0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

4 טיפים לבחירת השקעת הנדל"ן שמתאימה לכם

נדלן מאסטר | הטיפ פורסם ב-16/06/20 בשעה 08:40

4 טיפים לבחירת השקעת הנדל"ן שמתאימה לכם

אם יש ברשותכם כסף זמין ואתם חושבים מהי הדרך הנכונה ביותר להרוויח באמצעותו סכומי כסף נוספים ותוהים על השקעה נבונה – אנו יכולים לבשר חד משמעית כי השקעה בנדל"ן תהייה ההשקעה הנבונה ביותר.

השקעה בנדל"ן יכולה להתבצע בסכומים שונים, ישנן השקעות גדולות של מיליוני שקלים ויש גם השקעות קטנות בנדל"ן כאשר לרוב מדובר בסכומים של עד חמש מאות אלף ₪. ישנן גם השקעות נדל"ן בסכומים גבוהים יותר המגיעות לעשרות מיליונים ואף יותר. כך או כך, יש מספר טיפים חשובים שרצוי לקחת בחשבון כאשר מתלבטים איפה להשקיע את הכסף שלכם.

 

השקעה נכונה בנדל"ן – כיצד עושים זאת?


1. השקיעו בנדל"ן בפריפריה

קניית דירה להשקעה בפריפריה זו יכולה להיות דרך מצוינת לרווחים חודשיים קבועים ומכובדים. בשונה ממרכז הארץ, בערים והיישובים בפריפריה ניתן למצוא דירות שונות ומגוונות, בגדלים שונים, במצבי תחזוקה מעולים ובמחירים די נמוכים. ההבדל בתמחור דירה במרכז לעומת דירה בפריפריה הוא הבדל עצום, המגיע גם למיליוני שקלים.

יחד עם זאת, גם ביישובים מרוחקים ובשכונות פחות אטרקטיביות קשה למצוא כיום דירה במחיר של חצי מיליון ומטה ואם כבר מבצעים השקעה, רצוי שתהייה נבונה ומשתלמת. כאשר מבצעים השקעת נדל"ן קטנה בגובה של כמה מאות אלפי שקלים, רצוי לבדוק היטב במה אתם משקיעים. למשל, בדקו היטב מה מצב המבנה בו נמצאת הדירה, כמה תצטרכו לשלם על תחזוקה, האם יש ביקוש לדירות באזור זה, מהי התשואה של דירות דומות באזור ועוד.

 

2. השקיעו בנדל"ן מחוץ לגבולות ישראל

בשנים האחרונות ישראלים רבים הבינו כי השקעות נדל"ן בחו"ל הן דרך מעולה להרוויח. בעוד הנדל"ן בארץ רק הולך ומתייקר, בחו"ל ישנה אפשרות להשקעה משתלמת ולא יקרה. אם בעבר היה מדובר בטרנד, כיום זו השקעה נבונה ונכונה המאפשרת למשקיע להרוויח סכומים נכבדים תוך פרק זמן קצר.

ערכו בדיקות מקיפות באמצעות האינטרנט ובדקו מהן המדינות בהן הכי משתלם לרכוש נדל"ן בתקופה הנוכחית, כאשר כיום (לפחות עד לפני תקופת הקורונה) בין המדינות ה"טרנדיות" ביותר להשקעה אפשר למצוא את: אוקראינה, גרמניה, פולין, גיאורגיה, יוון, רומניה, אנגליה, קפריסין, ארה"ב, הונגריה ועוד. במדינות אלו ההשקעה הכספית היא בדרך כלל לא גבוהה והן עשויות להניב תשואות יפות למדי שיכולות להגיע גם ל-8% בשנה ואף יותר.

 

3. השקעה בקרקעות

אם יש ברשותכם סכום כסף לא גבוה וברצונכם להשקיע אותו בנדל"ן אנו ממליצים לבדוק את נושא ההשקעה בקרקעות. לרוב, מדובר בקרקעות חקלאיות שמחירן אינו גבוה אך תוך פרק זמן של מספר שנים קרקע שכזו יכולה להפוך לעסקה אטרקטיבית למדי אשר תכפיל את ערכה ולעיתים אף תשלש.

במידה וקרקע זו תקבל אישור להפשרה, ניתן יהיה להרוויח בצורה משמעותית. יחד עם זאת, חשוב לבדוק היטב את הנושא ולהבין בצורה מעמיקה את כל הקשור להשקעות בקרקעות מכיוון שזה עלול להיות גם הימור מסוכן. בשל כך, מי שמעוניין או מתעניין בהשקעה בקרקעות, רצוי להיוועץ בחברות העוסקות בניתוח ומחקר של הפשרת הקרקע.

 

4. שקיעו בנדל"ן מסחרי

השקעה בנדל"ן מסחרי יכולה להתייחס למשרד, חנות, קליניקה ועוד. לרוב, השקעות אלו ייחשבו לעסקאות קטנות והכוונה היא שעלות נדל"ן זה אינו גבוה כמו נכס למגורים. מחיר הנדל"ן המסחרי תלוי במיקום ובאזור, כמובן שבפריפריה מחירי הנדל"ן המסחרי יהיו נמוכים יותר מאשר במרכז הארץ.

 

כאשר מחפשים אחר נדל"ן מסחרי מומלץ לבדוק היכן ישנה פעילות עסקית משמעותית והאם האזור אכן אטרקטיבי ובעל פוטנציאל להשכרה ורווחים. לרוב, באמצעות כמה מאות אלפי שקלים תוכלו לרכוש נכס מסחרי קטן עד בינוני והיתרון הוא שלא תזדקקו להלוואות גבוהות או לקיחת משכנתא. התשואה יכולה להגיע גם ל-8 אחוזים בשנה כך שביחס להוצאה שלכם, ההכנסה העתידית תהייה משתלמת למדי.

 

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת