0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

4 טיפים לטיפול פסיכולוגי אונליין– איך ולמה לפגוש פסיכולוג בלי לצאת מהבית?

מערכת אתר Experts | הטיפ פורסם ב-26/06/20 בשעה 08:43

4 טיפים לטיפול פסיכולוגי אונליין– איך ולמה לפגוש פסיכולוג בלי לצאת מהבית?

בעידן הפוסט-קורונה מפגשי אונליין עם פסיכולוגים הולכים ונעשים פופולריים, במיוחד בקרב צעירים. אפשר לעשות את זה ב ZOOM, בשיחת וואטסאפ בוידאו, בשיחת טלפון או אפילו בצ'ט.


ניסיונות העבר כבר מלמדים אותנו שיתרונותיו של טיפול פסיכולוגי מרחוק עולים לפעמים על אלו של המפגש הפיסי. כנראה שבשנים הקרובות, התופעה הזו רק תלך ותצבור תאוצה ותהפוך ליותר פופולארית.

 

יש יתרונות לטיפול אונליין!

בין אם אתם חווים קושי חברתי, משבר אישי, דיכאון, דכדוך או פחד שמקשה עליכם: אפשר לפתור את זה. האופציה לפגוש פסיכולוג נוער או ילדים אונליין ב ZOOM, וואטסאפ וידאו או טלפון, מאפשרת את היתרונות הבאים:


  1. אתם לא צריכים להתפשר – האופציה של בחירת המטפל האידיאלי עבורכם מבין מגוון רחב של פסיכולוגים בכל רחבי הארץ קורצת במיוחד. מפגש פסיכולוגי אונליין הוא הפתרון הפרקטי ביותר עבורכם – כל אחד מוזמן לבחור את המומחה שיעזור לו להיחלץ מהדיכאון או לשים מאחוריו את המשבר האחרון.
  2. אתם לא צריכים להתאמץ – עבור צעירים ללא רכב מגבלת המרחק כבר לא קיימת. לא משנה אם אתם גרים בפריפריה או שרציתם להיפגש עם פסיכולוג בלב תל אביב אבל האוטובוס איחר. באמצעות פגישות אונליין תוכלו לחסוך מעצמכם נסיעות ארוכות בכבישים, ולהנות מליווי אישי במינימום מאמץ.
  3. זה פחות מביך – רבים מאיתנו חוששים מהמפגש הראשוני עם הפסיכולוג פנים מול פנים. אנחנו מוצאים את עצמינו מתכוננים שעות ארוכות, מהרהרים אם היה כדאי או לא בכלל להתחיל את התהליך.
    טיפול פסיכולוגי מרחוק עשוי להקל את המבוכה ולהפיג את תחושות הפחד והחרדה.
    אתם נמצאים באיזור הנוחות שלכם, מול המסך בחדר הפרטי – תנו לעצמכם את השקט להתחיל ברגל ימין את הטיפול.
  4. גמישות בשעות ובמחירים טיפול פסיכולוגי אונליין בדרך כלל יהיה זול יותר ממפגש פיסי בקליניקה. מעבר לכך, ישנה תחושה שבאמצעות האינטרנט המטפל יותר זמין ונוח יותר לקבוע איתו את הפגישות גם בהתראה קצרה יותר.

4 טיפים שיעזרו להצלחת הטיפול

אתם נוטים להסתגר בתוך עצמיכם יותר לאחרונה? הפסקתם ליצור קשרים חברתיים? הטיפים הבאים עשויים לתרום להצלחת התהליך הטיפולי


1. תתכוננו.

קחו לכם את הזמן לבד כדי לנסות ולהבין מדוע כל זה קורה לכם. הכנה עצמית לפני המפגש תעזור לכם להביע את עצמכם בצורה הטובה ביותר.
זכרו שהפסיכולוג לא מכיר אתכם באופן אישי, והוא יוכל לזהות את המצוקות שלכם ולהציע לכם פתרונות רק אם תהיו גלויים איתו עד הסוף ותנסו להסביר לו את התחושות שלכם באופן גלוי.

2. תשתפו.

אל תפחדו להתמודד עם העבר. שתפו את הפסיכולוג בכל מה שהוביל לתפנית הרגשית שאתם מצויים בה – חרדות, אירוע טראגי, בגידה, נטיות מיניות וכל רגש או מחשבה שאתם אתם מתמודדים.

3. תאמינו.

תנו את האמון המלא בפסיכולוג, גם אם הוא נמצא רחוק מכם. על מנת שהטיפול יצליח, חשוב לבנות מערכת אמון ביניכם ובין המטופל. במסגרת הטיפול, הפסיכולוג הוא האוזן הקשבת שלכם, המבוגר האחראי שבא לעזור לכם לפתור את הבעיות ולקבל החלטות.
אתם לא צריכים  לשתף את ההורים או החברים הקרובים בפרטי השיחה שלכם. הטיפול הוא דיסקרטי, ויהיה לכם קל יותר להפתח אליו כל עוד תפנימו את העובדה שהסודות לא יוצאים מגבולות הטיפול.

4. תתאמנו.

פעמים רבות יציע לכם הפסיכולוג טכניקות לתרגול עצמי מחוץ לשעת הטיפול. אל תזלזלו בכך. התרגול העצמי הוא חלק מהמפתח להצלחה. הוא יעזור לכם להתגבר על דפוסי מחשבה מעכבים, לשפר את הביטחון העצמי ולהשתמש בכלים חדשים שיעזרו לכם במפגשים חברתיים עתידיים, בהסתכלות מחודשת על סיטואציות ואירועים קשים מהעבר ועוד.


לסיכום, חשוב שתרגישו בנוח אבל גם תמצאו את האיזון. אתם נמצאים בחדר, בלב איזור הנוחות שלכם. אבל כדי שהטיפול באמת יצליח אתם חייבים לערב כמה שיותר את הצד השני, גם אם זה דורש מכם טיפה יותר מאמץ.גיל ההתבגרות יכול להציב אתגרים נפשיים לא פשוטים. המצוקות האישיות והלחץ מהחברה וההורים דוחק אותנו לפינה, וההתגוננות והחרדות לא עוזרים גם הם.
אל תישארו לבד. קחו אחריות אישית לאיכות החיים שלכם ומצאו את המטפל הנכון עבורכם לטיפול מרחוק או בקליניקה.

 

נכתב בשיתוף עם מערכת אתר Experts

 


 

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת