0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

5 טיפים לכיול נכון של מכשירי מדידה

מערכת Ask people | הטיפ פורסם ב-11/08/20 בשעה 15:13

5 טיפים לכיול נכון של מכשירי מדידה

בתחומי התעשייה והמחקר ישנה חשיבות רבה לדיוק, שכן ישנם מקרים שבהם אלפית הגרם או עשירית המעלה יכולים לעשות את כל ההבדל בין ייצור מוצלח לעיכוב קריטי באצווה. בפועל הדבר אומר כי כל מכשירי המדידה הקשורים לקו הייצור חייבים להיות מכוילים כל העת, על מנת שהמדידות המתקבלות אכן ישקפו נאמנה את המציאות ולא יהיו סטיות מדידה בפועל. כיצד דואגים לכך? להלן 5 טיפים לכיול נכון של מכשירי מדידה. קראו ויישמו בפועל. זה עתיד לחסוך לכם המון הוצאות כספיות וכאבי ראש מיותרים.

 

1. התקשרו אך ורק עם מעבדת כיול מוסמכת

כיול מכשירי מדידה חייב להתבצע דרך מעבדה מוסמכת שמתמחה בכך. על מנת לוודא זאת, יש לבדוק כי המעבדה המיועדת עומדת בתקן ISO 17025 מה שאומר שלגורם הבודק יש את כל האמצעים לביצוע הבדיקות והכיול, לרבות מיכשור טכנולוגי, נהלי עבודה תקינים ובקרת איכות מקצועית, חכמה ומנוהלת היטב. מעבדה מוסמכת הינה היחידה שיכולה לאשר ולחתום על ביצוע הכיול, מה שפעמים רבות נדרש בתור חובה אצל חברות הביטוח.

 

2. היו מסודרים ועיקביים

עבור כל מכשיר מדידה ישנה תקופת שימוש שנחשבת לבטוחה מבחינת הכיול ולאחר מכן, הוא פשוט "יוצא מאיפוס". הבעייתיות בכיול לא נכון היא שהמשתמש אינו מודע כלל לסטייה בפועל ועד ששמים  לב לכך, פשוט מאוחר מדי. לכן חשוב להכיר את כל הוראות היצרן באשר לכיול המכשירים שברשותכם ולא לחרוג מהן. ישנן הוראות שונות עבור כיול מכשירי מדידת לחץ, כיול טמפרטורה ולחות, כיול מכשירי בדיקת משקל, כיול פיפטורים וכו'. אם תשכילו לבצע את פעולות הכיול בעזרתה של מעבדה איכותית, הרי שכל הרישומים לגבי הבדיקות התקופתיות יהיו מדוייקים ותדעו בדיוק מתי יש צורך לבצע את הבדיקה הבאה.

 

3. העדיפו לבצע כיול בשטח

מרבית מעבדות הכיול, דורשות כי מכשירי המדידה יגיעו עד אליהן לשם תהליך הכיול. המעבדות היותר מתקדמות של התחום יציעו להגיע עד אליכם לשם ביצוע הכיול בשטח. זוהי הדרך המומלצת שכן אז הפעולה מתבצעת בתנאי העבודה של מכשיר המדידה וניתן לבדוק את תקינותו ברגע האמת. יתרונות נוספים של כיול בשטח הם מניעת בזבוז זמן שעשוי להיגרם עקב שליחת המכשירים למעבדה עצמה והמתנה עד לקבלתו בחזרה. כמו גם האפשרות להדריך את העובדים בשטח לגבי שימוש נכון במכשירים, אילו פעולות עלולות לגרום להם לצאת מאיפוס ועוד.

 

4. חפשו שירות מקיף ככל שניתן

יציאה מכיול היא רק אחת מהבעיות של מכשירי מדידה, שיכולים לסבול מליקויים מכאניים ואלקטרוניים רבים. על כן חשוב להתקשר עם מעבדה שתדע להעניק לכם שירות בכל מישור נוסף שיידרש. התקשרות עם מעבדה מקצועית ורצינית בתחום תבטיח לכם לא רק תהליכי כיול מדוייקים אלא גם בדיקת תקינות של המכשירים במקרה הצורך וביצוע של כל התיקונים הנדרשים.

 

5. התמקצעו!

את הטיפ החשוב והמועיל ביותר שמרנו לסוף – דאגה לכך שכל העובדים שמתעסקים עם מכשירי המדידה, ידעו גם כיצד לכייל אותם בעצמם. ההנחה צריכה להיות שאם עובד שולט ברזי התחום, מודע לחשיבות הכיול, מסוגל לכייל חלק מהמכשירים בעצמו ויודע לפענח קריאות שמעידות על סטיות כיול, הרי שיש בידו כוח שיכול לעזור למנוע את העיכוב הבא בייצור. בדיוק בנקודה זו נכנסת לתמונה חברת פ.ק מעבדות כיול וייעוץ בע"מ. לא רק שהחברה נחשבת למעבדת כיול מוסמכת, היא גם מציעה ללקוחותיה הדרכות וקורסים בסיסיים או מתקדמים עבור אנשי מפתח בתעשייה. לאחר מעבר הקורס כל עובד ידע כיצד לכייל קליברים, מדי לחץ, משקלים ומכשירי מדידה אחרים, לחשב סטיות, ערכי אי-ודאות ועוד. מומלץ בחום.

 

 

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת