0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

קופות גמל להשקעה - למי זה מתאים?

מערכת Ask people | הטיפ פורסם ב-01/01/21 בשעה 20:34

קופות גמל להשקעה - למי זה מתאים?

"קופת גמל להשקעה" היא אחד הסוגים הנפוצים של תכנית חסכון והשקעה לטווח ארוך או בינוני.
יש לה יתרונות רבים (ראו כאן בהמשך) אשר הפכו אותה בשנים האחרונות לפופולארית למדי.


למי קופת גמל להשקעה מתאימה במיוחד?

 

לכול המעוניינים לנצל את היתרונות

קופות גמל להשקעה מצטיינת כאמור במגוון יתרונות אטרקטיביים, שכל אחד מהם עשוי להביא לבחירה בה, לעומת אפשרויות מקבילות. בין יתרונותיה הבולטים, נמצאות הטבות מס שונות. ניתן למשוך את הכסף שנצבר בקופת גמל להשקעה מתי שרוצים, בכפוף לתשלום מס רווח הון. קופה זו מתאימה כחסכון לכל טווח - ארוך, בינוני וקצר וזה הוא עוד יתרון חשוב, בו היא שונה מצורות חסכון אחרות. דמי הניהול בקופות הגמל נמוכים יחסית, עובדה שמקבלת חשיבות לאור הצטברות סכומים אלה לאורך זמן. דמי הניהול הנפוצים כיום הינם 0.7%-0.9% מהסכום שנצבר.

 

לזקוקים לגמישות / מענה לחוסר וודאות

קופת גמל להשקעה מספקת גמישות רבה בהפקדות, בהשקעה ובמשיכה. הדבר מתבטא באפשרות להפקיד לקופה סכומים שונים באופן גמיש מאוד, מבחינת גובה הסכומים ומועדי ההפקדה. הכסף המופקד יכול להיות מושקע באפיקי השקעה שונים, אשר מספקים רמות שונות של סיכון מול סיכוי לרווח. כמו כן, ניתן למשוך את הכסף שנצבר בקופת הגמל להשקעה בכל נקודת זמן, ללא קנס. הדבר ידרוש תשלום 25% מס על הרווח הריאלי והכסף יגיע אליכם בפועל, לרוב בתוך ימים ספורים. ניתן להתאים את ההפקדות לשינויים במצבנו הכספי הנוכחי - לצמצם מתי שפחות נוח ואולי להגדיל מתי שמתאים יותר. ניתן גם להתאים את ההפקדות במחשבה על העתיד הרחוק יותר, אם נסיבות משתנות משנות את שיקולינו המקוריים מבחינה זו. בנוסף, אפשרויות המשיכה הנוחות מספקות פתרון, למצבי משבר מפתיעים.

 

לזקוקים לחסכון גדול למטרה ספציפית

ניתן להפקיד לקופת גמל להשקעה סכומים גדולים יחסית - עד 71,337 ש"ח בכל שנה. בנוסף, ניתן להשתמש בקופת הגמל להשקעה גם ככלי חסכון לטווח קצר יחסית. שני אלה ביחד, מאפשרים לחסוך בעזרת קופת גמל להשקעה לשם השגת מטרה ספציפית יקרה יחסית. למשל, רכישה גדולה מיוחדת בבת אחת או סכום גדול עבור עלויות טיול בחו"ל.

 

לשיפור המצב לאחר פרישה

אפשרות שימוש מעניינת ומיוחדת בקופת גמל להשקעה, היא לשיפור מצבכם הכספי לאחר פרישה. סביר שיעמוד לרשותכם כסף שתקבלו מקרן הפנסיה, מאחר שזה הוא חסכון חובה. בין אם כסף זה יגיע אליכם בבת אחת או כקצבה חודשית, הסכום עשוי במקרים רבים שלא להספיק למחייתכם. כך שקופת הגמל להשקעה עשויה להשלים זאת. דווקא השוני בין שני הדברים - קרן פנסיה וקופת גמל להשקעה, פותח פתח לגיוון, שבו האחד משלים את השני.   

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת