0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

5 טיפים של המדביר ערן קיוותי מחברת הדברה בטוחה

הדברה בטוחה | הטיפ פורסם ב-24/08/20 בשעה 13:59

5 טיפים של המדביר ערן קיוותי מחברת הדברה בטוחה

אף אחד ואף אחת לא אוהבים אצלם בבית, או במשרד, אורחים לא רצויים בדמות נמלים, ג'וקים, תיקנים גרמנים, עכברים, פשפשים, פרעושים, צרעות ויש כמובן עוד דוגמאות לבעלי חיים שכולנו מעדיפים שיחיו הרחק מאיתנו. הפתרון הוא כמובן הדברה, וכדי לעשות זאת נכון הנה 5 טיפים של איש מקצוע בעל ניסיון רב בתחום, ערן קיוותי הבעלים של חברת הדברה בטוחה.

 

1. להקדים תרופה למכה

כמו כל בעיה, קל יותר לפתור את בעיית המזיקים עוד לפני שהיא נוצרת. בהתאם מומלץ לבצע הדברה מקצועית בתדירות של אחת לשנה, וזאת מהסיבה הפשוטה שהחומרים שבהם משתמשים כדי להרחיק נמלים, ג'וקים ושאר חרקים מתפוגגים עם הזמן.

נקודת זמן נוספת שבה מומלץ להזמין מדבירים היא לפני כניסה לדירה חדשה. גם אחרי שיפוץ מקיף כדאי לוודא שאין אורחים בעייתיים. כמו כן חשוב מאוד להתייחס ברצינות גם להופעת מספר מצומצם של חרקים. קצב ההתרבות שלהם גבוה מאוד, ולכן גם בעיה שלכאורה אפשר לחיות איתה בשלום עלולה להתפתח במהירות לבעיה גדולה ולגרום לנזקים שונים.

 

2. הדברה אקולוגית

במקביל להזמנת אנשי מקצוע, אפשר להשתמש ב"שיטות סבתא" שונות - פתרונות שגם כלים מדעיים הוכיחו שהם יעילים.

כך למשל הוספת רבע כוס חומץ לדלי המים כששוטפים את הבית מרחיקה נמלים וגם ג'וקים. שקיקים קטנים עם לבנדר בתוך הארון מפחיתים במידה ניכרת את הסיכון להופעת עש הבגדים - חרק שעלול להזיק מאוד לפריטי הלבוש האהובים עליכם. עש המזון, שגורם נזקים לחומרי הגלם במטבח ומאלץ אתכם לזרוק לפח אוכל יקר, נרתע מעלי דפנה ולכן כדאי לפזר אותם במזווה.

אם התגלה בקרבת הבית קן נמלים, למשל בחצר, אפשר לפזר סביבו סודה לשתייה שתהווה חומה שהנמלים לא יעברו אותה. גם פלפל שחור ומקלות קינמון מרתיעים מאוד נמלים.

 

3. אוורור מלא של בית אחרי ריסוס ופעולות הכרחיות נוספות

אחרי ביקור של מדביר מקצועי שעבר בכל חלקי הבית באופן יסודי ופיזר חומרים שיעלימו את החרקים המזיקים, חשוב להתנהל בזהירות.

אם בוצע ריסוס, יש לשהות מחוץ לדירה או למשרד במשך מספר שעות בהתאם לסוג חומרי ההדברה שבהם השתמש איש המקצוע. לאוכלוסיות רגישות במיוחד כמו נשים בהריון, פעוטות, תינוקות וקשישים מומלץ להאריך את פרק הזמן עד החזרה הביתה. גם את חיות המחמד חשוב להרחיק מהמקום במשך שעות רבות יותר, גם אם ישנו קושי לוגיסטי.

בזמן ששוהים מחוץ לבית או למשרד, חובה להשאיר את כל החלונות פתוחים כדי שכל החללים יתאווררו היטב. כמו כן יש להימנע משטיפת הרצפה במשך 48-72 שעות כדי לאפשר לחומר לפעול. בפרק זמן רצוי לא ללכת יחפים וגם לוודא שתינוקות לא זוחלים על רצפה חשופה. לאחר ששוטפים את הרצפה בפעם הראשונה כדאי לזרוק את הסמרטוט משום שהוא עלול להיות ספוג בחומרי הדברה.

 

4. איטום סדקים וחורים

כדאי לעבור - אחת לשנה, בתחילת האביב - על כל הקירות והפתחים בבית ולבחון אם ישנם חריצים, סדקים וחורים שדרכם עלולים להגיע חרקים שונים. בנוסף כדאי לשקול הצבת רשתות על החלונות כדי למנוע כניסת תיקנים אמריקאים שבטמפרטורות גבוהות מצליחים לעוף. אופציה נוספת היא כאמור הזמנת שירותי הדברה כדי לבצע פעולות מנע אחרות כך שלא תצטרכו לחסום את זרימת האוויר לבית.

 

5. רק מדביר מוסמך

הדברה נגד מזיקים שלא מבוצעת באופן מקצועי ואחראי עלולה להזיק גם לבני אדם ולחיות מחמד. חובה לוודא שלאיש המקצוע ישנו רישיון תקף מטעם המשרד להגנת הסביבה - רישיון זה מעיד כי המדביר משתמש אך ורק בחומרים מאושרים לשימוש (רשימה שמתעדכנת כל העת בהתאם לידע חדש בתחום). ההסמכה מקנה גם ראש שקט בזכות הידיעה שאותו מדביר לא יסכן את הרישיון שלו ולכן יפעל בהתאם לכל כללי הזהירות החיוניים.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת