0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

5 טיפים שיעזרו לכם לבחור את הפרגולה המושלמת לגינה

צוות פרגולות ישראל | הטיפ פורסם ב-15/05/20 בשעה 10:43

5 טיפים שיעזרו לכם לבחור את הפרגולה המושלמת לגינה

 

בית עם חצר הוא חלום שמשותף לרבים. יש גם לא מעט ישראלים שהפכו אותו למציאות - בחלק מהמקרים באמצעות דירות גן במרחבים העירוניים, ובמקרים אחרים בקיבוצים, במושבים ובישובים כפריים שונים. כדי להפיק מקסימום תועלת מהגינה, כדאי מאוד לטפח אותה, ואחת הדרכים המקובלות וגם המומלצות היא התקנת פרגולה. הטיפים הבאים יעזרו לכם לבחור את פתרון ההצללה המושלם עבורכם.

1. החומר שממנו עשויה הפרגולה - בהתאם לאופי שלכם

שתי האופציות העיקריות הן פרגולה מאלומיניום ופרגולת עץ. חומר נוסף שממנו ניתן לבנות את פתרונות ההצללה הפרקטיים והיפים הוא ברזל, אם כי הוא נפוץ הרבה פחות. בכל מקרה, השיקול הנכון לבחירה הוא האופי שלכם ולפיו האופי שאתם רוצים להקנות לגינה.

עץ מייצר חיבור עוצמתי לטבע ומראה שמשלב חוסן ורוך. ככל שהגינה עשירה יותר, כך פרגולה מעץ מתמזגת בה טוב יותר. סוגי העץ שמהם ניתן לייצר פרגולות: אורן (שהוא הזול ביותר), ארז (שמניב מראה אדמדם), טיק (שמשדר יוקרה אבל הוא גם יקר יחסית) ובמבוק. 

פרגולות האלומיניום מתאפיינות בקווים נקיים יותר ומתאימות למי שאוהב עיצוב מודרני ומינימליסטי באופיו. יתרון משמעותי במיוחד של אופציה הזו הוא התחזוקה הנמוכה יותר הנדרשת - האלומיניום הוא חומר גלם עמיד מאוד, כולל לאירועי מזג אוויר שונים.

2. המיקום שבו תוצב הפרגולה - השיקולים החשובים

המיקום שבו תוצב הפרגולה משפיע כמובן גם הוא על התועלת שתפיקו ממנה. שיקול אחד בבחירה הוא הנוחות - ככל שהיא ממוקמת קרוב יותר לבית קל יותר להוציא אליה דברים (למשל כשמארחים), וגם המעבר מהמרחב החיצוני לפנימי זורם באופן חלק. שיקול שני, חשוב אפילו יותר, הוא כיווני האוויר והשמש. בכל נקודה בחצר יש שעות אחרות שהן שטופות אור, יש אזורים שבהם ניתן ליהנות מבריזה נעימה ואילו אחרים עלולים להיות פחות נעימים - ולכן כדאי לבחור את המיקום גם על סמך השעות שבהן אתם צפויים להשתמש בפרגולה כך שהתנאים יהיו מושלמים מבחינתכם.

3. סוג הפרגולה - לפי האילוצים בשטח

בניית פרגולה אפשרית בשתי דרכים - על עמודים או עם עיגון לקירות, אופציה שמוכרת בשם "פרגולה תלויה". באופן טבעי לא בכל גינה ניתן להתקין פרגולה תלויה, אבל במקרים שבהם הדבר כן אפשרי, יש לה יתרון משמעותי והוא החזות הנקייה והנוף הפתוח. כמו כן פרגולות תלויות לא פוגעות בריצוף. פרגולות על עמודים קלות יותר לתכנון ולהתקנה, ועם מחשבה נכונה גם הן מייצרות בסופו של דבר מרחב שובה לב.

4. מתי כדאי להוסיף חיפוי?

פרגולה לגינה נתפשת כפתרון מעולה לקיץ, והיא אכן כזו - אבל יש מי שאוהב לנצל את החלל גם בעונה הקרה (יחסית, שהרי מזג האוויר בישראל חמים למדי גם בחורף). על-מנת לספק הגנה לא "רק" מהשמש אלא גם מהגשם ניתן להוסיף חיפוי סנטף, בעיקר לפרגולות העץ. עבור פרגולת אלומיניום פתרון החיפוי למי שרוצה לשבת מתחת לפרגולה בכל עונות השנה הוא רפפות (כדאי להעדיף את האופציה החשמלית שמאפשרת פתיחה וסגירה בקלות ובמהירות).

5. השוואת מחירים חכמה

המרכיב האחרון בבחירת הפרגולה המושלמת הוא המחיר. חשוב להדגיש שאמנם ישראלים לא אוהבים להרגיש פראיירים, אבל לא כדאי לחסוך 200-300 ש"ח רק כדי לגלות שהפרגולה לא באמת עוזרת לכם. כדי לקבל את ההחלטה הטובה ביותר לא משווים רק מחירים אלא גם את התמורה לכסף - כלומר את היחס שבין העלות לתועלת. הדר הנוחה ביותר לערוך סקר שוק מקיף היא כניסה לפורטל מוביל שכולל ממשק נוח. בפורטל כזה בחרו אזור שירות להזמנת פרגולה, ותקבלו הצעות מותאמות ספציפית עבורכם - בדרך לפרגולה מעולה ואינספור רגעי נחת.

 


 

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת