0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

5 טיפים לחיסכון בעלויות השיפוץ של צוות המשפצים בישראל

המשפצים בישראל | הטיפ פורסם ב-17/05/20 בשעה 17:33

5 טיפים לחיסכון בעלויות השיפוץ של צוות המשפצים בישראל

 

יש לא מעט ישראלים שמסתכלים על הדירה שבה הם חיים ומבינים שהיא זקוקה למתיחת פנים רצינית. אלמנטים שפעם היו יפים ומרשימים התיישנו, התשתיות כבר לא עומדות בעומסים ויש גם מצבים שבהם הבית מחולק בצורה שלא מתאימה בכלל לצרכים העכשוויים. למרות זאת בחלק גדול מהמקרים התוצאה של ההתבוננות הנ"ל היא דחייה של השיפוץ הבלתי נמנע. הסיבה העיקרית היא חשש מפני עלויות גבוהות מאוד, או מציאת קבלן שיפוצים שיציע מחיר אטרקטיבי אבל יתגלה כלא מקצועי מספיק.

החששות הנ"ל מובנים, אבל עם הטיפים הבאים תוכלו ליצור שינוי משמעותי מאוד לטובה, במינימום הוצאות ובראש שקט באמת.

1. לבחון מה באמת הכרחי לשפץ ועל מה אפשר לוותר

ההמלצה הראשונה היא להתחיל את התהליך בהיצמדות לכלל סוף מעשה במחשבה תחילה. כשמתכננים היטב את השיפוץ, אתם יכולים להיות בטוחים שהוא לא כולל פעולות שהן לא הכרחיות ושמייקרות שלא לצורך את הפרויקט.

אם למשל מדובר בדירה ישנה שהצנרת שמותקנת בה כבר מתחילה להיסדק ולגרום לנזילות, מן הסתם חובה להחליף אותה וכדאי לנצל את ההזדמנות לטובת שיפוץ חדר אמבטיה כולל. מצד שני אם הארונות בחדרי השינה תקינים אפשר רק לחדש ואין צורך להחליף. גם כשמגיעים אל המטבח חשוב לבדוק איזה מהמרכיבים הקיימים יכול להישאר, וכך גם לגבי חיפויי הרצפה והקירות במרחבים השונים של הבית.

2. לקנות את כל החומרים עם שיפוצניק מנוסה

מחיר שיפוץ הדירה כוללת שלושה מרכיבים: עלות כל פעולה שמתבצעת (וכאמור כדאי לבצע רק את מה שהכרחי, תוך מחשבה על הטווח הארוך), הרווח של איש המקצוע שמוביל את התהליך (והפתרון הוא כמובן מציאת שיפוצניק זול, בתנאי שהוא אמין ומנוסה) ועלות החומרים.

יש שני סוגי חומרים - לבנים, שהם כל מה שנראה לעין (ארונות, רהיטים, דלתות, ידיות, גופי תאורה וכו'), ושחורים - כל מה שנדרש לצורך יישום התוכניות (מלט, גבס, צינורות ועוד). את כל החומרים כדאי לרכוש עם השיפוצניק. הסיבה היא שאנשי מקצוע בתחום גם מכירים את החנויות שבהן כדאי לקנות, וגם מקבלים הנחות בזכות היותם לקוחות קבועים - וכך ניתן לחסוך סכומי כסף משמעותיים.

3. לקבוע מסגרת תקציב ברורה

אחד המצבים הבעייתיים ביותר הוא כשתוך כדי העבודות, התקציב מתחיל לפתוח. התוצאה של מצב כזה עלולה להיות חיפוש מקורות מימון חדשים כולל הלוואות יקרות, ועוד אופציה חמורה לא פחות היא עצירת העבודות לפרק זמן כזה או אחר.

על-מנת לא להפוך לחלק מהסטטיסטיקה העגומה של שיפוץ דירה שהסתבך מומלץ לקבוע מראש מסגרת תקציב ברורה. התקציב צריך להיות מבוסס על סכומי הכסף שאתם יכולים להרשות לעצמכם, כולל 10% מרווח ביטחון - וכל הצעות המחיר שתקבלו צריכות להיות בתוך המסגרת הנ"ל.

4. לבצע את השיפוץ בחורף

אנשים רבים נרתעים משינויים משמעותיים בחורף ומעדיפים לדחות את השיפוץ לאביב או לקיץ. בהתאם הביקוש לשירותיהם של קבלני השיפוצים פוחת במידה משמעותית בעונה הקרה - דבר שמוביל לירידת מחירים. למי שרוצה ליהנות מכל היתרונות של שיפוץ דירות בלי לשלם מחיר גבוה מדי, זו הזדמנות מצוינת. 

5. לחפש אנשי מקצוע בפורטל מוכר

על-מנת למצוא אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים, וגם לא יקרים, כדאי להיכנס לפורטל מוכר. לאתרים הרציניים חשוב מאוד לשמור על המוניטין שלהם, ולכן כל הצעת מחיר שתקבלו דרכם תהיה עניינית ואמינה. בדרך זו תוכלו לאתר קבלן שיגשים לכם את החלום בלי שתצטרכו לשלם על כך מחיר מופרז. בנוסף התהליך עצמו פשוט ומהיר: בחרו אזור שירות והזמינו קבלן שיפוצים - וביחד איתו תתכננו את השיפוץ המושלם.


 

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת