0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

למה זה לא מצליח לכולם ואיך בוחרים חברת שיווק דיגיטלי לעסקים

רועי בן ארי מנכ"ל Digitwow | הטיפ פורסם ב-04/01/21 בשעה 18:25

למה זה לא מצליח לכולם ואיך בוחרים חברת שיווק דיגיטלי לעסקים
תמונה ותוכן זכויות יוצרים depositphotos

 

 

 

העסקת סוכנות שיווק דיגיטלית מסייעת לבעלי עסקים רבים לנהל את השיווק והפרסום של העסק שלהם בעזרת מיקור חוץ בכדי שיוכלו להתפנות לניהול הפעילות השוטפת שלו. מכיוון שהשיווק באפיקים השונים מצריך ידע נרחב, הציפייה היא, שמשאבי השיווק ינוצלו בצורה מיטבית ויניבו הצלחה עסקית נאה.

אלא שבפועל, רבים מבעלי העסקים שפונים לחברות שיווק בדיגיטל נוחלים אכזבה ומביעים אי שביעות רצון מהתוצאות שמאמצי השיווק מניבים לעסק שלהם. האם זה נעוץ בהכרח בחברות שאינן מספקות את הסחורה, או שמא בעל עסק שפונה לסוכנות שיווק בדיגיטל צריך להיערך לכך מבעוד מועד ולבחון מחדש את אופן ההתנהלות שלו מולה?

המאמר הזה מיועד לעסקים, ששוקלים להעביר את מאמצי השיווק שלהם לסוכנות שיווק מקצועית. אספנו עבורכם טיפים חשובים, שיסייעו לכם להבין מה השירותים שמציעים לכם, מה באפשרותכם לבקש במסגרת השירות, ולאילו תוצאות אתם יכולים לצפות.

 

מהן סוכנויות שיווק דיגיטלי לעסקים?

סוכנויות שיווק דיגיטלי לעסקים מתמקדות בהגדלת תנועת הגולשים לאתר של העסק ובשיפור ערך התנועה, והם משתמשים באסטרטגיות שונות כמו אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO) ופרסום מקוון. חלק מהסוכנויות מציעות גם שירותי מיתוג מקוון לעסקים, שנועדו לשפר את שיעורי ההמרה ולהגדיל את מכירות העסק, כך שהאתר ומאמצי השיווק ברשת ייצרו יותר הכנסות ורווחים.

 

איך בוחרים סוכנות לשיווק העסק בדיגיטל?

בחירת סוכנות שיווק צריכה להסתכם ביותר מכמה זה עולה. מסירת מאמצי השיווק לצד שלישי דורשת אמון, שכן היא מעניקה לנפשות הפועלות את הסמכות לנהל את המותג ולתקשר עם הקהלים של העסק. מכיוון שדרכי הפעולה יוכלו ליצור או לשבור את אסטרטגיית המותג של העסק, חיוני להבטיח כי נעשית בחירה נכונה באנשי המקצוע המתאימים ביותר לעסק ולאסטרטגיית המותג, ושהחברה שנבחרת תספק שירותים איכותיים ודיווח אמין.

לשם כך כל עסק צריך להגדיר את המטרות שהוא מבקש להשיג באמצעות מאמצי השיווק, לבקש המלצות מקולגות ובעלי עסקים שנעזרים בשירותי שיווק דיגיטלי לעסקים של חברות מקצועיות ולבחון את מומחיות החברות שנבחנות בתחום הפעילות של העסק.

לפני ששוכרים אנשי מקצוע כדאי לראות תיק עבודות, ואף לבחון את הדרכים בהן החברה משווקת את עצמה. ניתן למצוא ביקורות של לקוחות באתר החברה או בפרופיל העסקי ברשתות החברתיות, אולם כדאי ליצור קשר עם הממליצים על מנת לקבל מידע מפורט ואמין. במידה ולחברת השיווק שמראיינים אין תיק עבודות, אתר אינטרנט או ממליצים, זה צריך להדליק נורה אדומה. למרבה המזל, קיים שפע של נותני שירותים בתחום זה, כך שלא צריך להתפשר על חברה ללא ניסיון או יכולת להוכיח הצלחות קודמות.

מכיוון ששיווק הוא תחום רחב ידיים, יש לדרוש הסכם שירות מפורט, ולבחון שכל הכתוב בו ברור ומובן. במסגרת ההסכם ניתן לבקש לפרק את כל השירותים שהחברה מציעה לעסק לצד העלויות שלהם.

 

אילו שירותים מספקות סוכנויות לשיווק דיגיטלי?

חברות פרסום באינטרנט עשויות להציע שירותים שונים במקצת. עם זאת, ניתן לצפות מהן להציע לפחות חלק מהשירותים הבאים:

  • קידום אתרים SEO - משווקים משתמשים בקידום אתרים כדי להבטיח שתוכן מקוון ייחשף בפני קהלי היעד של העסק. בדרך כלל המשמעות היא שימוש במחקר מילות מפתח בכדי לזהות את מה שהקהל של העסק כבר מחפש במנועי חיפוש כמו גוגל, לצד התחשבות בשיקולים טכניים באתר, כמו מהירות הטעינה שלו, חווית המשתמש שהוא מעניק לגולשים  ואופטימיזציה למכשירים ניידים. סוכנויות שיווק רבות מבצעות ביקורת אתרים מלאה כדי לקבוע היכן חסרים דפי אינטרנט או היכן ישנן שגיאות, שפוגעות באופטימיזציה של האתר ופועלות מיד לתיקון בעיות אלה. בנוסף, נעשה שימוש באסטרטגיות SEO כדי להודיע ​​על התפתחות כל תוכן חדש שיתווסף לאתר האינטרנט או לערוצי המדיה החברתית של העסק.
  • פיתוח אתרים - כל עסק זקוק לאתר, וחברות שיווק רבות מציעות פיתוח אתרים כשירות. השירות הזה יכול לסייע לבניית המותג של אתר חדש מאפס או לייעל את האתר הקיים. פיתוח אתרים כולל בדרך כלל גם ניהול תחזוקת אתרים וניהול אירוח, מה שמוריד נטל מנהלי נוסף מהעסק.
  • מיתוג ועיצוב - מיתוג ועיצוב הם חלקים אינטגרליים מהצגת העסק בפני המשתמשים ברשת. מיתוג מתייחס לכל דבר, החל בחומרים השיווקיים של העסק וכלה בערכי הליבה של הארגון שלך. העיצוב תומך במיתוג על ידי מתן עקביות חזותית, המחזקת את המסר של המותג. בין אם העסק זקוק לעיצוב מחדש של לוגו או תמיכה בפיתוח מסר המותג שלו, חברות שיווק מספקות לרוב שירותים אלה.
  • שיווק באמצעות תוכן -  כל מילה באתר של העסק, בחשבונות המדיה החברתית, בקמפיינים בדוא"ל ובפרסומים חיצוניים נחשבת לתוכן. שיווק באמצעות תוכן וקידום אתרים קשורים זה לזה, ולכן מתלווים זה לזה בתמהיל השיווק של העסק. סוכנות שיווק טובה ממנפת תוכן לשימוש בכל ערוצי השיווק של העסק כדי לפתח מסר מותגי עקבי שמהדהד עם הקהל שלו.
  • שיווק באמצעות דוא"ל -  ערוץ הדוא"ל נותר אחד היעילים ביותר להנעת המרות, והשיווק בדוא"ל מכסה כל דבר, החל מפילוח קהל וכלה בכתיבת התוכן בפועל של הדוא"ל. שיווק באמצעות דוא"ל כולל גם את התדירות בה מועברים התכנים למשתמשים ואילו פעולות מפעילות הודעות דוא"ל מסוימות. לדוגמא, אם משתמש נוטש את העגלה שלו בחנות המסחר האלקטרוני, ניתן להגדיר תוכנית שיווק בדוא"ל שתפעיל באופן אוטומטי הודעה עם שורת הנושא "השלם את הרכישה", עם קישור שניתן ללחוץ עליו לעגלת המשתמש בגוף האימייל.
  • שיווק במדיה החברתית -  הערוצים החברתיים הפופולריים יכולים לסייע לעסק לבנות קהל רחב יותר ועם הזמן לייצר לידים. אסטרטגיות שיווק במדיה החברתית משתנות בהתאם לאופי העסק ולפלטפורמות המתאימות ביותר להגיע לקהל. עם זאת, מאמצי שיווק אלה צריכים להתחבר למסר המותג הרחב ולתוכנית שיווק התוכן.
  • פרסום בתשלום - יש מגוון רחב של גישות פרסום בתשלום לשיווק, ביניהן קידום ממומן בגוגל (PPC) ופרסום ממומן ברשתות החברתיות. פרסום בתשלום כולל גם מאמצי שיווק קונבנציונליים, כמו דפוס, רדיו, מודעות טלוויזיה ויחסי ציבור, אולם לא כל חברות השיווק כיום עוסקות באפיקי שיווק אלו. חברת שיווק טובה מזהה היכן העסק שלך יכול לממש את ההחזר הגדול ביותר על ההשקעה עבור הזדמנויות פרסום בתשלום ולפתח אסטרטגיה בהתאם. קראו כאן בהרחבה על 5 הטעויות שעלולות להכשיל את מאמצי השיווק הדיגיטלי ומה הדרך לעשות את זה נכון בשנת 2021 מפי רועי בן ארי.

חברות שיווק מסוימות מציעות את כל השירותים הללו, בעוד שאחרות עשויות להתמחות בתחום מסוים או שניים. הבנת השירותים שהעסק זקוק להם ביותר תסייע לתעדף את התקציב ולבחור את סוכנות השיווק המתאימה לעסק.

 

טיפים לעבודה השוטפת עם סוכנות השיווק הדיגיטלית של העסק

על מנת שבעל עסק יוכל להפיק את המיטב מהעסקת סוכנות לשיווק העסק עליו להיות ברור באשר לציפיות שלו. באופן זהה, יש לבחון את יכולת החברה שהוא מעסיק לעמוד בציפיות אלו, ולגבות את כל המוסכם על שני הצדדים במסגרת הסכם עבודה מפורט וברור.

במידה ומונחים מסוימים לא ברורים לבעל העסק, רצוי שישאל ויחקור במה בדיוק מדובר. לעתים אי הבנה יכולה להיווצר על רקע חוסר ידע, מה שעלול לגרום לאכזבה מצד בעל העסק ולהוביל את מערכת היחסים בינו לבין סוכנות השיווק לשרטון.

כדאי לגלות מעורבות בפעילויות השיווק שנעשות ובתוצאותיהן. היתרון האדיר של השיווק בדיגיטל הוא היכולת לקבל נתונים באשר להצלחת הקמפיין תוך כדי תנועה, להגיע לתובנות ולשפר את ביצועי הקמפיין בכל עת. ככל שבעל העסק יגלה יותר מעורבות, כך הוא יוכל להיות שקט ובטוח, שיש מי שדואג לעסק שלו.

עם זאת, חשוב לתת אמון באנשי המקצוע שנבחרו לבצע את העבודה ולספק להם את חופש הפעולה שנחוץ לביצוע המחויבות שלהם במסגרת תקציב השיווק שהוגדר להם.

כמו בכל סוג של עבודה עם אנשי מקצוע, כדאי תמיד לבחון את הדינמיקה עם נותני השירות וללכת עם תחושת הבטן.

 

לסיכום,

 

יש הרבה סיבות טובות לעבוד עם סוכנות שיווק דיגיטלי, אולם בכדי להשיג את המטרות שמבקשים להשיג במסגרת מאמצי השיווק, חשוב להבין שהתוצאות תלויות במידה רבה במערכת היחסים עם הנפשות הפועלות ובדרך שבה בעל העסק מתנהל מול הסוכנות שהוא שכר את שירותיה.

 

מכיוון בשנים האחרונות חלו שינויים רבים בתחום זה, שיווק דיגיטלי הפך למכלול רחב של התמחויות שונות. בכדי להשיג את תוצאות השיווק הטובות ביותר, כדאי להיעזר בחברה שמתמחה בבניית אסטרטגיה ותמהיל שיווקי.

 

אף על פי שסוכנות השיווק שתבחרו תיטול על עצמה את האחריות לבצע, לפקח, לנתח ולנטר את מאמצי השיווק של העסק, עליכם להיות שותפים פעילים ומודעים לכל אורך התהליך, בכדי להבטיח שתהיו מעודכנים, מודעים ושבעי רצון מהשירותים שניתנים לכם ומהתוצאות של מאמצי השיווק של העסק שלכם בזירה הדיגיטלית.

 

זקוקים לחברה מקצועית שתשווק את העסק שלכם? חברת Digitwow מומחית בשיווק דיגיטלי לעסקים, מזמינה אתכם לפגישת ייעוץ כדי שתכירו את המומחים שיזניקו את העסק שלכם להצלחה עסקית באמצעות שיווק באינטרנט.

המאמר בשיתוף עם רועי בן ארי מנכ"ל חברת Digitwow שיווק דיגיטלי לעסקים, אנשים, ארגונים וחברות.

 

 

 

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת