המלאות נשמרות ואף מוגנות במיוחד. הסכם זה מקל על הסדרה חוקית של מגוון מצבים העשויים להתרחש - חלקם נדירים, מצבים המערבים פן כלכלי עם פן משפחתי מורחב, מעבר לבני הזוג.

 

3. טיפ שלישי: אל תתנו לקיומו של כסף להכביד עליכם.

הכרתם, התאהבתם ובניתם מערכת יחסים. ברור שלא השווי נטו שלכם יצר פרפרים בבטן ולא בגללו אתם נהנים להתעורר יחד בבוקר. לצד האהבה, גם הסכם נישואין - למשל הכתובה היהודית העתיקה, מציין סכום כסף. אין כאן סתירה, שכן נישואין הם שותפות - בנדל"ן, בצאצאים ולעיתים שותפות בעסק. הסכם ממון בין בני זוג מסייע לנהל חיים משותפים ולהסדיר מראש מצבים רגישים מבלי שהעובדה שקיים הון תכביד עליכם או על המשפחה אליה אתם מתקבלים.

 

4. טיפ רביעי: בחרו בצוות רב מקצועי של מומחים בגישור.

גישור לקראת הסכם ממון מסייע להאיר ולהבהיר שאלות שנוגעות למישורים פיננסיים, שהתקיימו בטרם בני הזוג החלו בקשר. לכאורה ישנו צד חזק יותר בהסכם הממון - הצד העשיר: אך רק לכאורה. צוות רב-מקצועי וניטראלי המשתף משפטנים, אנשי ייעוץ פיננסי ומשפחתי מסייע לכם להגיע להסכמות יחד, בצוותא ובאהבה. היכולת להגיע להסכמה היא חיונית וסמלית לדיאלוג פתוח וכן בינכם לבין המשפחה אליה אתם מצטרפים. ולנקודה חד פעמית זו בחייכם ראויים מיטב אנשי המקצוע.  

 

5. טיפ חמישי ואישי: למדו את הנושא לפני שתגיבו.

סיכמנו כי להתאהבותכם לא היה קשר לשווי שלכם: הבנו שהסכם ממון טוב מגן על זכויות כל צד ועל הצדדים יחד: המלצנו לא לתת לקיומו של רכוש להיות גורם מכביד: ייעצנו לבחור בצוות מגשרים רב מקצועי, שיסייע לכם להגיע להסכם הדדי ומאוזן יחד, ולא כמייצג צד מסויים. הטיפ האחרון הוא טיפ אישי וטקטי הנכון למגוון מצבים בחיים. אם נתבקשתם לחתום על הסכם ממון ואתם חשים נבוכים, זה מובן. תחושתכם תשתנה כשהפרטים יובהרו: הסכם ממון הוגן מעניק שלווה וביטחון. אנו ממליצים, אם כך, לא להגיב לפני שתלמדו מהו הסכם ממון ומהם תנאיו, תתייעצו עם אנשי מקצוע ניטראליים וראו כיצד אתם נשארים מוגנים. רבים מגיבים בלהט הרגע, ממקום נבוך או פגוע, ובהמשך מצטערים על כך. זכרו שהסכם ממון בין בני זוג מסייע לבנות אמון, בפרט בקרב משפחה מורחבת, ויש לכם הזדמנות לעשות זאת כבר מתחילת התהליך.

 

המלצה אחרונה מאיתנו - מרגע שבכוונתכם למסד את היחסים, אל תדחו את השיחה על הנושא. היו פתוחים וכנים - המאמר הזה יכול לסייע לכם ולבני זוגכם בטיפוח ראייה מקצועית לצד הפן הרגשי.

 

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת