0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

5 טיפים לעיצוב וגינון במרפסת קטנה

מערכת AskPeople | הטיפ פורסם ב-25/12/19 בשעה 13:02

5 טיפים לעיצוב וגינון במרפסת קטנה

גם אם המרפסת שלכם אינה גדולה במיוחד, תוכלו לעצב אותה כך שניתן יהיה ליהנות ממנה, גם באספקט הצמחייה וגם בפן העיצובי. לפניכם 5 טיפים לעיצוב וגינון מרפסת קטנה ולניצול מקסימלי שלה.

הופכים את המרפסת לשימושית

מרפסת היא נכס חשוב בבית. גם אם היא קטנה, אפשר לעצב אותה באופן בה ניתן יהיה להפיק ממנה את המקסימום וליהנות מעוד פיסה בבית, ואפילו פינת טבע, דבר מבוקש במיוחד בדירות עם נוף אורבני. אז על מה כדאי להקפיד ואיך אפשר להוסיף טבע למרפסת הקטנה?

 

1. ריהוט פרקטי למרפסת

 

כדי לנצל את החלל הקטן במלואו, השתמשו בריהוט מינימלי שישמש גם לישיבה וגם לאחסון. למשל, ספסל ישיבה שנפתח לארגז בו תוכלו לאחסן את הצעצועים של הילדים, כלי השקיה וכדומה. לא חייבים להעמיס פרטי ריהוט רבים, ספסל ארוך לאורך הקיר ולצידו כסא נמוך או כורסת יחיד קטנה יעשו את העבודה. אם אתם חושקים גם בשולחן, העדיפו שולחן עגול, נמוך וקטן, שיוצר תחושת מרחב. רעיון טוב לשולחן עגול הוא להפוך שרפרף עגול נמוך לשולחן הגשה, כאשר בעת הצורך ישמש גם לישיבה.

 

2. הרבה ירוק בעיניים

 

חובבי הטבע, גם במרפסת קטנה ניתן לעצב גינה משגעת. הרעיון הוא ניצול כל שטח פנוי, כולל הקירות. קיר ירוק הוא פתרון נפלא. הרעיון הוא לנצל את אחד מקירות המרפסת, ולהצמיח עליו צמחייה שתגדל בצורה אופקית. תוכלו לעשות את באמצעות התקנת רשת לצמחים, מתקן עץ עליו מונחים עציצים, או לנעוץ כמה עציצים ישירות לקיר. מומלץ לעשות זאת בקיר הפחות יפה, או בזה הגובל עם השכנים, כך תוכלו ליהנות גם מפרטיות.

 

3. אדניות - פתרון של כל הזמנים

 

מי שהמציא את האדניות יכול לחייך בסיפוק. הפתרון הנפלא הזה קיים מזה שנים ומוכיח את עצמו שוב ושוב. כיום ניתן למצוא אדניות אותן ניתן לחבר למעקה המרפסת. הרווח בסוג אדניות זה הוא כפול: לא נדרש מקום רב במרפסת עצמה והצמחייה שתגדלו באדניות יכולה "להשפך" אל מחוץ למעקה וליצור חוצץ ביניכם ובין העולם.

 

4. עציצים - גם לצמחי תבלין

 

אם המרפסת קטנה, המנעו מלהעמיס עליה כדים גדולים ומסורבלים. בנוסף לאדניות ולעציצי הקיר, השתמשו במספר קטן של עציצים, בם תוכלו לגדל פרחים עונתיים או אפילו צמחי תבלין עונתיים. בכל הנוגע לעיצוב, קיימות מספר אפשרויות: האחת, לרכז את כל העציצים בפינה אחת ובכך להותיר מקום לכמה פריטי ריהוט. אפשרות שנייה היא דווקא לפזר אותם, למשל בארבעה קצוות המרפסת, וליצור מראה פורח יותר, בכל שטח המרפסת. טיפ: צאו מהקופסה והשתמשו במתקנים פחות קונבנציונליים, ובגדלים שונים, לשתילת הצמחים. למשל, קומקום ישן, קערה יפה, ופריטים נוספים שיוסיפו נוי וצבע למרפסת, זאת בנוסף לצמחים שבתוכם.

 

5. ואיך לשמור על הצמחים לאורך זמן? הצללה

עיצבתם מרפסת קטנה וחמודה? עכשיו צריך לשמור על הצמחייה שבתוכה וגם ליהנות מישיבה בה. במזג האוויר הישראלי, ללא פתרונות הצללה אפקטיביים, למשל פרגולה, תתקשו לשמור לאורך זמן על פיסת הטבע הקטנה שיצרתם. כך שחשוב למצוא פתרונות הצללה שיגנו על השמש הקופחת מחד, אולם יאפשר כניסה של אור מאידך.

עם פתרונות הצללה חכמים תוכלו ליהנות מזמן ישיבה במרפסת בכל מזג אוויר, גם כשיורד גשם וגם בשעות בהן השמש היא בשיאה. אתם והצמחים שלכם תהיו מוגנים. קיימים היום פתרונות הצללה רבים, המתאימים גם למרפסת קטנה, למשל סוככים, פרגולות, מגני רוח ושמש, ואחרים.

מרפסת היא תוספת נהדרת לבית, וכדי שלא תהפוך למחסן או לא תנוצל במלואה, עם כמה רעיונות פשוטים ופרקטיים ניתן להפוך את החלל הזה, גם אם הוא קטן, לפינת ישיבה נהדרת, מקום קטן ואינטימי להתרווח בו, לארח בו וליהנות מקצת טבע בתוך הבית.

 

 

 

 

 

 

 

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת