0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

5 טיפים לאיך לנקות את הספה לבד? טיפים שימושיים

צוות אתר נקי ברגע | הטיפ פורסם ב-31/05/20 בשעה 10:04

5 טיפים לאיך לנקות את הספה לבד? טיפים שימושיים

אנחנו מבלים זמן רב למדי על הספות בסלון, ומן סתם רוצים שהן יהיו נקיות לחלוטין כדי שנוכל לשבת עליהן בראש שקט. מצד שני, בגלל השימוש האינטנסיבי כל ספה עלולה להתלכלך - בגלל אכילה או שתייה לא זהירות מספיק, כתוצאה מהיווצרות של עובש, אחרי שילד קטן או חיית מחמד יצרו כתם שתן ויש עוד סיבות. אמנם יש חברות רבות שמציעות ניקוי ספות בבית הלקוח במקצועיות ובמחירים אטרקטיביים, אבל בדרך כלל קודם כל תרצו לנסות לנקות את הרהיט בכוחות עצמכם. הטיפים הבאים יעזרו לכם לעשות זאת ביעילות ובקלות:

1. הסרת כתמי קפה או משקאות אחרים

השלב הראשון של ניקוי ספות מכתמי קפה הוא ספיגה יסודית של הנוזל - עם נייר סופג או מטלית יבשה. חשוב לספוג את כל הכמות של הנוזל שנשפכה על הספה, או לפחות את רובה. בכל מקרה הפעולה היא ספיגה ולא שפשוף, שכן שפשוף עלול להחדיר את הקפה אל עומק הריפוד.

השלב הבא הוא יצירת תערובת של חומץ ושל מים חמימים, ביחס שווה. אל תערובת זו מוסיפים מעט אבקת כביסה, כך שנוצרת מעין משחה. את המשחה מורחים על הכתם, בעדינות, עם מברשת מתאימה. לאחר מכן מנקים את המשחה עם מים, רצוי חמימים, ומייבשים את האזור - או בעזרת מייבש שיער, או תחת השמש אם יש אופציה כזו.

2. הסרת כתמי שתן

הסרה של כתם שתן מתבצעת באופן דומה לניקוי כתמי קפה - עם תוספת אחת חשובה: אם לאחר ביצוע כל הפעולות הנ"ל (ספיגה, מריחת תערובת של מים, חומץ ואבקת כביסה, שטיפה וייבוש) עדיין יש סימנים לשתן, ניתן לטפטף על הכתם כמות קטנה של מי חמצן (בריכוז של 3%). השלב הבא הוא ספיגה באמצעות מטלית טבולה במים קרירים.

3. סילוק עובש מספה

עובש הוא מפגע מסוכן במיוחד - מפני שהוא לא "רק" מפגע אסתטי אלא גם בריאותי. הנבגים שמרכיבים את העובש מופצים באוויר ועלולים לגרום למחלות שונות של דרכי הנשימה ואפילו להגדיל את הסיכון לחלות בסוגים שונים של סרטן.

ניקוי בדים וריפודים בספה שיש בה עובש מתחיל בשאיבה יסודית. את המיכל של השואב יש לשפוך בזהירות אל שקית אטומה, כך שהנבגים לא יתפזרו בחלל הבית. בשלב הבא ניתן לעבור על האזור שהתגלה בו עובש עם סמרטוט שטבול בתערובת של אלכוהול ומים חמימים. עוד אופציה היא לשפשף עם תערובת של מים, אקונומיקה ומלח, וגם מיץ לימון עשוי להעלים את הכתם. בכל מקרה חשוב לייבש היטב את הספה, שכן רטיבות תוביל להיווצרות מחודשת של עובש.

4. הסרת כתמים שמנוניים

ניקוי בדים מכתם שמן, למשל אחרי רגע של חוסר זהירות במהלך אכילת סלט מתובל בשמן זית,  מחייב שימוש בטלק. מפזרים את הטלק, בנדיבות, על הכתם, עד שהוא מכוסה לגמרי. ממתינים מספר דקות עד שהטלק יספוג את השומן ומברישים את האזור. אם עדיין נראים סימנים לשמן, חוזרים על הכיסוי עם הטלק ושוב מחכים כמה דקות. כדאי גם לעבור על הכתם עם מטלית שיש עליה כמות זעומה של סבון כלים. בכל מקרה השלב האחרון הוא ספיגת כל החומרים שעל הספה וייבוש מלא.

5. לבצע ניסיון בפינה נסתרת

בכל מקרה על-מנת לא להזיק לריפוד של הספה ולא להגיע למצב שבו דווקא הניסיון להסיר את הכתם יצר כתם אחר, אפילו גדול יותר, מומלץ בחום לבצע ניסיון בהיקף מוגבל ובפינה נסתרת. עוד דגש חשוב הוא לפעול במהירות, לפני שהחומרים הבעייתיים נספגים עמוק בתוך הריפוד. במידה והכתם נשאר גם אחרי שיישמתם את הטיפים הנ"ל, תוכלו תמיד להיעזר בשירות ניקוי ספות מקצועי - שלרשותו עומדים חומרים עוצמתיים יותר וגם ציוד משוכלל.

המאמר באדיבות צוות אתר נקי ברגע

 

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת