0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

6 טיפים שיעזרו לכם להוציא את המיטב מהאימונים שלכם

מאי קמחי | הטיפ פורסם ב-20/07/20 בשעה 18:39

6 טיפים שיעזרו לכם להוציא את המיטב מהאימונים שלכם

כל מי שמתחיל להתאמן רוצה לעשות זאת בצורה הכי יעילה שיש, למרות זאת, הרבה אנשים מפספסים לא מעט באימונים שלהם. בכתבה הזו אשתף אתכם ב-6 טיפים ממש לא מסובכים, שיסייעו לכם להגיע לתוצאות הרבה יותר טובות מבלי לשנות את זמן האימון או תדירות האימון שלהם.

 

 

1. תתחילו בביצוע תרגילים מורכבים

כלומר תרגילים רב מפרקיים שמפעילים מספר קבוצות שרירים בו זמנית, כמו סקוואט, מתח, שכיבות סמיכה, דדליפט וכו'. אני לא רואה הרבה היגיון (בעיקר בקרב אוכלוסייה כללית) להתחיל בביצוע תרגילים מבודדים כמו כפיפות מרפקים ליד קדמית, הרחקות כתפיים, בעיטות חמור וכו'.

 

 

2. תרגישו שאתם באמת עובדים ומתאמצים

האימון שלכם צריך להיות קשה, אתם לא צריכים לצאת מפורקים מהאימון אבל אתם צריכים לעבוד קשה ולהתאמץ, לצאת מאיזור הנוחות שלכם.

 

 

3. תעבדו בקרבה לכשל

כלומר תבחרו משקל וכמות חזרות שמאתגרים אתכם. המלצה ממש כללית, תעבדו במרחק של 2-3 חזרות מכשל. כלומר, אם למשל אתם עושים סקוואט עם 50 ק"ג ל-8 חזרות ואני אשאל אתכם עוד כמה חזרות נראה לכם שיכלתם לעשות, אתם תענו לי שיכלתם לבצע אולי עוד 2-3 חזרות. זה אחד העקרונות החשובים ביותר כשמדובר בבניית מסת שריר.

 

 

4. תנוחו מספיק זמן בין הסטים

 לא חברים, 30 ש' זה לא מנוחה מספקת, ואם היא מספיקה לכם, אתם כנראה עובדים קל מדי. אתם צריכים להגיש צורך לנוח בין הסטים. תבחרו לנוח עד שאתם מרגישים שאתם יכולים לבצע שוב את אותה כמות חזרות באותו משקל (בד"כ יקח 1-4 דק' בין סט לסט, תלוי בתרגיל וברמת הקושי).

 

 5. נסו להרגיש את השריר שאתם עובדים עליו

 או בשפה אחרת, Mind-Muscle Connection. אם אני עושה היפ טראסט, אני רוצה להרגיש ממש את הישבן שלי עובד. זה פחות קריטי ובסיסי אבל זה ללא ספק יסייע לכם. ‏

 

 

 6. בצעו מעקב

 אחרי המשקלים, הסטים, החזרות וכל מה שרלוונטי לתוכנית האימונים שלכם. תדעו בדיוק מתי ביצעתם כל אימון ומה עשיתם כל אימון, כך תוכלו לדעת אם אתם בכיוון הנכון או הלא נכון. ‏⠀⠀ 

 


לסיכום, נסו לשים לב לששת הדברים הללו, תתחילו ליישם טיפ אחד או שניים בכל פעם ותראו איך האימונים שלכם הופכים להרבה יותר יעילים!

 

 

 

אינסטרגם: מאי קמחי

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת